Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocukturOna aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur

24.05.2019

Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 34

Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur.

Fonvizin "Nedorosl" adlı komedi yazar tarafındanbirkaç yıldır. İlk önce arkadaşlarına ve akrabalarına okuduktan sonra edebiyatın gerçek bir başyazı oldu. Muhtemelen Foneviin "Nedorosl" komedisi okuyucuların hiçbirini kayıtsız bırakmadı, çünkü kendi içinde derin bir anlam taşıyor.

Kahramanların soyadlarını konuşma

Fonvizin'in komedi çok ilginç veaynı zamanda okuyucuyu insanların davranış biçimleri ve aptalca hareketlerinin nedenini düşünüyor. Komedinin tüm kahramanlarının isimleri konuşuluyor: Prostakov, Skotinin, Pravdin, Starodum, vs. Prostakov, hiç parlamayan ve eğitimli olmayan sıradan sade çocuklar. Skotinin, yeğeni ve kız kardeşiyle kendi menfaati için karşı çıkan Mitrofanushka Amca'dır. Pravdin adalet için savaşçı, düzeni ve gerçeği seven bir adam. Starodum - Sophia Amca, her zaman tüm insanların görüşlerini dinledi, ancak daima yalnızca düşünceleriyle kaldı ve kararlarını değiştirmedi. D. I. Fonginçin, tüm kahramanlara "Nedorosle" daki bu ya da o kişi hakkındaki görüşleri anlamak ve oluşturmak için anında yardımcı olan konuşma isimleri verdi.

önemsiz

Sophia evlenmek istiyor

Nedorosl kahramanlardan biridir. Bu nedenle, oğlu Prostakov - Mitrofanushka'yı çağırıyorlar; öğrenim görmek istemiyor ve ona ihtiyaç duymadığını düşünüyorlardı. Annem, kendisi ile bir ev bulan Sophia ile evlenmek istemedi - Starodum'un yeğenine yazdığı bir mektubundan öğrendi. Ailelerinin hiçbiri okumadı, Pravdin amcanın yazdığı her şeyi seslendi. Starodum, yeğenine, Sibirya'da edindiği mülkün varisi haline geldiğini ve yılda 10.000 kazanç sağladığını bildirdi.

Yoksulluğun yanı sıra, oğlanın amcası Sophia - Skotinin ile evlilik arzusunu dile getirdi. Ancak, Sofya'yı değil, köylerini sevdiğini belirtmek gerekir.

Milon'la Sofia ile görüşme

Daha sonra, Prostakov köyü boyunca, askerler,lideri Milon'du. Burada eski arkadaşı Pravdin ile görüştü. Milon, yoldaşıyla paylaştı, çünkü yarım yil onun sevgilisinden ayrıldı, çünkü yetim kaldı ve bazı yakınları onu götürdü. Hikayesi sırasında kendisi için beklenmedik bir şekilde, Milo Sophia'yı gördü. Aşıklar birbirlerini görmekten çok mutlu oldular. Sofia, Prostakova'nın mutsuz oğluyla evlenmek istediğini söylemeye karar verdikten sonra Milo kıskanç oldu. Ancak, biraz daha iyi öğrendikçe sevgili kız biraz sakinleşti.

foncessin komedisi

Nedorosl, Prostakova'nın eğitimsiz ve aptal bir oğlu

Bu adam on altı yaşında. O oldukça eğitimsiz ve aptal bir çocuk. Komedi Fonvizina "Nedorosl" yazarın soylulara olan tutumunu ifade eder. Prostakova'nın oğlu okuma yazması bilmeyen ve eğitimsiz değil, aynı zamanda çok kaba. Anne, hiçbir şey öğretemeyen öğretmenler kiraladı. Eğitimine gerek duymadığına, öğretmenlerini terbiyesizce eleştirdiğine ve onlara saygısızca davrandığına inandı.

Rahmansız, kaba, eğitimsiz veaptal bir çocuk, soylunun çocukları o zamanlardı. Bu çocuğun hiçbir şeye ihtiyacı olmadı, sürekli tekrarladı: "Çalışmak istemiyorum, evlenmek istiyorum!" Bu, öğrenme ve yaşam geneline yönelik tutumunu bir kez daha gösteriyor.

boşta kalma bir komedi

"Burç Olmayan", Fonvizin'in istediği bir komedi.O zamanlar soyluluğun bozulmasını göster. Öğrenmek istemeyen bir çocuk, annesi, her zaman kendi yararına bakar. Hiçbir hisleri olmayan ve kızkardeşiyle olduğu gibi skotinin de en iyisini istiyordu, ancak bunun için hiçbir şey yapmadı. Çalışmanın tüm kahramanları asillerin aptalca, kötü ve eğitimsiz olduğunu gösterir. Yırtıcı bir çocuk yanlış bir şekilde yetiştirilen bir çocuktur ve Fonvizin okuyanlara getirmek istediği şey budur.

Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocukturOna aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur

Related news

 • Yabancı Kuralı Tartışması Sürüyor Türkiyede Futbol Kamuoyu Yabancı Sınırını Tartışıyor
 • Yılan Gorynycha çizmek için nasıl adım adım talimat
 • Cuma Suresi Ve Meali Kabe İmamı Mahir
 • Papatya rüyası hakkında ne düşünüyor: rüyaların belirsiz yorumu
 • Lego Türkiye Şampiyonası 2011

 • Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 76

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur


  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 10

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 37

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 86

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 99

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 92

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 65

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 63

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 37

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 39

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 43

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 79

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 69

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 77

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 76

  Ona aykırı olan, onyedinci yüzyılın soyluluğunu temsil eden eğitimsiz bir çocuktur 44