Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedaviOrtak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi

22.05.2019

Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 82

Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi

Soğuk algınlığı ile birlikte, çocuklar giderek daha fazla yaşanıyorrinit ve sürekli nemli burun rahatsızlığı. Bildiğiniz gibi, soğuk algınlığı yapmazsanız, o zaman bir hafta geçer ve eğer tedavi ederseniz, bunu 7 gün sonra unutabilirsiniz. Ama yine de, bu ifade tamamen doğru değil. Yetişkinler hala burun akıntısına dikkat edemiyorlarsa, o zaman küçük çocuklar (ve özellikle bebekler) semptomlarından muzdariptirler. Bununla birlikte, rinitin getirdiği rahatsızlık, soğuk algınlığındaki çocuklar için halk ilaçları kullanılarak kolayca aşılabilir.Soğuk algınlığındaki çocuklar için halk ilaçları

Rinit Nedenleri

Soğuk algınlığının en yaygın nedeniVücudun genel hipotermisi. Sıcaklıkta ani bir değişiklik olduğunda yüksek bir hastalık riski vardır. Bu sonbahar-kış dönemi için tipiktir. Rinit ayrıca virüslerin neden olduğu soğuk algınlığı ile ortaya çıkar. Soğuk algınlığı çok sık görülürse, bağışıklığı azaltılmış ve zayıflamış bir vücut hakkında konuşabilirsiniz. Rinit, buna dikkat etmezseniz, maksiller sinüsler, otit, sinüzit iltihabı gibi oldukça ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Bu hastalık, havadaki damlacıklar ile bulaşır.Çocuklarda soğuk algınlığı için halk ilaçları

Hastalığın belirtileri

Her şeyden önce, bebek nefes almakta zorlanıyor, yaniNazal pasajlar nasıl etkilenir. Ayrıca çocuklar, kuruluktan, burnun yanmasından şikayet ediyorlar. Tıkalı burun, sık hapşırma da rinitin başlangıcını gösterir. Genellikle bir baş ağrısı var. Birkaç gün içinde burun akıntısını görebilirsiniz. İlk başta oldukça sıvı, şeffaf, vodichku benziyorlar. Ama bir iki gün sonra, boşalma sarı veya yeşil olur, belirli bir kokuya sahiptir. Tüm bunların arka planı karşısında, vücut ısısı yükselebilir. Çocuk kokmaz, tat tomurcukları da daha az duyarlı hale gelir.

Çocuklarda rinit tipleri

En yaygın soğuk aşağıdaki gibi sınıflandırılır:

 • enfeksiyon;
 • alerjik;
 • atrofik;
 • vazomotor.

Rinit, bakteriler ve virüslerden kaynaklanırsaBol miktarda mukus salgılanır, ardından renk ve kıvamda bir değişim olur. Bir alerjen tarafından kışkırtılan Coryza, sık sık hapşırma ve berrak bir sıvının salgılanması ile karakterize edilir. Soğuk algınlığından kurtulmuş insanlarda vazomotor rinit mümkündür. Bu durumda, sıcaklık düştüğünde mukus salgılanır. Atrofik tip, yaygın soğuk algınlığının sık sık alınmasının bir sonucudur. Düzenli büzülmeden gelen damarlar koruyucu işlevlerini yerine getirmek için dururlar. Burun kuru ve yanıyor.

Hastalığın formları

Ortak soğuktan 2 yaş çocuklar için halk ilaçları

Diğer birçok hastalık gibi, ortak soğuk olabilirHem akut hem de kronik formda ortaya çıkar. Akut bir yol herkes tarafından bilinir, çünkü bu formda rinit tüm soğuk algınlığına eşlik eder. Bazen bir tıkalı kulaklar, larinksin mukoza zarının iltihabı vardır. Akut rinit yeterince sık görülürse, o zaman kronik bir rinit oluşur. Bu durumda, deşarj kalıcı bir niteliktedir, burun mukozası atrofiye olabilir. Hem halk yöntemleri hem de özel uyuşturucular tarafından zayıf yardımcı oldu. Kronik rinit tehlikelidir, çünkü kısmen veya tamamen koku kaybı mümkündür. Bu nedenle, bu soğuk algınlığı rahatsızlığını, soğuk algınlığındaki çocuklar için basit halk ilaçları kullanarak, zaman içinde iyileştirmek çok önemlidir.

Bebeklerde Rinit

Yıl boyu çocuklarda halk ilaçları ile soğuk algınlığı tedavisiYenidoğan bebeklerde herhangi bir hastalık oluşurbazı özellikler. Her şeyden önce, bebeklerde burun akıntısı zaten dar nazal geçişlerin kapanmasına yol açar. Bu, çocuğun sadece bir emzikle nefes alma fırsatına sahip olduğu beslenmeyi büyük ölçüde karmaşıklaştırır. Sonuç olarak, kaprisli ve huzursuz olur, uyku rejimi bozulur. Çocuk uyurken, boğulma vakaları nadir değildir, özellikle dikkat edilmelidir. Bebeklerde rinit, kilo kaybı dahil olmak üzere bir takım komplikasyonlara neden olabilir (çünkü normal olarak göğüse uygulamak zor olduğu için). Bebek ağızdan nefes almaya başlarsa, enfeksiyon solunum sistemine yayılır. Bu durumda bile pnömoni oluşabilir. Uzun süreli burun akıntısı ile burun içindeki küçük ülserler ortaya çıkabilir. Bu nedenle çocuğun zamanında yardımcı olması çok önemlidir. İlk başta, soğuk algınlığındaki çocuklar için halk ilaçları kullanmak en iyisidir. Geleneksel ilaçlar olarak birçok istenmeyen bileşenlere sahip değildir. Ayrıca, hepsi oldukça uygun ve küçük bir fiyat var. Ve yine de, ortak soğuk algınlığından bir yıla kadar olan çocuklara yönelik halk ilaçlarının, tıbbi preparatların yanı sıra en az dikkatli seçim yapılmasını gerektirdiğini göz önünde bulundurmak önemlidir.

En küçük tedavi

Soğuk algınlığından 1 yıl çocuklar için halk ilaçlarıÇocuğu tatsızlardan kurtarmak içinbelirtiler, yaşını ve geleneksel olmayan ilaçların ne kadar tehlikeli olabileceğini hesaba katmak önemlidir. Soğuk algınlığıyla mücadele yöntemlerinden biri de Kalanchoe kaynatma işlemidir. Bu araç, küçük çocuklarda hassas mukoza üzerinde oldukça hafif bir etkiye sahiptir. Daha önce yarım kaynatılmış soğutulmuş suyla seyreltilmiş taze sıkılmış Kalanchoe suyu da kullanabilirsiniz. Her burun deliğine günde 2 kez yaklaşık 2 damla damlatın. Bu tür halk ilaçları (1 yıldır çocuklar için), pancar suyu veya havuç gibi, soğuk algınlığı da oldukça etkilidir. Ama yarısı seyreltilmeli. Bebekler için de iyi bir tarif: su banyosunda yaklaşık 50 gram zeytinyağı ısıtılır. 30 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra ince sarımsakları ince bir şekilde doğrayın ve bir gün boyunca demlenmesini bekleyin. Ortaya çıkan karışım, hastalığın ilk belirtileri ortaya çıktığında burun geçişlerini yağlar. Çocuklarda soğuk algınlığı için halk ilaçları ve aloe ve bal dayalı yemek tarifleri içerir. Bu bitkinin suyu da su veya sıvı bal ile seyreltilir ve buruna gömülür. Burun köprüsüne uygulanan kuru ısıyı da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için keten tohumu, tuzu ısıtın, bir torbaya koyun. Bu ürünler ısıyı iyi tutar. Başka bir kullanım haşlanmış tavuk yumurtasıdır. Ancak bu durumda, maksiller sinüzit şüphesi varsa, bu tür manipülasyonları gerçekleştirmenin imkansız olduğunu düşünmek önemlidir. Hastalığın ilk belirtilerinden başlarsanız, burun akıntısının halk ilaçlarıyla bir yıla kadar olan çocuklarda tedavisi oldukça etkilidir. Ve özel esansiyel yağlar yayacak oda kesimi ve sarımsağa serperek onu tamamlayabilirsiniz. Antimikrobiyal özelliklere sahip oldukları bilinmektedir.

Tuzlu su ile yıkama

Çocuklar için halk ilaçları ile burun akıntısı evde tedavi

Savaşmanın en etkili yollarından biririnit - burnu tuzlu su veya tuzlu suyla yıkamak. Bundan dolayı, salgılar sıvılaşır, virüsler mukozadan uzaklaşır. Böyle bir çözümün hazırlanması basittir: bir bardak kaynamış su 1 tatlı kaşığı tuz almalıdır. Denizse daha iyi. Burun pasajları bu su ile sulanmalıdır. Tabii ki, bebeklerin bunu yapması o kadar kolay değildir, bu yüzden bir solüsyona batırılmış bir pamuklu çubukla yıkanabilirler. Çocuklarda soğuk algınlığı için diğer halk ilaçları gibi, yıkama bebeğin durumunu hafifletmeye ve nefes almaya devam etmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu yöntem, salgın döneminde veya evde birinden hastalandığında önleme için kullanılabilir. Tuzun tamamen çözündüğünden ve küçük kristallerin hassas mukoza zarına zarar vermemesi gerekir. Genellikle, burun yıkamak ve bir papatya bir kaynatma kullanın.

Ortak soğuktan 2 yaş çocuklar için halk ilaçları

Daha büyük çocuklar teneffüs edilebilir. Bu kullanım için papatya, adaçayı, meşe kabuğu, siyah frenk üzümü yaprakları. Otlar karışımı su banyosunda buğulama. Daha sonra çocuğa burnu ve ağzı ile bir nefes verilir. inhalasyon sırrı basit - Terapötik parçacıklar boğaz vücut üzerinde doğrudan gelmesine değil, kan dolaşımında. Burada ana tehlike yüksek sıcaklıktır. Buhar sıcak olmalı, fakat hiçbir durumda yanmamalıdır. Hiçbir sıcaklık varsa, çocukların bir soğuk 2 yıl için halk ilaçları dumanı tüten ve bacaklar içerir. Bunun için sıcak su ile topak içine 1 veya 2 yemek kaşığı kuru hardal eklenir. Bu prosedürün süresi 10 dakikadır. Yatmadan önce harcamak daha iyidir. Bacaklar kuru silinmeli, çorap giyilmelidir. Bu arada, onlar da hardal koyabilirsiniz. ahududu çay, meyve Viburnum, mine çiçeği yaprağı infüzyon, çam tomurcukları kaynatma, solunum hastalıklarına karşı mücadelede büyük yardımı gibi çocuk öksürük ve soğuk, Böyle halk ilaçları. Damla olarak ballı pancar suyu, 3 yaşın üzerindeki çocuklar için uygundur.Öksürük ve soğuk çocuklar için halk ilaçları

Soğuk algınlığının önlenmesi

Rinitin evde sıkça ziyaret edilmemesi içinve soğuk algınlığından çocuklar için halk ilaçlarına ihtiyaç duyulmadı, önleme yöntemlerini unutmamak önemlidir. Her şeyden önce, odadaki nemi hatırlamak, genellikle odaları havalandırmak önemlidir. Isıtma mevsiminde, kuru hava genellikle hastalığa neden olur. Bu nedenle, her gün ıslak temizlik uygun olacaktır. Çocuğu aşırı ısıtmayın, sarmanıza gerek yoktur. Havanın pencerenin dışında olmasına rağmen temiz havada yürümek zorunludur. Çok iyi bağışıklık sertleşmesini güçlendirir. Bebekler için genel güçlendirici masaj seansları yararlı olacaktır. Burnunuzu tuzlu suyla yıkamak gereksiz değildir ve kalabalık yerlerde kalırken oksolin merhem kullanabilirsiniz.

Bir burun akıntısı evde halkın tedavisiÇocuklarda araç oldukça etkili ve ağrısızdır. Yöntemlerin bolluğu arasında, yaşına ve durumuna göre, çocuğa uygun olanı tam olarak seçebilirsiniz.

Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedaviOrtak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi

Related news

 • Limon ve Bal ile Zayıflama Ballı Sıcak Su Zayıflatır Mı Limonlu Su Kilo Verdirir Mi
 • Rusya, Soyuz’un yerine geçecek yeni uzay aracı için tarih verdi
 • Lastik Örgü Nasıl Yapılır
 • İrandan ABDye Sınır Gücü tepkisi
 • Hamilelik Yogası ve Faydaları

 • Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 2

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi


  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 4

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 10

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 70

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 66

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 63

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 9

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 74

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 88

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 98

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 69

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 19

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 99

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 94

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 50

  Ortak soğuktan çocuklar için halk ilaçları. Evde çocuklarda soğuk algınlığı halk ilaçları ile tedavi 18