Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyeriniPablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini


Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini 34 07.02.2019, 03:30

Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini

Pablo Aimar ünlü bir ArjantinliFutbolcu, 3 Kasım 1979'da Rio Quarto'da doğdu. Kariyeri boyunca, saldıran orta saha oyuncusu pozisyonunu sürdürdü. İyi bir kariyer inşa etti ve kendini kulüp ve dünya düzeyinde seçti. Bu çok popüler bir kişidir. Dolayısıyla, bunu sadece ayrıntılı olarak anlatmalısınız.

pablo aymar

Kulüp kariyeri başlangıcı

Pablo Aimar futbola olan sevgisini gösterdiğinden beribirçok ünlü oyuncu gibi. FC Estudiantes gençlik akademisinde bu sporla uğraşmaya başladı. Başarılar vardı ve Daniel Passarella adlı genç bir oyuncunun genç oyuncuya dikkat çektiği bu nedenle. O zaman ünlü ve ünlü "River Plate" ın baş antrenörü idi. Kısa bir süre sonra Pablo'nun bu kulübün genç üyelerine katılması da sürpriz değil. 16 yaşındayken ana ekibin bir parçası olarak sahada serbest bırakıldı. Onun ilk başlangıcıydı. Ve aynı sezonda Pablo Aimar, ülkenin şampiyonu ünvanını kazandı.

Bir süre sonra genç Arjantinliler oldu.temel yapının kilit oyuncularından. Güney Amerika'nın en yetenekli oyuncularından biri olarak konuşuluyordu. Pablo, raspasovschika'nın yerine geçerek saldırıyı kendisi sık sık sona erdi. 1999/2000 sezonunun sonunda rakiplerin kapısında 12 gol attı. Ve mükemmel bir performansdı. Sonra Maradona kendisi Pablo Aimar'ı söyledi - oyuna para uymaya hazır olan tek futbolcu bu. Diego, bu adamın son yıllarda Arjantin'in en iyi oyun kurucu olduğunu kendine güvenerek belirtti.

Aimar Pablo nerede oynuyor

Daha fazla kariyer

Hiç şüphe yok ki Pablo Aimar, fotoğrafbaşlıklı birçok kulüpin amacı haline geldi. Seçkin takımların çoğu yetenekli bir oyuncu kazanmak istediler. Teklifler, "Barcelona" ve "Inter" gibi ünlü kulüplerden bile geldi! Bununla birlikte, Pablo'nun kendisi "Valencia" lehine bir tercih yaptı. Orada terk etmeye karar verdiğini söyledi, çünkü üç yurttaşının oynadığı yerde vardı. "Yarasalar" için rekor olan 24 milyon dolarlık Aymara satın aldı.

Doğal olarak, "Valencia" da Pablo kendiniFutbolcu başlama sırası. Ve bu sezonda kilit rol oynamıştır. Onun sayesinde, "Valencia" Şampiyonlar Ligi finale çıktı. Ancak Bayern'i kaybetti. Ama takımla gelecek sezon Aimar İspanya şampiyonu oldu. Bu aynı başarı 2004'te tekrarlandı. Ancak sezonunda, Pablo Aimar ve hepsinin nedeni tekrarlayan yaralanmalar, kibrit çok özledim.

pablo aymar futbolcu

Diğer takımlara katılım

Pablo Aymar - çok değişmemiş bir futbolcu,ama birkaç kulüp değil. Örneğin, 2006'da "Valencia'dan ayrılmış ve FC Zaragoza'dan bir teklif kabul etmiştir. Bu takım Arjantinli orta saha oyuncusu için 11 milyon avro verdi. "Zaragoza" temsilcileri bunun takım tarihindeki en önemli aktarım olmasını sağladı. Ancak, bu kulüpte uzun süre Aimar kalmadı. Yeni ekibi örneklerden ayrıldı, o yüzden ayrılmaya karar verdi. Ve yeni ekip Benfica'ydı.

2013'te oyuncu FC "Johor" için yarışmaya başladıDarul Takzim. " Dürüstçe kulüpte iki yıl kaldı ve birçok maç oynadı. Ve 2015 yılında doğduğu River Plate'e geri döndü. Aimar Pablo alanında sadece bir kez oldu. Şimdi nerede oynuyor Zaten hiçbir yerde. Bu tek maçtan sonra meslek hayatına son vermeye karar verdi. Oyuncu kendisinin nedeni sayısız ve acı verici yaralar olduğunu söylüyor.

Milli takım için, futbolcu iki dünya şampiyonası, bir Amerikan Kupası ve Konfederasyon Kupası oynadı.

pablo aymar resimleri

İlginç gerçekler

Bu oyunun başarıları çok. "River Plate" ile üç kez Arjantin şampiyonu oldu ve bir zamanlar Libertadores Süper Kupası'nı kazandı. "Valencia" da iki kez İspanya şampiyonu unvanı elde edildi. Ve bir kere, Avrupa Süper Kupası olan UEFA Kupasını kazandı ve 2001'de Şampiyonlar Ligi finaline ulaştı. "Benfica" Portekiz'in şampiyonu oldu ve dört kere Portekiz Ligi Kupası'nı kazandı.

Ve elbette milli takım. Bununla birlikte, gençlik takımının dünya şampiyonu oldu. Fakat hepsi bu kadar değil! Ayrıca Güney Amerika şampiyonu ünvanını aldı. Kişisel ödüller de mevcuttur. 2006 yılında Pablo, EFE ödülünü aldı.

İlginçtir ki Aimar'ın genç oyuncusuAndres, aynı zamanda bir futbolcudur. Bugüne kadar "Estudiantes" oyuncusu. Hala birkaç kişi 1999 yılında Pablo'nun üniversitenin tıp fakültesine girdiğini biliyor! Bununla birlikte, zamanı azdı, bu yüzden okul ile futbol arasında seçim yapmak zorundaydım. Ama gördüğünüz gibi, doğru seçim yapıldı. Lionel Messi bile Pablo'nun onun putu olduğunu söylemişti.

Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyeriniPablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini

Related news

 • Allık Fırçası Nasıl Temizlenir
 • İstanbulkart alışveriş kartı olacak
 • Zeytin Yağlı Kereviz Tarifi
 • Saç Dökülmesi Neden Olur

 • Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini 55

  Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini


  Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini 91

  Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini 67

  Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini 31

  Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini 76

  Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini 80

  Pablo Aimar: efsanevi Arjantinli futbolcunun hayatını, biyografisini ve kariyerini 63