Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 2019

Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 2019

Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 42 11.02.2019, 05:14

Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır

Etandan klorun nasıl elde edileceğini anlamak için, önce nihai etan hidrokarbonun özelliklerini analiz ediyoruz.

Etan kısa bir açıklama

Bu hidrokarbon, C2H6 formülüne sahiptir. Molekülü içindeki karbon sp3 hibrit durumundadır. Bu, maddenin fiziksel ve kimyasal özelliklerini etkiler. Normal şartlar altında etan, suda az çözünür olan bir gazdır. Alkan sınıfının diğer tüm temsilcileri gibi, etanın doymuş basit bağları vardır. Bu hidrokarbonun kimyasal özelliklerine yansır. Yapışma tepkisine katılma yeteneğine sahip değildir, sadece radikal ikame ona izin verilebilir.

etan kloroetan nasıl

Akış özelliği

Hadi etandan klor nasıl elde edelim. Bunun için, bir kuantum ışığı (yükseltilmiş sıcaklık) mevcudiyetinde etan ve klor arasında bir reaksiyonun yapılması gerekmektedir. Homolitik bağ kırılması nedeniyle klor radikalleri oluşur. Serbest radikaller üretmek için belirli bir miktarda enerji gerekir.

Birçok yönden satın alınabilir. Radikallerin oluşumu için varyantlardan biri olarak, termal piroliz düşünülebilir. Etandan klor elde etmek için, denklem yaklaşık 500 bir sıcaklıkta kaydedilir.0C. Bu durumda tahsis edilecek olan enerji, bağları koparmak için yeterlidir. Aktif radikalleri oluşturmanın ikinci yolu ultraviyole radyasyon kullanmaktır.

etandan kloroetan denklemini elde etmek

Radikal ikame reaksiyonunun mekanizması

Kloranın etandan nasıl alınacağını düşünün. Reaksiyon denklemi, halojenlerin SR-aksiyon mekanizmasına göre alkanlar ile devam eder. Gaz fazında, etanın klor ile reaksiyonu, ilk olarak UV'nin etkisiyle kloru ayrıştırır. Bu aşama başlatım olarak adlandırılır, aktif klorin radikal parçacıklarının ortaya çıkması ile karakterize edilir. Elde edilen tanecikler, etanol molekülüne, hidrojen klorit ve ayrıca etil C2H5 radikalini oluştururlar.

Etandan nasıl çıkılacağı hakkında konuşmaya devam edelimkloroetan. Bir sonraki aşamada, etil radikali klor molekülü ile etkileşir, etan klorür ve başka bir klor radikali oluşturur. Reaksiyona yeniden girebilen, zincir reaksiyon döngüsüne devam eden kişidir. Bu aşama zincir büyümesi olarak adlandırılır. Bu etkileşim aşamasında aktif radikallerin sayısı değişmez, fakat tam olarak kalır. Döngünün sonu, zincir sonlandırma olarak adlandırılan reaksiyonun üçüncü aşaması olarak görünür. Serbest parçacıkların çarpışmasını içerir, bu da reaksiyon ürünlerinin oluşumuyla sonuçlanır.

etandan kloroetan reaksiyon denklemini nasıl elde ettiği

uygulama

Sorunun cevabı etan kloroetandan nasıl alınabileceğidir. Uygulamanın üzerinde duralım. Elde edilen kloroetil ciddi bir narkotiktir. Cerrahi operasyonlar için anestezi olarak kullanılır. Motor aktivitesini en aza indirmek için iki ila üç saniye sürer.

Bu maddenin ana dezavantajı olarakAşırı doz olasılığını not edin. İzin verilen normdaki hafif bir artış bile, insan vücudu için ciddi sorunlara neden olmaktadır. Günümüzde kloroetan sadece bazı durumlarda narkotik madde olarak kullanılmaktadır.

Daha büyük ölçüde, kalitede talep varCildin kısa süreli yüzeyel anestezi için yerel ilaç. Cilde tutunur, madde buharlaşır, cilt süper soğutulur, hassasiyeti azalır, bunun sonucunda kesiklerin yapılması mümkün olur, yani küçük yüzey işlemlerini gerçekleştirir.

Ayrıca, bu madde azaltmak için kullanılırcilt kaşıntı, termal yanıkların tedavisi, nöromiyozit, iltihapın kriyoterapisi. Ampul ilk önce avucunuzun içinde ısıtılır, daha sonra cilde yönlendirilir. Tıbbi amaçlar için, prosedür 7-10 gün boyunca günde bir kez gerçekleştirilir.

Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 2019

Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 2019

Related news

 • Her Bayanın Dolabında Olması Gereken 10 Ayakkabı Modeli
 • Çaykur Rizespor: 3 - Akhisarspor: 1 MAÇ SONUCU
 • 2019 YENİ 30 TANE BAKTÜS ŞAL MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU 1 TANE YAPILIŞI
 • Alara Bozbey kimdir Ata Demirerin nişanlısı Alara Bozbey kaç yaşındadır
 • Peynir Otu Neye İyi Gelir
 • Çocuğunuz internet bağımlısı mı

 • Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 39

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır


  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 81

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 96

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 92

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 54

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 20

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 12

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 75

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 96

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 2

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 35

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 37

  Organik kimyada etan kloroetan nasıl alınır 20