Çocuklarda pamukçuk

Çocuklarda pamukçuk

Çok fazla mantar hastalığı var. Pamukçuk ya da denir - "kandidiyaz", yaş ve cinsiyete bakılmaksızın insanlarda görülen oldukça yaygın bir hastalıktır ve maalesef bu hoş olmayan hastalık hem bebekleri hem de daha büyük çocukları etkiler. Kandidiyaz, mantar kökenli bir enfeksiyondur ve etken maddesi Candida türünün patojenik mantar benzeri mantarlarıdır. Bu tür, insan vücudunun mukoza zarlarının normal mikroflorası listesinde yer alır, ancak bağışıklığın azalması ile mantar sayısı hızla artar ve sözde koloniler oluşur. Çocuklarda pamukçuk, vücudun neredeyse tüm mukoza zarlarını etkiler. Hastalığın ilk belirtisi, mukoza zarlarında beyaz bir kaplamanın ortaya çıkmasıdır. Çocuklarda pamukçuk en çok oral mukozayı, sözde oral kandidiyazı etkiler.

Semptomlar ve nedenleri

Hafif formda çocuklarda pamukçuk karakterize edilirağız mukozasının bazı bölgelerinde lokal olarak yer alan küçük çaplı kıvrık taneciklerin varlığı, çoğu zaman dilin yüzeyi üzerinde, bazen yanakların iç tarafında bulunur. Bu film oldukça kolay bir şekilde kaldırıldı. Hafif bir kandidiyazis formu ile başka semptomlar gözlenmez. Hastalığın ortalama bir formu ile, bir film ya da küflü plak, ağız boşluğunun çoğunu kaplar ve kırmızı, hiperemik bir tabana sahiptir. Kaldırıldığında, çok sık etkilenen mukoza tabanı kanlar. Hastalığın şiddetli formu için, hemen hemen tüm oral mukozadan bir film kaplaması olan bir lezyon karakteristiktir. Plakayı şiddetli formda kaldırmak neredeyse imkansızdır, sadece küçük bir miktar çıkarılır, beyazımsı tabaka mukozada kalır.

Bu hastalığın ortaya çıkış nedenleri çok,ancak en yaygın anne, düşük bağışıklık, patojenik mikroorganizmaların ortaya çıkışına candida enfeksiyonu bulunmasıdır. Yeni doğan bebeklerde, kandidiyaz nedeni, genel CNS yaralanması ve solunum zorluğu sendromu varlığı olabilir. Çocuklarda mantar enfeksiyonu ilk belirtileri de çok sık çok daha zor olacak kronik kandidiyazis akışı ve tedavi olduğunda, hastalığın nedenini tespit etmek çok önemlidir. Eğer görünüm Çocuk doktoru Kandidiyazise hemen çocuğu başvurun ve mümkün olduğunca erken tedaviye başlamak için gereken şüpheleniyorsanız.

Çoğunlukla çocuklarda pamukçuk eşlik ediyoreşlik eden hastalıkların varlığı. Yaşamın ilk haftasında risk altındaki yenidoğan çocuklar mutlaka incelenmeli ve kandidiyazis tespit edilirse antifungal ilaçlar tedavi edilir. Önleyici amaçlar için, antibakteriyel ilaçlar kullanıldığında, ana tedavi ile eşzamanlı olarak, flukonazol reçete edilir. İlacın günlük dozu, risk derecesine bağlı olarak doktor tarafından ayrı ayrı reçete edilir.

Ağızdaki çocuklarda pamukçuk - tedavi

Hafif bir formda, yeterli yerel tedavi vardır. mukoza zarının etkilenen alanlar, potasyum veya sodyum karbonat solüsyonu beş gün günde bir kez, tercihen her 3 saat için (kaynatılır, sıcakken bir bardak su içinde seyreltilmiş bir çay kaşığı kabartma tozu) bir soluk pembe bir çözeltisi ile nemlendirilir steril pamuklu bir bez ya da bir bandaj işlemden geçirildi. Lugol kaynamış su ile 3: tedaviden sonra, etkilenen parçalar 1 bir oranda seyreltildi yağlamak için.

Yenidoğanlarda pamukçuk tedavisi

Bir çocukta kandidiyaz varlığındaEmziren anne de, koruyucu önlemler almalıdır, yani: her yemlemeden önce, göğsü soda veya papatya karışımı ile yıkayın. Hastalığın daha ciddi formlarında tedavi, antifungal ilaçların kullanımı ile gerçekleştirilir. Birçoğu var ve bir doktor tarafından alınırsa daha iyidir.

Kandidiyaz çok ciddi bir hastalıktır vegörünüşünü önlemek için tedaviden çok daha kolaydır, bu nedenle çocuğun mukoza zarının tüm gerekli hijyen önlemlerini gözlemlemek ve çocuğu mümkün olduğunca provoke eden faktörlerden korumak önemlidir.Related news

 • Sentetik deterjanlar
 • Otitis Media NedirOrta Kulak İltihabı Antibiyotikleri Bitkisel Tedavi
 • Acım Var ama Ben Bunu Yenerim
 • Sinüzit nedir Etraftaki insanlar için bulaşıcı mı
 • Elbise Lif Detaylı Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu

 • Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk


  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk

  Çocuklarda pamukçuk