Omskın Manzaraları 2019

Omskın Manzaraları 2019
12.05.2019

Omskın Manzaraları 85

Omsk'ın Manzaraları

Batı Sibirya Ovası'nın güney kesimindeOmsk şehri bulunmaktadır. Şehrin asla bir turistik şehir olarak düşünülmemesine rağmen, görülecek bir şey var. İçinde antik binalar neredeyse yoktu ve Sovyet yıllarında birçok tarihi eser yıkıldı. Ancak Rus köşesinde görmek ilginç olan birçok yer var.

Omsk turistik mekanları - bu en güzelmodern binalar, katedraller ve tiyatrolar, müzeler ve anıtlar, parklar ve çok daha fazlası. En ilgi çekici nesnelerden biri, Cross-Vozdvizhensky Katedrali'dir. 1870 yılında yaptırılmıştır. Sovyet iktidarının gelişinden sonra, tapınak bir depo odası olarak kullanıldı. Sadece 1943'te kaderine döndü.

Manzaraları dikkate almaya devam etmekOmsk, Rus mimarisinin en iyi özelliklerini somutlaştıran eşsiz tarihi binaya, Varsayım Katedraline dikkat çekmek istiyorum. Bu, Rusya'daki en büyük tapınaklardan biridir. 18. yüzyılın sonlarında inşa edilmiştir. Bolşevikler iktidara geldikten sonra, kilise insanları kabul etmeyi bıraktı. Aynı dönemde bütün kubbeler bundan çıkarılmıştı. Fakat bu, bu binanın yıkımını durdurmadı. Daha sonra tapınak patladı, ancak tamamen yok etmek mümkün değildi - sunak duvar korunmuştur. Uzun süre boştu. Tapınağın restorasyonu sadece 2005 yılında başladı. Ve açılışı 2007'de gerçekleşti.

Omsk'un bütün mekanları bir makalede açıklanamaz. Ilginç bir tarihi yapı-18 yaşın başında inşa edilen Omsk kalesiPeter I. kararıyla yüzyıl Temelde bir ahşap kale Ancak ortalarında 18. yüzyılda bir taş yapıdan onu değiştirmeye karar oldu. Yeni kale bir öncekinden çok daha büyüktü. 30 hektarlık bir alanı işgal etti. - müze ATC bulunduğu nizamiye, o anda bir edebi Dostoyevski Müzesi ve Lutheran Kilisesi Oblvoenkomat bina sokağa çıkma yasağı evi bulunur: Artık yeni kale uzun inşaat nedeniyle sadece bazı unsurları korunmuş sayısız rekonstrüksiyon, özgün görünümünü kaybetmiştir.

Ancak bu, en ilginç yerlerin yalnızca yüzüncü bir parçasıdırşehir. Bir süre sonra öğreneceğiniz çok sayıdaki eşsiz anıt ve heykelleri barındıran Omsk, pek çok tiyatroya sahiptir. Belki de en çok ziyaret edilen şey 1905 yılında inşa edilen Omsk Drama Tiyatrosudur. Sermaye tiyatroları ilkesiyle inşa edilmiş, taştan yapılmış iki katlı bir bina. Çalışmaları sırasında birçok ödül aldı. Şehrin içinde Müzik Tiyatrosu, Aktör Tiyatrosu, bebek, maskeler "Harlequin", ki bunlar Rusya'nın en eskisi. İlgilenilen Oda "Beşinci Tiyatro" yanı sıra Lyceumsky'dir. Aktörlerinin yaşı 16 yılı aşmıyor ve buradaki performanslar yalnızca çocuklar değil, aynı zamanda yetişkinler.

Ama Omsk'in bu konudaki görüşleri değil.sonu. Sonuçta, şehirde bir düzineden fazla müze var. Vrubel'in adını taşıyan Omsk Bölge Güzel Sanatlar Müzesi, ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. İşte İskit-Sarmat dönemi ile ilgili birçok altın eşya içeren eşsiz bir koleksiyon.

Omsk gözde mekanı arasındabir dizi muhteşem anıt ve yapı. Bunlardan biri "Fotoğrafçı ve semaverdeki bir hanımefendi". İki ayrı figürden oluşan heykelsi bir kompozisyon: geçen yüzyılın bir fotoğrafçısına sahip bir fotoğrafçı ve bir yemek masasında oturan bir kadın. Bütün bunlar bronzdan dökülür. Omsk'ta hala bir "Sitting Man" heykeli var. Diğerleri arasında Asker-rechnikov Anıtı'na dikkat etmek mümkündür. Bu ilginç çünkü Omsk'de ilk kez dövme bakır gibi bir malzeme kullanıldı. Heykeltıraş Kapralov'dan şehre hediye olarak, Marx Prospekt'e kurulan Don Kişot'a bir anıt verildi. Şehirde Karga Anıtı gibi bir heykel ya da "Mutluluğun Doğuşu" heykel kompozisyonu bulabilirsiniz.

Omsk'ta birçok çeşme var. En çekici olanı Tarski Kapısı yakınlarındaki çeşme. Ve üniversitelerin birinde bir merkezinde bulunan timsah ve çevre boyunca yayınlanan beş kurbağa heykel oluşan kurbağalar bir çeşme vardır. Mükemmel korunmuş olmasına rağmen, bugün çeşme çalışmıyor.

Omskın Manzaraları 2019

Omskın Manzaraları 2019

Related news

 • Nemlendirici kremler neden işe yaramıyor
 • Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi
 • Düzenli Koşunun Yararları
 • Diakarb: yetişkinlerin yorumları, uygulama özellikleri ve kompozisyonu
 • Bebekler için Smecta

 • Omskın Manzaraları 60

  Omskın Manzaraları


  Omskın Manzaraları 79

  Omskın Manzaraları 81

  Omskın Manzaraları 73

  Omskın Manzaraları 4

  Omskın Manzaraları 72

  Omskın Manzaraları 72

  Omskın Manzaraları 35

  Omskın Manzaraları 30

  Omskın Manzaraları 90

  Omskın Manzaraları 12

  Omskın Manzaraları 42

  Omskın Manzaraları 48