Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 2019

Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 2019

Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 92 07.03.2019, 10:23

Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme

Pakhira suatika, 24 bitki türünden biridirBu isim altında baobab ailesi. Başka bir isim su pahira. Tohumları yenilebileceği için diğer türlerden farklıdır. Pahira uzun süredir yetişir ve uzun yıllar yaşar. Böyle bir ağacı evde büyütmek ve nasıl yapabilirim?

tanım

Bu bitki bir ağaç gibi yetiştirilir. Aynı zamanda sulu meyvelere atıfta bulunur, çünkü nemi rezerve depolar ve kabuğun altındaki gövdede saklar. Bagajı bir şişeye benziyor. Bu nedenle pahir bir şişe ağacı olarak adlandırılır. Diğer isimler de vardır: Malabar veya Guiana kestane, bitki meyvelerin benzerliği ve özellikle kestane ve pahira yaprakları için verilir. Evde bir buçuk saate kadar bir kopyasını büyütebilirsiniz. Fotoğrafı aşağıda olan pahira akuatika'nın koyu renk yaprakları var. Onların şekli palmiye, dokunmaları yoğun, leysery. Yapraklar çok uzun.

pahira akuatika

Pahira anavatanı Meksika bataklığıdır. Doğal koşullarda, hazirandan kasım ayına kadar her yıl, su papirisi açar. Çiçek büyük, beyaz, sarı, pembe ve krem ​​renkli olabilir. Boyu 12 cm'ye ulaşır ve çok sayıda uzun ömrü vardır. Çiçeklerin vanilya kokusu var. Çiçek salkımında çiçek salkımında toplanırlar. Her biri 35 cm uzunluğunda bitki, diğer şişelenmiş ağaçlar olmasına rağmen - yaprakları varlığında düşer yaprakları ile açar. Bir dairede büyümek, çiçek açmaz.

Pakhira Su Ürünleri: Reprodüksiyon

Pahiru, ekim tohumları veya kök salgılayan kesimler yoluyla çoğaltılır.

pahira sucul bakımı

Ekilecek olan tohumlarçünkü son hasattan çimlenmelerini hızla kaybederler. Onları yüksek sıcaklıkta çakın. En az 27 derece olmalıdır. Böyle yüksek bir sıcaklık sağlamak zordur. Alt ısıtmayı kullanabilirsiniz. Tohumlar, kum veya turba dökülen geniş bir kaba yerleştirilir. Üst tohumlar dökülür.

Cam kaplı yemeklerpil ısıtıcısı. Periyodik olarak, tohumlar ılık su ile serpilir ve havalandırmaya açık bir süre bırakılır. Bir ayda ya da biraz daha az zamanlarda, tohum filizler gibi görünür. Fakat hemen onları saksılara koymak önerilmez. Onların daha güçlü olmasını beklemeliyiz.

Kesimler düşmeye yaklaştı, yakalarkabuğun bir parçası. Sapın bir böbrek ve bir yaprak olması gerekir. Köklerin hızla oluşmasını teşvik eden "Kornevin" e dalmış durumda. Onları bir tabaka ile bir çanağa, bir kapakla veya bir plastik sarıyla örtün. Kesimlerin köklendirilmesi için de yaklaşık% 60 yüksek bir sıcaklık ve neme ihtiyaç duyulmaktadır. Yaklaşık bir buçuk ay sonra, kökler ortaya çıkıyor. Bir santimetre uzunluğa ulaştıklarında, yeni bir tencereye nakledilirler. Gelecekte, yetişkin bir bitki için yaptıkları işleme dikkat ediyorlar.

Pagina dikimi

Pahirayı yetiştirmek için toprakbiraz asidik ve yeşillik ve çim ve nehir kumu eşit parçalardan oluşur. Kömür parçaları köklerin çürümesini önleyecektir. Kırık tuğla yerden fazla nem çeker. Drenaj, bulaşıkların dördüncüsüdür. Mağazada palmiye ağaçları için özel bir karışım satın alabilirsiniz. Iyi akvaryum pachira yetişir, hangi için daha fazla dikkate alınacak bakım.

Bitki Bakımı

Bazı yetiştiriciler pahira'nın ihtiyaç duyduğuna inanıyorözel bakım Diğerleri özel bakım gerektirmeyen bitkilere başvurur. Pakhira su sporları büyümek için acele etmiyor, bir yıl için sadece birkaç santim büyüyor. Dallanma sadece ağaç büyüdükten sonra başlar. Bundan önce yanal sürgünler yoktur.

evde pahira su bakımı

Pencereye genç bir pahir yerleştirmek tavsiye edilir, ancak güneyde değil kuzeyde. Kuzey pahiri'ye takılmamak daha iyidir, çünkü ışık eksikliğinden dolayı gövde gerilir ve çirkinleşir.

Pahırı bir süre güney penceresine yerleştirebilirsiniz, ancak güneşin doğrudan ışınlarından öğlen saatlerinde gölgelemeniz gerekir. Bu yapılmazsa, çirkin soluk lekeler yanar.

Bitki bakımı için sıcaklık rejimiherhangi bir dairede kolayca uyum sağlamak. Kışın, 16 derecenin altında, yaz aylarında, 25 derecenin üzerine çıkmamalıdır. Pahiri ısıtma bataryalarının veya diğer ısıtma cihazlarının yakınına kurmayın. Ama en önemlisi taslaklardan korkuyor.

Nemah, pahiri için önemli değildir. Hem kuru hem de nemli yeterince hava ile içeride büyüyebilir. Ayda birkaç kez ılık su ile serpilir. Püskürtücüyü yapraklara püskürtün, namluyu vurmaya çalışmayın. Aşırı hidrasyon, bozulmaya yol açabilir.

sulama

Pakhira su sporları bol sulama ihtiyacı yoktur. Dahası, ona zararlı. Sonuçta, ağaçtaki nem stoğu her zaman ve ihtiyaç durumunda kullanır. Bu nedenle, pahiri palet içinde sulamak ve doğru zamanda kullanacaktır. Bir toprağın toprağı iyice kuruduğunda sulanır.

pahira aquatika resimleri

Akvaryum pahiria tesisi için hem aşırı hem de nem eksikliği zararlı. Çok sık sulanmasından kökleri çürür, ve kaybolur ve yetersiz sulama yaprakları solgunlaşır ve düşer.

Ek gübreleme

Pahiru su sporları ayda bir kez beslenmelidirkarmaşık gübre. Ama bunu dikkatlice yapmalısın. Aşırı gübreleme, bitkinin durumuna zarar verebilir. Kökleri yanabilir ve uçurum.

Budama bitkileri

Budamada budama yapılır. Kesimin yapıldığı yerde genç dalların hızlı büyümesi başlıyor, taç yeşeriyor. Kırpma yardımı ile, en çok bir top şeklinde, istenen şekli vererek, taç oluşturabilir.

pahira sucul çiçek

Pahira'nın gövdesini bu şekilde oluşturabilirsin.Bir pigtail gibi görünüyordu. Bunun için, üç bitki bir tencereye dikilir ve yavaş yavaş onları birlikte örer. Ama her zaman mümkün değildir. Bazen bu ekim biçimi ile, sadece bir trunk gelişir, diğerleri ya da bunlardan biri, gelişme halinde ya da ortadan kaybolur.

Pagina nakli

Akvaryum pachyra'nın büyümesini hızlandırabilirsiniz. Evde bakım nakil içerir. Hayatın ilk yılları pahir her yıl nakledilir. İlkbaharda yap. Daha eski örnekler her 3 yılda bir nakil gerektirir. Yeni yemekler eski, fakat sığ olanlardan 5 cm daha geniş olmalıdır. Bitkinin kökü yüzeyde bulunur. Bu nedenle, toprağa derinleştirilemez. Yetişkin pahiri ağaçları transplante edilmez.

Bakım özellikleri

Yaz aylarında Pahiru su sporları temiz havaya çıkarılabilir. Sadece yeterli ışığın, taslakları içermediğinden emin olmak için gereklidir.

 pahir sucul bitki

Pahira'yı önemsemede ana şey bagajı içermekKatı. Yumuşarsa, köklerin çürümesine işaret eder. Bu durumda, tesisi küvetden çıkarın. Zeminden arındırın. Uygun olmayan kökleri çıkarın, kesilmiş alanları dezenfekte edin, ezilmiş kömürle karıştırın. Kurumasına izin ver. Yeni toprakta ekilir ve en az bir hafta sulanmaz.

Bazen yapraklarda koyu lekeler vardır. Bu, bitkinin taslaklara maruz kaldığını veya soğukta muhafaza edildiğini ve döküleceğini gösterir.

Pahira'nın yaprakları sarıya döner ve yetersiz nemli hava ile düşer. Nem eksikliği olduğunda solgunluk ve solgunluk gösterirler.

Sucul pahiri zararlıları

Pahira'nın yaprakları ve sapları zarar verebilir: örümcek akarları, thrips, yaprak bitleri ve uyuz. Onlarla savaşmak, böcek ilacıyla püskürtmek için gereklidir. İçeride değil, sokakta ya da balkonda dışarı çıkın. Sonuçta, insektisitler dairenin sakinlerine zararlıdır.

Tedavi haftada 2-3 defa tekrarlanır. Bir zararlı tarafından etkilenen bitkilerin, onları enfekte etmemeleri için diğerlerinden acilen izole edilmesi gerekir.

Aqua pahiri kullanarak

Pahira çiçeğinin yerinde, uzamışyeşil renk büyük meyveleri. Onların eti, bazı kaynaklar yenilmez diyorlar. Diğerleri de yenebileceklerini iddia ediyor. Her meyvenin içinde 25 tane tohum-fındık vardır. Tohumlar çiğ olarak yenebilir. Kullanmadan önce kavrulur veya pişirilebilirler. Ayrıca, tohumlar ekmeğin öğütülmesinden elde edilen un haline getirilir. Aynı tozdan sıcak çikolata gibi lezzetli bir içecek hazırlayın. Yaprakları ve çiçekleri yiyin.

pahira su üreme

Pahiri bitkileri çok popülerdir. Bonsai yapmak için kullanılırlar. Eve iyi şanslar, sağlık ve esenlik getirdiğine inanılıyor. Her yeni sayfa ile artmalılar. Bitki para ağacının zaferine sahiptir. İyi şanslar ve refah getirdiğine inanılıyor.

Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 2019

Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 2019

Related news

 • Portakallı Yerelması Tarifi – Zeytinyağlı Tarifler
 • Tarçınlı siyah nokta maskesi
 • Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO): kapsam, yönetim organları
 • Krem Lora Evalar: İncelemeler, araç ilkesi
 • Cizgili Hamile Mayo Cesitleri
 • Rüyada Deve Görmek Binmek ve Öldürmek Nedir

 • Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 16

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme


  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 24

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 9

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 79

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 7

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 33

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 16

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 54

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 64

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 51

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 45

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 71

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 15

  Pakhira Aquatics: Bakım ve Üreme 73