Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmalarıOnuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları

24.05.2019

Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 21

Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilaksky'nin warlock'unun hakiki el yazmaları

Herbert Avrilaksky'nin kimliği çok büyük bir uyarıda bulunduçağdaşlarının ilgisi de, bu olağanüstü halk figürünün hayatı boyunca bile çok sayıda efsaneye yol açmıştır. Şimdi bile, bu kadar farklı epitetleri bir kişiye "warlock", "bilim adamı" ve "papa" olarak uygulamak mümkün olduğunu hayal etmek zor. Ancak, tüm bu ve diğer pek çok şey bir arada iyi gitti. Bu, Mikhail Bulgakov'un ölümsüz eseri “Usta ve Margarita” da bahsettiği warlock Herbert Avrilaksky kimdir? Onuncu yüzyılın sonlarında yaşayan bu olağanüstü adam hakkındaki gerçeği bulmaya çalışalım.

Avrilak'ın Herbert

En ünlü warlock hakkında Rus edebiyatı

Yurttaşlarımızın çoğu aslaHerbert Avrilaksky hakkında duydum. Ve elbette, faaliyetleri hakkında ve Avrupa biliminin gelişmesine katkısı hakkında hiçbir fikri bile yoktur. Modern insanların, bizden bahsettikleri kişinin adını duyabilecekleri tek şey, onuncu yüzyıldan Herbert Avrilaksky'nin warlock'unun el yazmaları hakkında konuşan Bulgakov'un Woland'sının dudaklarından. Edebi karakter, Moskova'ya, devlet kütüphanesinin bodrumunda ortaya çıkmış olan gizemli el yazmalarını bilinmeyen bir şekilde parçalara ayırmak için özel olarak gelmiş olduğunu iddia etmiştir.

Ama Woland acele etmedi, Herbert'i arayarakReimssky (bu onun birçok isminden başka bir şey) "Warlock"? Böyle bir şöhrete sahip bir adam, Kutsal Görü’ye çıkabilir ve Avrupa Katolik Kilisesi’ne başkanlık edebilir mi? Bütün bunlar hiçbir şekilde, bu adamın hesaplama ve astronomi ile ilgili çalışmalarında yer aldığı özel bir bilim insanının görüntüsü ile bir arada değildir. Kim gerçekten Herbert Avrilaksky idi? Ve onun hakkındaki öyküler kurguyla sınırlandı ve hangi bilgiler güvenilir olarak değerlendirilebilir? Bütün bu soruları makalemizin sonraki bölümlerinde ele alacağız.

Çocukluk ve geleceğin gençliği Papa

Herbert Avrilaksky, 10. yüzyılda doğduAuvergne sakin bir yerde yaklaşık Fransa'da kırklarda yaklaşık. Ailesi son derece zayıftı, bu yüzden erken çocukluk döneminde çocuk Kutsal Herald manastırına gönderildi. Orada, merak uyandırıcı bir çocuk ilk eğitimini aldı, keşişler onun içinde hemen bir bilim dalı, meraklı bir akıl ve inanılmaz bir merak olduğunu fark ettiler.

Birkaç yıllık eğitimden sonra bunu fark ettiler.Çocuğa istediği büyük bilgiyi veremezler. Bazı vakalarda rahiplerin sevinçleri Barselona'daki Borrelli Earl'ü sürdüler, ondan gereksiz yere meraklı bir gençlik almaları istendi. Manastır, İspanya'da, Herbert'in Arap dünyasının bilimsel bilgisine dokunabildiğini ve hevesle arzu ettiği şeyi elde edebileceğini varsaydı. Kontlar genç adamı hayatında yeni bir evrenin başladığı Katalonya'ya götürdü.

Herbert Avrilakian Warlock

Hıristiyan dünyanın son karakol

İspanya'da bir kez genç adamVic belediyesini incelemek için gönderildiği Vic belediyesi. Onuncu yüzyılda Katalonya, Arap halifesi tarafından kuşatılmış olan Hıristiyan dünyasının bir parçasıydı. O, Endülüs ile sınırlandı ve genç adamın hilafetin ana şehri olan Córdoba'yı ziyaret etmesine izin verdi.

O zamanlar Avrupa’nın sahip olmadığı ilginçArap dünyası hakkında biraz bilgi. Hilafetin en büyük kütüphanesi, beş yüz bin el yazması ve çeşitli bilimsel konulardaki tezlerine kadar numaralandırılmıştır. Hepsi, kaynağından yeni bilgiyi tam anlamıyla anlayan genç bir bilim insanı için çalışmaya hazırdı.

İçerdiği bilgininKütüphane el yazmaları, Herbert Avrilaksky pratik büyü. Kendisini onlardan uzak tutamazdı, saatlerce okuduktan sonra oturuyordu. Genç insanın biyografisinden, daha sonra ona "savaş kilidi" adını vermenin temelini oluşturan bu gerçeklerdi. Ne de olsa, akıllarında rahatça hareket ettiği Arap rakamlarına hakim oldu ve çağdaşlarını hayrete düşürdü. Böyle beceriler, sadece genç adamın büyülü yeteneklerine atfedildi. Burada, İspanya'da, genç adam dünyanın ilk bilgisayarı olarak kabul edilebilecek olan abaküs ile çalışma fırsatı buldu. Daha sonra, en karmaşık hesaplamaları hızlı bir şekilde üretmeyi mümkün kılan faturalar ve diğer birçok araç olduğu için ona teşekkür borçluydu.

Aynı zamanda Herbert Avrilaksky, geometriden müziğe çeşitli konularda bilimsel yazılar yazmaya başladı. Hepsi daha sonra Avrupalı ​​bilim adamlarının temeli oldu.

Avrilak Herbert'in elyazmaları

Roma'ya hac ve Rheim'da hayat

Onuncu yüzyılın yetmişli yıllarda, genç adampatronu, Katolik Kilisesi'nin başkanı ve Kutsal Roma İmparatorluğu'nun imparatoru ile tanıştığı Fransa'ya gitti. Otto Genç adamın zihninden ve bilgisinden çok memnundum, o da ona oğlunun öğretmeni olmasını sağladı. Bu meslek için Herbert birkaç yılını harcadı, görevini özenle yerine getirdi ve geleceğin imparatoruna kendini tanıdığı her şeyi öğretti. Ancak bir süre sonra, çalışmalarına devam etmesi gerektiğini ve İmparator'un o zamanki en iyi okulların Fransa'da olduğu Reims'e dönmesini istediğini fark etti.

İşte warlock Herbert Avrilaksky, el yazmalarıBelirli konuların öğretilmesinde temel olan, uzun yıllar geçirdi. Organın inşasında yer aldı, Avrupa'da ilk abaküs, retorik, diyalektik öğretti ve kütüphane için çok nadir bilimsel incelemeler topladı.

Hayatının bu dönemi hakkında sayısızefsaneler, ama tarihçiler çoğu doğru olduğuna inanıyor. Örneğin, 24 saat boyunca Almanya'nın en ünlü diyalektisyeni ile görüşerek, imparatoru yormak suretiyle, iki bilim adamı arasındaki anlaşmazlığı durdurarak emreden geçirdiği bilinmektedir. Ayrıca, daha sonra sadece Fransa için değil, diğer ülkeler için de ünlü olan Avrupa skolastikliğinin temellerini atmayı başaran Reims of Herbert idi. Avrupa'nın her yerinden, öğrenciler bu eşsiz adama akın etti, ama aniden bir papazın yolunu seçti.

Herbert Avrilaksky 10. yüzyıl

Tiara Papa

O zamanlar için ilginç ve neredeyse inanılmaz.Adresleri periyodik olarak cadılık ve şeytanla bağlantı kurmakla suçlanan bilim adamının, birbiri ardına bir randevu alarak, bir kilise kariyeri yaptı. Milyonun başlangıcında, Herbert Papa seçildi ve kendini Sylvester II olarak adlandırmaya başladı. İlk kez Katolik Kilisesi'nin başı, özel bir eğitimi olmayan fakir bir aileden bir Fransız idi.

Bu pozisyonda, Herbert dört yıl sürdü,Papa'yı Roma'dan kaçmaya zorlayan popüler huzursuzlukla sürekli karşılaşmak. Onun öğrencisi, imparatorluk tahtını yeniden kazanmak için birkaç kez denedi, ancak bunu başarmayı başaramadı ve öldü. Ancak yetenekli bir bilim insanının ve kamuoyunun ölümünden sonra, Katolik Kilisesi'nin başlığını tekrar ele geçirdi ve kısa süre sonra Sylvester II adı altında öldü.

siyah efsane herbert avrilaksky

Siyah Efsane: Herbert Avrilaksky

Size anlattığımız her şeyden, belki deonuncu yüzyılın en gizemli insanı, neden sık sık bir savaş kilidi olarak suçlandığını anlamak zor. Ama aslında, onun hakkında, kendisinin ve erkek arkadaşlarının şeytanla ilişkili olduğu birçok efsane vardı.

En inanılmaz söylentiler seçimini oluşturduReims Papa'nın Herbert'i. Birçok çağdaşları, şeytanın zarını kazandıktan sonra randevusunu aldığını söyledi. Bu oyunda, bilim adamı eşit değildi, o yüzden cehennem elçisini dışarı çıkarmayı başardı. O, karşılığında, kazanan herhangi bir arzu yerine getirmek için söz verdi. Sonuç olarak, Katolik Kilisesi'nin başı Sylvester II oldu.

Bir başka efsane de Herbert’i anlatıyorAvrilaksky bilgisini aldı. Bazı Fransızlar, Cordoba'da, eşsiz bir kitaba sahip olan ünlü sihirbazla çalıştıklarını iddia etti. Sihirbazlar ve antik çağın büyücüleri tarafından bilinen tüm büyüler içeriyordu. Kurnaz Fransız, bu hazineyi çalmaya ve sihirbazın kızını baştan çıkarmaya karar verdi. Sevgiyle körü körüne, kendisi, babasının öğrencisi olan bir sihir kitabını gece geçirdi, ardından Herbert ortadan kayboldu. Ertesi sabah büyücü peşinde koştu, yerde, havada ve havada bulunan her şeyi hissedebiliyordu, bu yüzden kaçakla kolayca yakalandı. Ancak, köprünün altından çıkıp çıkıntılı kısımlarına yapışmayı başardı. Böylece, büyücünün her şeyi gören bakışlarından korunmuştu. Daha sonra, insanlar dediği gibi, sihir kitabı sadece Herbert'e eserinde yardımcı oldu.

Konuşan Kafa

Yeni yapılan papanın bağları hakkında desteklenen söylentilerWarlock'lu Roma ve konuşan bir kafa hakkında bir hikaye. Efsaneye göre, Herbert Avrilaksky'yi gizli büyülü toplumun ustalarından miras almıştı, ki bugün bazı dedikodular var. Bu şaşırtıcı mekanizma, monosyllabic cevapları "evet" veya "hayır" gerektiren en basit sorulara cevap verebilir.

Bu kafa kafaya tahmin edildiğine inanılıyorPapa, Vaat Edilmiş Topraklar üzerindeki ünlü Kütle'den sonra öldü. Böyle bir tahminden sonra, Sylvester II İsrail'e gitmeyi reddetti, ama ölüm ondan daha kurnazdı.

herbert avrilaksky el yazması warlock

Holy See'deki ilk Fransız adamın ölümcül kaderi

Reims Herbert'in ölümü bile efsanelerde kefenve sırlar. Bazı çağdaşları küçük bir kilisede görev yaptıktan sonra öldüğünü iddia etti. Şaşırtıcı bir şekilde Papa, halkın "Kudüs" dediğini bilmiyordu. Böylece sihir kafasının tahmini gerçekleştirildi. Ölüm, Sylvester II vücudunu parçalara ayırmayı ve farklı taraflarda dağılmayı emretti. Birçok kişi, ruhunu satan şeytanı aldatmaya çalıştı.

Büyük bilim insanının mezar taşı üzerinde ilginçtir.Yanlış kelimeler yazılır. Belirli bir tahmin olacak şekilde tercüme edilebilirler. Ona göre, birkaç gece için mezardaki başka bir papanın ölümünden önce, mezarında huzur bulamayan Herbert Avrilaksky'nin kemikleri bir kükreme olacak.

Avrilakian Onuncu Yüzyılın Herbert'inin orijinal elyazmaları

Büyük bilim adamının el yazmaları

Peki ya el yazmaları? Sonuçta, bu olağanüstü insan hakkında hikayemize başladığımız onlarla birlikteydi. Ne yazık ki, ölümünden sonra, hiç kimse mistik bilginin yer aldığı herhangi bir inceleme bulamadı. Ancak tarihçiler, Rus vaftiz eden Prens Vladimir'in şahsen Sylvester II ile tanıştığını savunuyorlar. Bu nedenle, Bulgakov'un çalışmalarında ülkemizin topraklarında uzun yıllardır tutulan gerçek el yazmaları hakkında yazmış olması oldukça olasıdır.

Sihirli metinlerin olmamasına rağmenAvrupalı ​​bilim adamları, bir kez Reims Herbert tarafından yazılan bilimsel deneyleri aktif olarak kullanmışlardı. Yaşamı boyunca astronomi ve geometri ile ilgili metinler üzerinde çalıştı ve Arapça abakusa dayalı kendi hesaplama sistemini geliştirdi. Ayrıca, bilim insanı akustik temellerini yerleştirerek Pisagor tarzında müzik enstrümanları yaratabilmiştir. Rheim'deki geleceğin Papa tarafından inşa edilen organın, Avrupa'nın ilk hidrolik müzik enstrümanlarına atfedilebilmesi ilginçtir.

Tabii ki, Herbert'in orijinal el yazmalarını arayanlarSihirli formüller ve bilgi ile Avrilaksky, bu yazı tarafından hayal kırıklığına uğrayabilir. Ancak, zamanımızın bilim adamlarının çoğu, bilimsel hazineleri, onuncu yüzyılın en gizemli büyücüsünü soyundan gelenlere bir miras olarak bırakan gerçek bir hazineyi düşünür.

Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmalarıOnuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları

Related news

 • Yaratıcı kartvizitler - başarının ilk adımı
 • Saç Bakımı
 • Bu Basit Yöntemi Deneyin Ve Sonsuza Kadar Siyatik Ağrısından Kurtulun
 • Kamuflaj Kurabiyesi Tarifi
 • Krep Tarifi – Kahvaltılık Tarifler

 • Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 86

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları


  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 29

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 46

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 58

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 29

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 36

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 42

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 28

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 54

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 59

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 15

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 42

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 37

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 46

  Onuncu yüzyıla ait Herbert Avrilakskynin warlockunun hakiki el yazmaları 46