Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 2019

Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 2019

Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 74 03.02.2019, 10:58

Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın!

Muhtemelen herkes bir arkadaşını çocukluğundan hatırlıyorarmut reçeli veya reçel ... Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü bu muhteşem incelik hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından seviliyor. Çok değişkenli armudan reçel hazırladınız mı? Değilse, bunu denemek için zamanı geldi, özellikle mutfaktaki bu mucize cihazınız varsa.armuttan reçel

Çok amaçlı bir armudundan sıkışın: Adım adım bir mutfak tarifi

En basit tarif ile başlayalım, anaelbette ki armut maddesi. Bu sulu meyvelerden 1 kg kadar stok yapın. Buna ek olarak, 800-900 gr şekere ve bir çay kaşığı sitrik aside ihtiyacımız var. Yukarıdakilerin hepsi hazır mı? O halde ilerleyebiliriz.

İlk aşama armutların hazırlanmasıdır. Dikkatle onları çalar, taşlar alırız (kimse bunları reçelde bulmaktan mutlu olur). Sonra, meyveleri dilimlere kestik. Bundan sonra onları kase multivarka ekleyin, şeker ve sitrik asit ekleyin. Malzemelerimizi iyice karıştırın, çok revaklı kapağı kapatın, "Susturma" modunu seçin, zaman 1 saattir. Zaman zaman multivarka bakabilir ve içeriğini karıştırabilirsiniz. Armutların hazırlanması sırasında neredeyse meyve suyu çıkmadığını görürseniz az miktarda su ilave edin.

Susturma bittiğinde, sıkışmayı yaklaşık yarım saat önceden ısıtma işlemine bırakın. Son aşamada - "Varka" modunu 10-15 dakika boyunca açın. Kaynama kaynağının 3-4 dakika kaynatılmasına izin verin.

Reçel hazırlanırken bankalarla mücadele etmek gerekiyor. Bunları soda ile yıkayıp sterilize edin.

Artık armut reçeli kutulara koyulabilir. Onları ters çevirin ve ayrıca sıcak bir bezle sarmayı unutmayın. Reçel nihayet soğuyana kadar onları bırakın.

Şimdi kışın harika bir zevk var.çok tomurcuklu armudaki reçel reçetesi

Armut reçeli portakallarla

Içinde armuttan reçel yapmak istersendaha rafine ve orijinal multivarke, portakal eklemenizi öneririz. Fikir gibi mi? Ardından, portakal eklenerek armuttan alınan reçel reçetesini çok amaçlı bir rötuşla dikkatinize sunuyoruz.

maddeler:

 • 0,5-1 kg portakal;
 • 0,5-1 kg armut;
 • 1-1.5 kg şeker.

Portakallar ve armutlar dikkatlice yıkanır. Daha sonra küçük parçalara ayırın. Cildi çıkarmak değmez.

Kesilmiş meyveleri çok parçalı tablonun altına koyduk;kase. Orada şeker döküyoruz. Bundan sonra, "Susturma" yı seçiyoruz. Saat koyduk - bir buçuk saat. Bu süre bitince, reçeli steril kavanozlara dökün. Soğuduktan sonra buzdolabında saklıyoruz.

Bu reçel sadece çok hoş kokulu değillezzetli, aynı zamanda sağlıklı. Çocukları memnun edecektir, bu yüzden yakında bankaların sihirli bir şekilde boşuna hazırlanın, ancak kendinizi şımartmayı unutma.çok armatürlü adım adım bir mutfak tarifi içinde bir armut reçeli

Çoklu gözdeki armutlardan sıkış. Nasıl pişirilir?

Başka bir tarifi ister misin? Ardından, armutlardan elma ile çoklu kavun içinde nasıl reçel yapacağınızı söyleyeceğiz. Orijinal tadın garantisi.

2.5 litre oranlarında içerik maddeleri:

 • 1 kg elma;
 • 1 kg armut;
 • 1,5-1,7 kg şeker.

Her şeyden önce, elma, elmalarım ve armutlar. Elmaları küçük parçalara kesin, çekirdeği çıkarın. Lobülleri, çoklu gövdenin kasesine koyduktan sonra, elmaları örtecek şekilde az miktarda şeker koyduk.

Armut işlermiş gibi aynı şekilde,elmalar ve şeker dökün. Yaklaşık 2 saat boyunca suyu meyve sularına bırakıp, ardından "Susturma" veya "Çorba" modunu seçmek için meyveleri çoklu çizgide bırakıyoruz, zamanı 1,5 saat olarak ayarladık. Çoklu eşyayla uzaklaşmayın, çünkü bu süre zarfında içeriğini karıştırmak birkaç kez alacaktır.

Artık reçeli steril teneke kutulara koyabilir ve uzun süre tadın tadını çıkarabilirsiniz.armutlardan reçel çokluokulda nasıl pişirilir

Tarçın ekleyin ...

Tarçın sever misin? Harika! Şimdi size armuttan tarçın içeren çoklu bir kavun içinde reçel yapmayı anlatacağız. Olgun ve armut armutlarına (0,5 kg), 800-900 g şekere, 2-3 çay kaşığı tarçın ve yarım bardak suya ihtiyacınız olacak.

Meyveler soğuk su altında yıkanır, kesilirparçalar, çekirdeği ve damarları çıkarın, çanağın içine multivark ekleyin, uyurken şeker koyun, tarçın ekleyin. Daha sonra tüm malzemeleri suyla doldurun. Şimdi "Susturma" modunu seçmeniz gerekiyor (bir buçuk saat). Bazen karıştırmayı unutma. Pişirmeden sonra kavanozlara koyun. Hepsi bu kadar karışık değil. Tarçın vintage zarif lezzet ve aroma verecektir.

Armutların iyileştirici özellikleri

Armut çok yararlı bir meyvedir. Antibakteriyel ve antiviral etkilere sahip pektinleri içerir. Bu nedenle gri ile enfeksiyon olasılığı yüksek olan armut reçeli kışın gereklidir. Buna ek olarak, armut böbrek iltihaplarına karşı savaşır doğal bir antibiyotik olan arbut açısından zengindir. Bu nedenle fırsatınız varsa, armut ile stok sıkın.

Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 2019

Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 2019

Related news

 • İĞNE OYASI KURDELELİ BADEM MODELİ YAPIMI
 • Kapıyı kendi elleriyle hazırlıyoruz
 • Üzümlü Kek
 • 5 Eylül 2019 Cumartesi

 • Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 32

  Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın


  Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 59

  Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 71

  Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 15

  Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 27

  Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 47

  Çok mobilyalı armutlardan sıkışın: harika tadın tadını çıkarın 33