Park gülleri 2019

Park gülleri 2019 Park gülleri

Park gülleri

Bir bahçe, park veya ev bulmak zordur,Park güllerinin nerede büyüdüğü her yerde. Peyzaj tasarımındaki bu güzel, uzun çiçekli çalılar vazgeçilmezdir. Park gülleri, hafif örtünün altında ya da onlar olmadan hazırda duran gül ve dona dayanıklı süs köpek-gülleridir.

Bu çalılar, bir kural olarak, bir kez çiçek açar(çoğunlukla yaz başında). Bu zamanda, çok çeşitli renkteki çok sayıda kokulu çiçekle kaplıdırlar. Çiçek açtıktan sonra bile, birçoğu parlak meyveler ve yapraklardan dolayı dekorasyonlarını kaybetmez. Gereksiz ve kış-dayanıklı olduklarından, şiddetli kışların olduğu yerlerde bile yetiştirilirler. Ağaçların ve çimin arka planına karşı harika görünüyorlar. Bu güller dikim zaman dalları sadece 2-3 iyi tomurcukları bırakarak, kesmek. Sonraki yıllarda, park gülleri dikkatlice kesilir, sadece eski dalları kaldırır. Onları tohumlar, genç büyüme ve çalı bölümüyle yayın.

Gül parkı çeşitleri

1. Buruşuk gül (rugosa). Hem kendisi hem de sayısız melez nefis aromalı, büyük çiçekler var. Beyaz, kırmızı şarap, pembe ve sarıdır. Onların çiçeklenme çoğu yaz sürer. Haziran ayında en büyük ve en çok sayıda çiçek çiçeği olsa da. Onun çalı sonbaharda büyük kırmızı meyveler flaunt.

Çiçeklenmenin tekrarlanabilirliği ve iyi kış dayanıklılığıBu cins en dona dayanıklı ve uzun çiçekli park güllerini yetiştirmek için kullanılır. Rugosa külleme dayanıklıdır. Çalılar düz, kalın, dikenlerle kaplı. Yapraklar 7-9 koyu yeşil kırışık (oluklu) yaprakları vardır. Yukarıda, pürüzsüz ve aşağıdan onlar tüylü. Bu tip güllerin en popüler ve değerli çeşitleri:

- Altın Kral - yarı çift, büyük, açık sarı çiçekleri vardır. Bush - 2,5 metreye kadar, mantar hastalıklarına dirençlidir.

- Kuzey Kraliçesi - kalın kokulu, kokulu bir şarap-kırmızı çiçekler var. Bush - en fazla 2 m., Yaz mevsiminde en bol çiçek açar.

- Georges Ken - çiçekler büyük, yarı çift, kokulu, leylak rengi. Bush - 2,5 m., Fungal hastalıklara dayanıklı, tüm yaz çiçek açar.

- Conrad Ferdinand Meyer - kokulu, çift, pembe pembe çiçekler var. Bush 1.5 metre uzunluğunda sürgünler ile çok dekoratif. Haziran ayında çiçek açar, ancak çiçek tüm yaz tekrarlanır.

- Parnassina - çiçekler terry, büyük, kokulu, pembe. Çalığın yüksekliği 1 m, en bol çiçekli ise Haziran ayındadır.

- Pembe Grothendorst - çift, orta boy, pembe çiçekler var. Şube dalının yüksekliği 1 m, en bol çiçekli ise Haziran ayıdır.

- Teton Güzellik - çiçekler, çırpılmış, terry, pembe veya koyu kırmızıdır. Güçlü bir çalı 1,5 m, Haziran ayında çiçeklenme en bol olanıdır.

- Grothendorst - terry, ahududu-kırmızı çiçekler ile yoğun, büyük çiçek salkımına sahiptir. Çalı, 1.2 m yüksekliğe kadar, mantar hastalıklarına karşı dayanıklı, ancak daha az dona dayanıklıdır.

2. Gül stolepestnaya - yayılan çalıların yüksekliği - 1.25 m; güçlü bir aroma ile sarkık, yoğun, çiçek; Haziran ayında bir kez çiçek açar.

3. Rosa Kanina (köpek) - çalılar - 1.25 m; çiçekler melenkie, pembe-kırmızı, kokusuzdur.

4. Gül fransız - orak şeklinde dikenler ve kıllarla kaplı dikey büyüyen ve sürünen sürgünler ile orta boy bir çalı. O mükemmel bir petek. Yapraklar karmaşıktır, tek sayıda küçük yapraktan oluşur. Çiçekler tek, pembe ve kırmızıdır. Bu park gülleri Haziran-Temmuz aylarında çiçek açar. Tınlı topraklarla güneşli alanları tercih eder.

Park gül grubu bazı içerirIyi kış sertliği ve bol çiçekli olan bu çalıların diğer türleri. Bu çalılar için bakım, kompost veya turba, iyi nemlendirici, düzenli budama ve güllerin üst pansuman ile toprağın iyileştirilmesidir. Dikim park gülleri, hazır ışık ve hava geçirgen topraklarda sonbaharda (eylül-ekim) daha iyidir. İlk budama ilkbaharda gerçekleştirilir.

Kişisel arsaların dekorasyonu veParklarda güzel besteler yaratmak genellikle gül kullanır ve tırmanır. Çeşitleri de çeşitlidir. Kıvırcık sürgünleri 2-5 m olabilir.Onların çiçekleri büyük ve küçük, yoğun ve yumuşak, panikülat piramidal çiçek salkımına toplanır. Çeşitli renkler var: krem, kırmızı, beyaz, pembe. Bu güller neredeyse kokusuzdur, ancak uzun ve bol miktarda çiçeklenmeye sahiptir. Bu grup gül gruplarını içerir: gerçek saplar, Kordon gülleri, kilim, büyük çiçekli saplar, yarım loblu, zemin örtüsü. En popüler çeşitleri: Excelsa, Dorothy Perkins, Claming Orange Triumum, Clayming Gloria Day.

Park gülleri 2019

Park gülleri 2019

Related news

 • Fesleğen: tıpta ve yemekte uygulama
 • Sağ Juguler Zincirde Lenf Nodu
 • Renkli Ponponlu Atkı Yapılışı
 • Cevizli Damla Tatlısı Tarifi
 • Trenin Paveletsky yönü nereye gidiyor

 • Park gülleri

  Park gülleri


  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri

  Park gülleri