Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 88 19.02.2019, 20:26

Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir.

Tüm antipiretik ve analjezik ajanlarınKüçük hastaların tedavisinde kullanılan Panadol bebek en popüler olanlarından biridir. Narkotik olmayan analjezikler grubuna aittir. Bu ilacın ana aktif maddesi parasetamoldür. Panadol'ü ağızdan alınan çeşitli dozaj formlarında serbest bırakırlar:

- bir çözelti için toz efervesan;

- çözelti hazırlama için kapsüller;

- infüzyon çözeltisi;

- şurup;

- süspansiyon.

Bu ilaç, başka şekillerde kullanılan çeşitli ürünlerde bulunur:

- Fitiller rektal - Çocuklar için Panadol (fitiller);

- süspansiyon.

Panadol çocukları, etkili olmakanaljezik, termoregülasyon ve ağrı merkezlerini etkiler. Özellikle merkezi sinir sisteminde siklooksijenaz (COX) engeller. Ağır iltihaplı dokularda, parasetamolün siklooksijenaz üzerindeki etkisi, hücresel peroksidazlar tarafından nötralize edilir. Bu, ilacı almanın neden anti-inflamatuar etkisinin olmadığını açıklıyor.

Bu aracın kullanımı için endikasyonlar şunlardır: Enfeksiyöz bir hastalığın arka planına karşı ortaya çıkan ağrılı ve ateşli sendrom. Diş ve baş ağrısı, artralji, nevralji, migren, miyalji için ilaç atayın.

Panadol çocuklarının erişilebilir ve oldukça etkili bir analnejik olmasına rağmen, kullanımının kontrendikasyonları da vardır. Bunlar şunları içerir: 1 aylık yaş, aşırı duyarlılık.

Büyük bir dikkatle, bu ilaç böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu, iyi huylu hiperbilirubinemi, erken yaş (3 aya kadar), viral hepatit olan hastalar için reçete edilir.

Bu ilaç genellikle ortaya çıkmasına yol açar.çeşitli yan etkiler. Bu yöntemler şunlardır: kaşıntı, döküntü mukoza üzerinde ve deri (eritematöz döküntü), eritema multiforme, toksik epidermal nekroliz, anjiyoödem.

Büyük dozda ilaç kullanırkenfonlar baş dönmesi, oryantasyon bozukluğu, psikomotor ajitasyon görülebilir. Sindirim organları kısmında böyle bir fenomen olabilir: mide bulantısı, "karaciğer" enzimlerinin artan aktivitesi, epigastriumda ağrı, hepatonekroz. Endokrin sisteminde anormallikler olabilir: hipoglisemik koma, hipoglisemi. Panadol'ün hemopoiziste etkisi anemi, sulfemoglobinemi, hemolitik anemi, methemoglobinemi (dispne, kalp ağrısı, siyanoz) ile birlikte olabilir. Yüksek dozlarda bu ilacın uzun süreli kullanımı ile sıklıkla görülür: agranülositoz, lökopeni, anemi, nötropeni, pansitopeni, aplastik trombositopeni. Nefrotoksisite, interstisyel nefrit, renal kolik olabilir.

Aşırı doz durumunda, aşağıdaki belirtiler gözlenir: iştah, ishal, kusma, karın ağrısı, artan terleme, bulantı azalmıştır. Kronik doz aşımı belirtileri şunlardır: hepatotoksik etki (ağrı, adynamia, halsizlik, artan terleme) ve karaciğer hasarı. Bu arka plana karşı hepatonekroz gelişebilir.

Panadol çocuk doktorun reçetesine göre kesinlikle alınmalıdır. Kendi kendine tedavi kesinlikle kabul edilemez.

Panadol'u almanın bir başka popüler yolu- Çocuklar için mumlar 10 adet paket halinde verilir. Her biri 125 mg parasetamol içerir. Rektal kullanımla, ilaç 0.5 saat sonra kan plazmasına girmeye başlar. Bu ilaç mükemmel bir antipiretik ajandır, analjezik ve zayıf anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu mumlar çeşitli soğuk algınlığı ve grip için kullanılır. Parasetamol içeren diğer preparatlar gibi, Panadol formlarının herhangi birinde sadece doktor tarafından belirtildiği gibi alınmalıdır.

Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktirgaleriler Fotograf

Related news

 • Tarifleriyle iftar menüsü: İftar sofralarına uygun yemekler ve tarifleri
 • SİBEL’İN TASARIMI RENKLİ MODEL YAPIMI
 • Modern moda lüks carmine rengi

 • Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 23

  Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir


  Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 93

  Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 52

  Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 62

  Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 79

  Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 63

  Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 78

  Panadol, çocuklar için iyi bir antipiretiktir 13