Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografiOleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi


Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 83 05.03.2019, 10:11

Oleg neden Peygamber'i çağırdı? Prens Oleg Peygamber: biyografi

Tarih, tutan en ilginç bilimdirDünyadaki tarihi olayların gidişatını etkileyen efsanevi olaylar ve kişilikler, insanlığın hayatı hakkında bilgi. Özellikle bu bilgi, eski Yugoslavya veya bugünkü Ukrayna gibi ülkelerde olumsuz emir olaylarının meydana geldiği günümüzde önemlidir. Ama aslında Prophetic Oleg Kiev tarafından "Rus şehirlerinin annesi" atandı! Bugün, herkes, Oleg Veshchim'in niçin takma adı olduğunu bilmiyor. Belki de bir falcıydı?

"Geçmiş Yılların Hikayesi"

Oleg'in kişiliği, tarihçilerin yıllarında ortaya çıktı.Novgorod Prensi Rurik'in ölümüyle ilgili olaylar anlatıldığı zaman. Ölmek, Rurik genç oğlu Igor'un himayesinde ona verdi. 879'da, hem Novgorod hem de Igor'un oğlu, tarihçilerin Rurik'in karısının bir akrabasını düşündükleri Oleg'in endişesi haline geldi. Çağdaş araştırmacılar Oleg'in sadece Novgorod prensin bir adamı ve yaklaşık bir adamı olan yetenekli bir savaşçı olduğu konusunda ısrar ediyorlar. Oleg'in kim olduğu - tek bir Rusya'nın yaratılması sırasında iktidarda olan bir kişi olan Novgorod ve Kiev prensi Igor'un tahtına dönüştü. Onun "Hikâyesi" nde bulunan kederli Nestor, prensin faaliyetlerini anlatıyor ve neden Oleg Peygamberi gösteriyor.

Kiev Trekking

Nevruz ve Novgorod prensi, Oleg aracılığıylaüç yıl içinde, prensliğin topraklarını genişletmeye ve Smolensk'e bir kampanya yapmaya karar verdi. Büyük bir ordu toplayan 882'de güneye gidiyor ve bu şehri ele geçiriyor. Smolensk'in arkasında Lyubech izledi. Bu şehirlerde milletvekillerini yeterli sayıda askerle birlikte yerleştirdi ve Dinyeper boyunca ilerledi. Yolunda Kiev vardı. Şu anda Kiev prensibi saltanatı Askold ve Dir. Prens Oleg tecrübeli bir askeri stratejistin ve akıllı zeki adamın haysiyetine sahipti. Bir zamanlar Kiev dağlarında, kadrosunu sakladı ve sadece Igor ile kollarında ortaya çıktı. İnandırıcı Askold ve Dir, bunun Yunanlılara giden yolda bir nezaket ziyareti olduğunu ve onları şehir dışına çıkardığını söyledi. Savaşçılar hükümdarların üzerine çöktü ve Kiev Prens Oleg tarafından yakalandı.

neden Oleg Veschim takma adı

Neden - Peygamber? Bu isim, 907'de Bizans kampanyasından sonra çağrılmaya başladı. Bu arada Kiev'in prensi oldu ve bu şehri "Rus şehirlerinin annesi" ilan etti. O zamandan beri Oleg, göçmenlerin aşiretlerine ödenen haraçtan muaf olan toprakların sınırlarını genişleterek Slavları birleştirmek için bir politika izledi.

Bizans'a yürüyüş

Açıklayıcı sözlüğe dönerseniz, şunları yapabilirsiniz:peygamberin adının sadece bir "yordayıcı" değil, aynı zamanda "makul bir kişi" olduğundan emin olun. Bu Prens Oleg'di. 907'de Bizans'a karşı yapılan kampanyada Hz. Bir kampanya tasarladıktan sonra, sadece atlarda değil, aynı zamanda gemilerde de büyük bir ordu kurdu. Onlar her türlü halk vardı: Varangians, Chudis, Krivichi, Slovenler ve Yunanlılar "Büyük Scythia" olarak adlandırılan diğerleri. Prens Igor Kiev'i yönetmeye devam etti ve Oleg bir kampanyaya katıldı. Kampanyadan sonra, Oleg "Prophetic" in niçin takma isminin netleştiği açıklandı. Rusların sınırlarını genişletme, diğer ülkelerle ticaret ilişkileri kurma isteği, Oleg'i 907'de gittiği Bizans'a karşı bir kampanyaya itti.

neden Oleg Peygamber

düşmanlıkların

Ordu ile Konstantinopolis'e (Konstantinopolis) geldi.iki bin olan gemiler, Oleg kıyıya indi. Bunun yapılması gerekiyordu, çünkü denizden gelen şehir, Haliç Körfezi'ni kilitleyen zincirler tarafından korunuyordu ve gemiler onları yenemediler. Karaya çıkınca, Prens Oleg Konstantinopolis'te savaşmaya başladı: birçok insanı öldürdü, evlere ve kiliselere ateş açtı, çok kötülük yaptı. Fakat şehir pes etmedi. Ve sonra Oleg bir numarayla geldi: gemilerine tekerlekleri koymasını emretti. Adil rüzgar estiğinde yelken açıldı ve gemiler Çar'a doğru yöneldiler. Yunanlılar, büyükelçiler göndermenin ve bir haraç üzerinde anlaşmanın zamanı geldiğini anladılar. Oleg'e istediği her şeyi vereceğine söz verdiler. Ona, prensin kabul etmediği, bütün bunların zehirlendiğinden ve yanlış olmadığından korkan farklı yemekler ve şaraplar getirdiler. Bu gerçek aynı zamanda Oleg "Prophetic" in neden takma adı olduğunu da gösterir: Öngörü, hayatını kurtardı.

prens Oleg neden peygamberlik

Konstantinopolis kapılarında kılıç

Ve Oleg Peygamber Oleg bir haraç koydu. Gemilerde her asker için 12 hryvnias ödemeyi emretti: onlardan kırk vardı. Ve gemiler - iki bin. O, şehirlere haraç vermeyi emretti: Kiev, Chernigov, Lyubech, Rostov, Polotsk, Pereyaslavl ve Oleg'in karar verdiği diğer yerler için. Yunanlılar topraklarında barışı korumak için tüm şartları kabul etti. Barışı kurmak için yemin ettiler: Yunan kralları haçı öptü ve haraç ödeyeceğine söz verdi. Prens Oleg ve adamları da silahları ve tanrıları tarafından küfretti: Rusichler putperestlerdi. Onlar kavga etmeyeceklerine ve barış yapmaya söz verdiler. Yunanlıların zaferinin bir işareti olarak, Oleg kalkanını şehrin kapılarına astı ve sadece geri döndükten sonra. Oleg, Kiev'e devasa bir servetle geri döndü ve ondan sonra takma adı verildi - "Biz". İlk defa iki ülke arasında bir barış anlaşması imzalandı - Rus ve Bizans, ilişkiler kuruldu: Gümrüksüz ticaret yapmalarına izin verdiler. Ama bir zamanlar ölümcül bir hata yaptı ve Oleg peygamberlik etti: Ölümünün olayları bunun hakkında konuşur.

Prens Oleg peygamberlik biyografisi

Magi'nin Tahmini

Oleg Magi'ye onun sorusuyla yaklaştı.ölüm: neden ölmeli? Sevgili atından ölümü öngörmüşlerdi. Ve sonra Oleg Peygamberin atı beslemesi emredildi, ama onu asla ona getirmemesi emredildi. Ona asla oturmayacağına yemin etti. Bu birkaç yıl sürdü. Oleg pek çok ülke ile barış sonuçlandı, Kiev'de hüküm sürdü kampanyalara gitti. O zamandan beri dört yıl geçti, beşinci, 912 yıl geçti. Prens, Tsargrad'ın kampanyasından döndü ve en sevdiği atı hatırladı. Damadına çağrı yaparak, sağlık durumu hakkında bir sorgulama yaptı. Cevabı aldığı: At öldü. Ve bu - üç yıl. Oleg Magi'nin tahminlerinde aldatma yaptığı sonucuna vardı: at çoktan öldü ve prens yaşıyor! Oleg Veshchey neden onlara inanmadı ve atının kalıntılarını görmeye karar verdi? Bu kimseye bilinmiyor. Oleg kemiklerini görmek istedi ve bulundukları yere gittiler. Atın kafatasına bakarken, sözlerine şöyle devam etti: "Bu, kafatasından ölüm almamın sebebi mi?"

Kafatasından yılan ortaya çıktı ve Prophetic Oleg içine soktubacak. Bundan sonra hastalandı ve kısa süre sonra öldü. Prens Oleg Oleg'nin, biyografisi, Nestor'un yıllarında anlatıldığı gibi nasıl öldüğü hakkındaki tahmin burada ve bu efsane getirildi.

Oleg olayın cadı

Prensiplerin Yılı

Kiev Büyük Dükü ve Novgorod Prophetic Oleg879 yılında ünlü oldu ve 912 yılında öldü. Onun saltanatı yıllar fark edilmedi: Bu dönemde, Slav kabileleri birleşti, tek bir merkez organize edildi - Kiev. Bizans ile iyi komşuluk ilişkileri kurarak sınırları genişlettik. Oleg "peygamberlik" neden aradı? Doğru stratejiyi seçme ve yetkin bir şekilde dış politika yapma yeteneği için zekası, öngörüsü.

Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografiOleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi

Related news

 • Ruj Lekesi Nasıl Çıkar Temizlenir
 • Life diamond slim yorumlar ile Etiketlenen Konular
 • Ağızda Dağılan Hurmalı Kurabiye Tarifi
 • Derya Baykalla Gülümse Bebek Panço Yapılışı
 • Karadut Şerbeti

 • Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 9

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi


  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 99

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 15

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 67

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 1

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 30

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 46

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 61

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 40

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 87

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 37

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 12

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 66

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 28

  Oleg neden Peygamberi çağırdı Prens Oleg Peygamber: biyografi 97