Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 2019

Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 2019

Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 46 25.02.2019, 02:46

Orhan Gencebay'ın 'Tayyip Erdoğan' sevgisi

Usta sanatçı Orhan Gencebay, yaptığı bir röportajında kendine yöneltilen tüm soruları yanıtladı. İşte, haberin detayları...

Orhan Baba lakabıyla bilinen Gencebay, siyaset atılır mısınız sorusuna,"Hiçbir zaman... Sanatçı sanatını yapar. Benim siyasi isimlerle tanışıyor olmam, sevmem suç mu? Mesela sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yıllar öncesinden tanır, severim. Burada yanlış olan ne? Evet, onu takdir ediyor ve seviyorum. Ben onu çok sevdiğimi hep söyledim. Doğruları savunurken linç edileceksem boynum kıldan ince"yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini Kültür Kurulu’na atamasını tuhaf bulanlara,"Kültür Kurulu’na bir sanatçı değil de kim atanacaktı? Burada nasıl bir gariplik var? Devletimize kim hizmet veriyorsa ben ona saygı duyarım. Cumhurbaşkanı Erdoğan halkımızın seçmiş olduğu bir lider, devletimizin başıdır. Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan'a da büyük saygı duyarım. Ben Atatürk'üme nasıl saygı duyuyorsam, arkasından gelen bütün liderlere, ülkemi yönetenlere saygı duyarım. Bazı insanlarda saplantılar var. Süleyman Demirel ile baba-oğul gibiydim, bana “Demirelci” diyorlardı. Özal zamanında “Özalcı”, Ecevit zamanında “Ecevitçi...” Nedir bu rezalet?"diyerek keskin bir dille yorum yaptı.

Milyonların gönlünde taht kuran Gencebay, iktidara çok yakın durmasından sebep sert eleştirilere,"Son derece kaba, çirkin ve cahil bir söylem. Ben devletimi sever sayarım. Devletini sevmeyen insanlar da var. Bu devletin içinde yaşayıp da, devlete saygı duymayan bir insana benim bakışım farklı olur. O zaman bu ülkenin nimetlerinden yararlanmasın. Varsa devletimizin eleştirilecek bir yönü, söylesin. Ama eleştirinin de bir adabı var. Mesela geçenlerde hastalandım bana, “Öl, geber” diyenler oldu. Neden bunu diyorlar ki? Ben ne yaptım? Ben ülkem için, geleceğimiz için taşın altına elimi her zaman koymaya hazırım"diyerek net bir dille duygularını ifade etti.

Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 2019

Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 2019

Related news

 • Cilt Dokusunu Etkileyen Çevresel Faktörler
 • Binali Yıldırıma İstanbul için özel protokol uygulanacak iddiası
 • Tahammül Eşiğimiz Düşüyor mu
 • U16 Kız Basketbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonasında yarı finalde
 • Kadın ve erkeklerin kabusu

 • Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 77

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi


  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 67

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 41

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 57

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 37

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 53

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 10

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 88

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 6

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 32

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 63

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 51

  Orhan Gencebayın Tayyip Erdoğan sevgisi 55