Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi 2019

Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi 2019 Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcı'nın simgesi

İsa Mesih'in ikonografisi gibiBu bütün eski Ortodoks simgesi boyama merkez kısmını kaplar ve İsa Pantokrator (aşağıda gösterilmiştir simge fotoğraf) - Efendimiz'in görüntünün tüm birçok türleri arasında yer alır bir görüntü. Bu simgenin Dogmatik önemi çok büyüktür: Mesih - Cennetin Kral ve yargıç, "geliyor ve kim olduğunu ve kimin Alfa ve Omega, başlangıç ​​ve son, Rab, Yüce" Hemen hemen kubbenin ortasında her Ortodoks kilisesi geleneksel Rus Ortodoks İkonostasisin ile tam görünür, ya da tek bir simge olarak verebilir görüntüsüdür.

Yüce Kurtarmanın simgesi

Yüce İsa'nın simgesi açıklaması

İkonadaki Kurtarıcı İsa farklı pozisyonlarda tasvir edilebilir: oturma, bele kadar, büyümede ya da bir sandıkta, solda bir kaydırma ya da Müjde ile, ve sağ el bir nimet hareketinde.

"Yüce" epitheti dogmayı ifade ederKurtarıcının İlahi ve insan doğasını sembolize eden Enkarnasyon. Yunanca "Pantokrator" olarak da anılır, burada kelimenin ilk kısmı "hepsi", ikincisi - "güç", yani Yüce ve Yüce'dir. Edebi tercümeye göre - "O her şeyi yaratabilir", O "Dünyanın Hükümdarı" ve "Herkesin Tanrısı" dır.

Eski Ahit'te "Yüce" terimi tekrar tekrar bulunmuş, eski Yahudiler "yaşayan" Tanrı'ya böyle ibadet ettiler, sonra İsa Mesih'e dönmeye başladılar.

Yüce simge değerini kurtardı

Antik Simge

Bizans'taki Pantocratör İsa'nın görüntüsünün ortaya çıkışı 4.-6. Simgesel resimlerin en eskisi, Sina Manastırı'ndan (VI. Yüzyıl) İsa Pantokrator denen ikon.

Yüce Tanrı'nın Kurtarıcı Kurtarıcısı'nın simgesi - Mesih'in önsözünün tasvir edildiği en eski düzenlerden biri, tahtta bir yastıkla, geleneksel kıyafetlerle ve bacaklarında bir ayakla oturuyor.

Kurtarıcı'nın taht üzerindeki ilk ve ilk görüntüleri, Roma mezarlarında (III-IV yüzyıllar) görülebilir. Ancak ikonografi son olarak ikonoklastik dönemde (10. yüzyıl) şekillenecektir.

Taht kraliyet niteliğinin değerine sahiptiritibar. Eski Ahit peygamberleri için Tanrı tahtta oturmuştu. Bu, Rab'bin, Evrensel Kıyamet Günü'nde yeryüzünde, Son Kıymetini canlı ve ölü olan tüm insanlara göstermesi için böyle görünecektir.

Geleneğe göre Yüce Kurtarıcı "Kurtarıcı" nın simgesi, İmparator Bizansı Manuel I'nin fırçasına aittir ve Müjdenin metnini gösteren sağ elin özel bir hareketi ile ayırt edilir.

Resmin birkaç yorumu daha varMesih: Geleneksel Rus ikonostasisinde "İktidardaki Kurtarıcı" ve aynı zamanda Cennet Ev sahibi Psychosaster (Duschastitel), Eleemon (Pardon) tarafından çevrelenmiş olan tahtta oturan Mesih'in simgesi.

Yüce Simgeler Fotoğrafını Kurtardı

geleneklere karşı çıkma

Yüce Kurtarıcı'nın simgesi yaşını gösterirMesih, vaaz etmeye başladığı zamana karşılık gelir. Hafif bir yüzünde küçük bir sakal ve bıyık ile omuzlarına doğru düz saçlarla tasvir edilmiştir.

Kanuna göre, Kurtarıcı kırmızı bir tunik takıyordu veÜstüne mavi bir gimaty. Mavi - göksel başlangıcı, kırmızı şehitlik ve kan renginin sembolü olarak. İsa'nın cüppeleri cennetsel, dünyevi ve ruhani yalnızlık olarak yorumlanır. Hıristiyanlık tarihinde, ikonlar, İsa'nın insan ve kutsal doğasına işaret eden ikon ibadetlerinin destekçileri ile her şeyi inkâr eden heretik arasında bir engel oluşturdu.

IV'ten VI yüzyıla kadar ikonoklastik bir mücadele vardı.Binlerce mozaik ve fresk ikonları imha edildi, çünkü birçok insan için bir inanç kalesi oldu, aynı simge resminin destekçileri ciddi şekilde cezalandırıldı. Konstantinopolis Konseyinde sadece 842'de ortodoks görüşlerin yandaşları hala zafere ulaşmış, ikonoklastlar ise anathema idi. Yüce Pantokrator'un Kurtarıcısının simgesi nihayetinde sapkınlık üzerine bir zafer sembolü oldu.

simge Yüce Allah'a ne yardımcı oldu

Savior Almighty: simge, anlam

Bu ikonun görüntüsünden önce insanlar dua eder,Büyük Lord'a yardım ve destekleri için teşekkür etmek veya planlanan konularda bir nimet almak ister. Kurtarıcı'nın simgesiyle dua eden Yüce, teselli ve güç elde etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca fiziksel ve ruhsal yaralanmalardan iyileşme ve günahlı düşüncelerden kurtulmak için de dua etti. Dualarınızı sadece kendiniz için değil aynı zamanda yakın ve sevgili arkadaşlarınız için de geliştirebilirsiniz.

Simge sadece sıkıntı ve umutsuzluk anlarında değil, aynı zamanda sevinçlerini paylaşmak için de ele alınmalıdır. Dua, samimi düşünceler, saf düşünceler ve açık bir yürekle olmalıdır.

simgenin açıklaması Yüce Kurtardı

yardım

"Yüce Tanrı" simgesiyeni evliler için düğün çiftinin bir bileşeni olarak hediye veya pahalı bir kişiye verin. Bu ikon çok güçlü bir enerjiye sahip olduğu için, eğer bir kişi tövbe ederse ve samimi bir mümin için mucizevi bir şifa veriyorsa, ruhsal kurtuluşun gerçek yoluna rehberlik edebilir. Tanrıya merhamet etmeden önce, "Babamız" duanını okumalısınız.

Kurtarıcı'nın Simgesi konusunda, Yüce Allah'ın yardım ettiği şey,İsa Mesih'in ruhlarımız ve bedenlerimizin baş hekimi olduğunu, herşeyi bilen ve dua etmenin ilk etapta O'na gönderilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Kilise kurallarına göre Kurtarıcı'nın simgesi tüm ikonostasisin başına yerleştirilir.

Birçok farklı mucize anlatılıyor veBu simge yakınında şifa. Bununla birlikte, simgeleri batıl inançlar ve aldatmacalar olarak görenler vardır, ancak deneyimler tam tersini gösterir, gerçekten inandırıcı bir kişi, Tanrı'ya, hatta mavi deniz üzerinde bile söyledikleri gibi, namazsız güne başlamayacaktır, ama Tanrı olmadan eşiğe kadar değildir.

namaz, simge Yüce kurtardı

Simgelere karşı tutum

Ve her neyse, herhangi bir Ortodoks simgesi - bu, arsa kompozisyonuna veya renk oyunlarına hayran olabileceğiniz ve onu yaratan sanatçının yeteneklerine hayran olabileceğiniz bir resim değildir.

Simge, her şeyden önce, sıkı ve hassastır. Herhangi bir resmin aksine, bizi Tanrıya daha yakınlaştıran, sonsuz değerler ve ruhun durumu hakkında düşünmemizi sağlar.

Simgeye bakıp dua ettiğimizde,bizi görünmez bir şekilde gizleyen, kurtuluşu çağrıştıran, içimizdeki vicdanımızı uyandıran ve böylece namazı güçlendiren her şeyi kapsayan lütfuyla doldurur.

Kutsal yerleri onurlandırmak

Ve eğer Ortodoks Hıristiyanlar suçlanıyorsasimgelerin ibadet olarak ibadet edilmesi, bu yanlış bir ifadedir. Onlara ibadet etmiyorlar, ama onları bir türbe olarak kabul ediyorlar. İnanlılar, ikonların ne olduğunu mükemmel bir şekilde anlarlar ve onlar aracılığıyla, Yüce Tanrı'nın prototipine şeref ve övgü getirirler.

Dünyadaki bütün insanlar problemsiz yaşamak, sağlık ve esenlik arzusunu birleştirir. Ve bu her şey, Hıristiyan erdemleri edilemez inanç, umut ve sevgiye dayanır.

Dua etmek için kendimizi güçlendirmeye başlarız ve her şey için Rab'be ve tüm iyiliğe ve hayatlarımızda meydana gelen kötü şeylere şükürlersek, hayat daha iyiye doğru değişecektir. Allah herkese yardım etsin!

Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi 2019

Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi 2019

Related news

 • Çift kazanda yemek tarifleri. Çift kazanda balık, et ve sebze hazırlanması
 • KAKAOLU KURABİYE
 • Çok İzlenen Videolar
 • Bal Kabağı Reçeli Videosu
 • Mustafa Denizli: Hedefimizde bir sapma yok

 • Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi


  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi

  Ortodoks simgeler: Yüce Kurtarıcının simgesi