18.06.2019

Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 80

Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar

Golitsyn fabrikasında modeli genişletmeye karar verdilerBir sürü araba. Mühendisler büyük miktarda iş yaptılar ve sonuç olarak otobüs GOLAZ 5251 oldu. Bu modelin temel amacı şehirlerarası ve banliyö yollarında yapılan iştir. İlk kez 2019 yılında "Comtrans" sergisinde sunulan bir prototip fabrikası. Sergiden sonra birçok kişi bu araba hakkında daha fazla bilgi almak istedi.

Bitkinin ürettiği ana ürünlerbugün, şehir içi otobüsler. Bu makineler tamamen GolAZ'ın gelişmesidir. Üretimin bir kısmı turistik araçların üretimi için verilmiştir. Yeni modellere ek olarak, fabrika örnek oluşturuyor - bu GOLAZ LiAZ 5256. İsimdeki harfler, teknenin LiAZ otobüsüne dayandığını açıkça ortaya koyuyor. Dedikleri gibi, makine için tam bir birleşim çıktı. Özellikleri şehirlerarası ulaşım için uygun değildir.

Bir önceki modelin GolAZ otobüsünün, bazı agregatlar ve düğümlerdeki yeni uzak mesafe otobüsüyle benzerliği olmasına rağmen, tamamen farklı ve özgün bir otomobil.

Otobüs nasıl doğdu

Uzun mesafe modeli Temmuz ayında oluşturulmaya başlandı2009. Bu süre zarfında muazzam miktarda iş yapıldı. Dolayısıyla, girişim mühendisleri hem satıcılarla hem de daha sonra otobüsü kullananlarla verimli iletişim kurdular. İlgi duyulan bilgileri neredeyse "ilk elden" almış ya da gelecekteki tüketicilerden almış ve bu otobüs GOLAZ'ı kurmuştur. Modeli oluştururken uzmanlar, makinenin ömrünü önemli ölçüde uzatmak için tasarlanan yenilikçi teknik çözümleri ve yeni malzemeleri kullandılar. Üretici, kendinden emin ve 12 yıl garanti veriyor. Üstyapıya kadar uzanır.

görünüm

Bu makine hakkında, onun ortaya çıktığı söylenemezakılda kalıcı. Tasarımcılar böyle bir şey yapmak için acele etmedi ancak modeli oldukça muhafazakar bir tarzda inşa ettiler. Golaz'a (otobüs) bak. Fotoğraf aşağıda sunulmuştur.otobüs golaz Kurumda yaratılan diğer otobüslerin çoğuna benzer. Dolayısıyla, burada bir cismin düz çizgileri ve çift camlı pencereler hakimdir.

Ancak dikkati çekecek bir şey var. Özellikle ön camın panoramik manzarasında dikkat çekiyor.golaz otobüsü Buna ek olarak, ayrıca önemli ölçüde geliştirilmişmodelin aerodinamik özellikleri. Ancak hepsi bu kadar değil. Yan tarafta, daha önce pencereler arasında olan geleneksel rafları göremiyorsunuz. Şimdi, pencereler gibi, kapalı camlı bir katmanla ayrılmış çift camlı pencereler. Halatlar hala mevcut. Çift camlı pencerelerin bakışlarından saklandılar. Vücutun içinde bagaj bölmeleri arasında artık bölme yoktur. Böylece, derzlerden ve derzlerden kurtulmak mümkün oldu. Bunun sayesinde makine çok çekici görünüyor.

Ayrıca, göremediğiniz bazı yenilikler hakkında da birkaç söz söylemeniz gerekir.otobüs golaz Otobüs, özel çarşaflarla doludur.çift ​​kat çinko kaplama var. Ön ve arka maskeler fiberglastır. Çatı da fiberglastan yapılmıştır. Bir bagaj taşıyıcısının kapakları - alüminyum.

Bütün bunlar çelik bir çerçeve üzerine inşa edilmiştirdikdörtgen borular. Vücudun korozyona karşı direncini arttırmak için, bitki çerçevenin derzlerinin yanı sıra deriye kaynak yapmamıştır. Kaynak dikişi başarılı bir şekilde yapıştırıcı ile değiştirildi.

salon

Salonun geliştirilmesinde mümkün olduğunca herkesi hesaba kattıpotansiyel sahiplerin istekleri. Birçoğu, yolcu sayısını arttırmak için koltukların genişliğini azaltmayı istedi. İstek verildi. Isıtma için bağımsız bir ısıtma sistemi kullanılır. Bu 8 soba kadardır. Her birinin 8 kW gücü vardır.

Alıcılar için, birkaçkomple setler. En basitlerinin hiçbir şeyleri yoktur. Orta ve yüksek konforlu bir salon, multimedya, iklim kontrolü ve biyo-tuvalet olacaktır. Salonda temel donanımda 53 kişi ve diğerlerinde 55 kişi konaklayacaktır. Aracın 55 kişi için uzunluğu daha fazla olacak ve 13 m olacak.

Sürücü koltuğu

"GolAZ" otobüsü mümkün olduğunca tamamlandıTüm gerekli ayarlamalar ile rahat koltuk. Ülkemizde, Yekaterinburg'da yapıldılar. Direksiyon kolonu da gerekli tüm ayarlara sahiptir. Türkiye'de Mercedes tesislerinde üretildi.

Ve gösterge paneli ile çalışmadı. Tüm cihazlar ve cihazlar tamamen analogdur. Bilişim ve okunabilirlik çok düşüktür. Belki başka şeyler daha iyi olacak.

Teknik özellikler

GolAZ biriyle sunulan bir otobüs.üç dizel motor. Bunların her biri altı silindirli bir in-line motordur. Herkes Euro-4 normlarını destekliyor. Sadece özelliklerinde farklılık gösterirler. Üreticinin, MAN tarafından halihazırda kanıtlanmış ve geleneksel motor üzerinde yaptığı ana oran. Bu dizel motorun 6,9 litre çalışma hacmi vardır, kapasitesi 280 litredir. s ve tork 1200 rpm'de 1100 Nm'dir.

Biraz tasarruf etmek isteyenler için Cummins'den bir ünite sunulmaktadır. Burada hacim daha az - 6.7 litre, maksimum güç - 272 beygir gücü.

Güç üniteleri fabrika ve yerli üreticileri hakkında unutma.
golaz otobüsü Yani, üçüncü motor olarak sunuldu YaMZ536. Hacmi 11,5 litredir. Güç sunulan motorlardan daha yüksek olacaktır. İktidar açısından, 315 kuvvetleri veriyor. Ancak tork zayıftır. 1300 volt'ta toplam 882 Nm.

Çiftdeki tüm motorlar için mekanik altı vitesli şanzıman sunulmaktadır.

Otobüs GolAZ 6228

Bu model sadece sunulduğunda, model değil, 62'nci dizinin LiAZ'ı, seyircinin önünde görünüyordu.golaz otobüs fotoğrafı Ama bu öyle değil. Görünüm, vücut, iç - her şey farklı ve yeni.

Araba Scania'dan bir şasi üzerine inşa edilmiştir. Arka çıkıntıda 9 litrelik bir güç ünitesi gizlenir. Bu Cat'dan bir motor değil, Scania'dan altı silindirli turbo dizel motor. Onun gücü 300 at. İlginçtir, otobüs üç akslıdır. Motordan gelen tork ikinci eksene verilir. Üçüncü eksen direksiyondan sorumludur.

Fren ve direksiyon sistemleri aynı şekilde yapılır - İsveç'te Scania mühendisleri.6228 numaralı otobüs Her şeyden önce GolAZ fabrikasında uzman çalıştı. Hesaplamalara göre, otobüs yaklaşık 140 kişi olacak olmasına rağmen, 35 kişi için tasarlanmıştır.Related news

 • Doğal Makyaj Nasıl Yapılır
 • Ev konforunun hileleri: Yeşil ile hangi renk birleştirilir
 • Emekli Sandığı Lukoil. OAO NPF LUKOIL-GARANT : yorumlar
 • Çok İzlenen Videolar
 • Rüyada Adam ( İnsan) Dövmek Neye İşarettir ( İslami)

 • Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 18

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar


  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 79

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 48

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 97

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 57

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 61

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 58

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 43

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 13

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 71

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 100

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 28

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 50

  Otobüs GOLAZ 5251, 6228: özellikler ve fotoğraflar 39