Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 71 31.01.2019, 13:54

Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler

Panangin kombine bir ilaçtır.Bileşiminde magnezyum ve potasyum tuzları bulunur. Bu ilaç aktif olarak değişim reaksiyonlarını ve elektrolit dengesini düzenler, metabolik süreçleri onarır, antiaritmik etkiye sahiptir, miyokardda metabolizmayı normalleştirir. Bu özellik sayesinde ilaç "Panangin" kardiyovasküler sistem ve eşzamanlı hastalıkların tedavisinde uygulama bulmuştur.

İlacın etki mekanizması

Magnezyum, potasyum, kalsiyum ve karmaşık kompleks alımıHücrelerdeki ve hücre dışı alandaki sodyum, kalp kasının normal işleyişini sağlar. Metabolizmasını rahatsız ve kalp kası hücreleri içinde magnezyum ve potasyum iyonlarının bir eksiklik ise, iskemik kalp hastalığına miyokardiyumda, metabolizma tansiyon göstergeleri geliştirmek için kalp ritminin ihlaline yol açabilir, hem de kalp toksisitesini artırmak preparatlar - glikozitler.

İlaç "Panangin" Resepsiyonu verirVücudun, proteinlerin sentezine katılmak ve karbonhidratlardan ek enerji elde etmek için magnezyum iyonları elde etmek için ek bir fırsat. Kalp kasının magnezyum iyonlarının hücrelerindeki normal içerik, kalp kasının daha az sıklıkta büzülmesini sağlar. Bu, oksijen ihtiyacı, anjina ataklarında azalma için bir azalmaya yol açar. Magnezyum iyonunun etkisi altında küçük kan damarları genişler ve kan akışını arttırırlar. Magnezyum ve potasyum iyonları kalp kasının işlevselliği için hayati öneme sahiptir, bu ilaç "Panangin" in etki mekanizmasının temelidir. İlaç almak için kontrendikasyonlar magnezyum ve potasyum iyonlarının aktivitesine dayanmaktadır. Bu ilacın büyük miktarı ile alınamaz.

Kalp hastalığının tedavisi için veGıdalardaki magnezyum ve potasyum tuzlarının yetersiz bakımı, Patangin hastaları için reçete edilir. Sonuçta, ana enzimler olarak, bu tuzlar, hastanın vücudundaki metabolizma için biyokimyasal bir reaksiyona girer.

"Panangin" nasıl alınır?

Tablet şeklinde ilaç, tarafından üretilmiştirgünde üç kez, iki tablet. Koruyucu tedavi günde üç kez bir tablet yapılır. Tedavinin gidişatı 3-4 hafta sürer. İntravenöz olarak, ilaç "Panangin" damlacıklar halinde, dakikada 20-25 damla, günde bir veya iki kez, 300 ml'lik bir çözelti halinde uygulanır.

Panangin: kontrendikasyonlar

İlacın kullanımı için kontrendikasyonlar şunlardır:

- Myastenia gravis,

- bozulmuş fonksiyona sahip şiddetli böbrek hastalığı,

- vücutta magnezyum ve potasyum içeriği arttı,

- kardiyak abluka

- hemolitik anemi,

- Adrenal yetmezlik,

- herhangi bir hastalığın ağır seyri,

- şok

Panangin, kullanımının gebelik ve emzirme dönemine uzanan kontrendikasyonları, doğurganlık çağındaki kadınların dikkatle reçete edilir.

Vücutta potasyum ve magnezyum tutulmasını destekleyen ilaçların uygulanması sırasında ilaç "Panangin" kullanılması tavsiye edilmez.

Kontrendikasyonları kullanımısorbitol, fruktoz intoleransı olan hastalara yayıldı. Böbrek sistemi patolojisinde amino asitler, exsicosis, hemoliz, dehidratasyon değişimi, bu ilaç tavsiye edilmez.

İlaç "Panangin": yan etkiler

Bağırsak mukozasının durumunun bozulması,sindirim sistemi, ishal, kan basıncı, ağız kuruluğu, bulantı, kaşıntı, tromboz, baş dönmesi, terleme düşüş, yorgunluk kanama epigastrik ağrı, - bu hastalıkların hepsi ilaçların kullanımı "Panangin" in yan etkileri olabilir. çıkması ve hipermagnesemi girepkaliemii intravenöz ilaç hızlı bir infüzyon tetikleyebilir.

Bir ilacın aşırı dozdaKardiyak arrest, ekstremitelerin parestezi, elektrokardiyografideki endikasyonlarda bir değişiklik var. Bu durumda, intravenöz dekstroz veya sodyum klorürün acil kullanımı ve acil tıbbi müdahale gereklidir. Acil bir durumda hemodiyaliz ve diyaliz kullanılır.

Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkilergaleriler Fotograf

Related news

 • Mitsubishi Galant Viii - uygun fiyatlı iş arabası
 • En sıradışı akıllı telefon: inceleme, özellikler ve incelemeler
 • Shane Alexander. Yaşam ve yaratıcı yol
 • CHPnin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu: Tüm İstanbulluların kalbini kazanmaya geldik

 • Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 45

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler


  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 65

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 36

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 19

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 42

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 12

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 72

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 49