Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkilerPanangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler

27.05.2019

Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 11

Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler

Panangin kombine bir ilaçtır.Bileşiminde magnezyum ve potasyum tuzları bulunur. Bu ilaç aktif olarak değişim reaksiyonlarını ve elektrolit dengesini düzenler, metabolik süreçleri onarır, antiaritmik etkiye sahiptir, miyokardda metabolizmayı normalleştirir. Bu özellik sayesinde ilaç "Panangin" kardiyovasküler sistem ve eşzamanlı hastalıkların tedavisinde uygulama bulmuştur.

İlacın etki mekanizması

Magnezyum, potasyum, kalsiyum ve karmaşık kompleks alımıHücrelerdeki ve hücre dışı alandaki sodyum, kalp kasının normal işleyişini sağlar. Metabolizmasını rahatsız ve kalp kası hücreleri içinde magnezyum ve potasyum iyonlarının bir eksiklik ise, iskemik kalp hastalığına miyokardiyumda, metabolizma tansiyon göstergeleri geliştirmek için kalp ritminin ihlaline yol açabilir, hem de kalp toksisitesini artırmak preparatlar - glikozitler.

İlaç "Panangin" Resepsiyonu verirVücudun, proteinlerin sentezine katılmak ve karbonhidratlardan ek enerji elde etmek için magnezyum iyonları elde etmek için ek bir fırsat. Kalp kasının magnezyum iyonlarının hücrelerindeki normal içerik, kalp kasının daha az sıklıkta büzülmesini sağlar. Bu, oksijen ihtiyacı, anjina ataklarında azalma için bir azalmaya yol açar. Magnezyum iyonunun etkisi altında küçük kan damarları genişler ve kan akışını arttırırlar. Magnezyum ve potasyum iyonları kalp kasının işlevselliği için hayati öneme sahiptir, bu ilaç "Panangin" in etki mekanizmasının temelidir. İlaç almak için kontrendikasyonlar magnezyum ve potasyum iyonlarının aktivitesine dayanmaktadır. Bu ilacın büyük miktarı ile alınamaz.

Kalp hastalığının tedavisi için veGıdalardaki magnezyum ve potasyum tuzlarının yetersiz bakımı, Patangin hastaları için reçete edilir. Sonuçta, ana enzimler olarak, bu tuzlar, hastanın vücudundaki metabolizma için biyokimyasal bir reaksiyona girer.

"Panangin" nasıl alınır?

Tablet şeklinde ilaç, tarafından üretilmiştirgünde üç kez, iki tablet. Koruyucu tedavi günde üç kez bir tablet yapılır. Tedavinin gidişatı 3-4 hafta sürer. İntravenöz olarak, ilaç "Panangin" damlacıklar halinde, dakikada 20-25 damla, günde bir veya iki kez, 300 ml'lik bir çözelti halinde uygulanır.

Panangin: kontrendikasyonlar

İlacın kullanımı için kontrendikasyonlar şunlardır:

- Myastenia gravis,

- bozulmuş fonksiyona sahip şiddetli böbrek hastalığı,

- vücutta magnezyum ve potasyum içeriği arttı,

- kardiyak abluka

- hemolitik anemi,

- Adrenal yetmezlik,

- herhangi bir hastalığın ağır seyri,

- şok

Panangin, kullanımının gebelik ve emzirme dönemine uzanan kontrendikasyonları, doğurganlık çağındaki kadınların dikkatle reçete edilir.

Vücutta potasyum ve magnezyum tutulmasını destekleyen ilaçların uygulanması sırasında ilaç "Panangin" kullanılması tavsiye edilmez.

Kontrendikasyonları kullanımısorbitol, fruktoz intoleransı olan hastalara yayıldı. Böbrek sistemi patolojisinde amino asitler, exsicosis, hemoliz, dehidratasyon değişimi, bu ilaç tavsiye edilmez.

İlaç "Panangin": yan etkiler

Bağırsak mukozasının durumunun bozulması,sindirim sistemi, ishal, kan basıncı, ağız kuruluğu, bulantı, kaşıntı, tromboz, baş dönmesi, terleme düşüş, yorgunluk kanama epigastrik ağrı, - bu hastalıkların hepsi ilaçların kullanımı "Panangin" in yan etkileri olabilir. çıkması ve hipermagnesemi girepkaliemii intravenöz ilaç hızlı bir infüzyon tetikleyebilir.

Bir ilacın aşırı dozdaKardiyak arrest, ekstremitelerin parestezi, elektrokardiyografideki endikasyonlarda bir değişiklik var. Bu durumda, intravenöz dekstroz veya sodyum klorürün acil kullanımı ve acil tıbbi müdahale gereklidir. Acil bir durumda hemodiyaliz ve diyaliz kullanılır.

Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkilerPanangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler

Related news

 • Güneş Gözlüğü Nasıl Süslenir
 • Kısa örten sünnet derisi
 • Mantarlı Börek Kanlıca Mantarı Videosu
 • Çiçekli Tığ İşi Şapka (Anlatımlı)
 • Uzmanlar Öneriyor Bu 5 Egzersizle Ayak Ağrısından Kurtulun

 • Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 49

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler


  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 62

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 67

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 9

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 20

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 31

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 43

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 22

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 95

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 21

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 61

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 80

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 46

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 46

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 73

  Panangin: kontrendikasyonlar, yan etkiler 60