Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 2019

Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 2019
21.08.2019

Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 31

Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir?

Parke tahtası altındaki alt tabakalarZemin yüzer şekilde döşenmesi planlanıyorsa. Taban ve bitiş katı arasında bir katmanın rolünü oynayacaktır. Zemin düz görünse bile, yüzeyinde düz olmayan yüzeyler vardır, zira parke zeminin altında boşluk oluşabilir. Gelecekte, kesinlikle kendini hissettirecektir.

Boşluk aynı zamanda terimi önemli ölçüde azaltabilirparke kaplama hizmeti. zemin döşeme dolgu maddesi direkt olarak yapılır, ve alt-tabaka zaman içinde, kullanılmadığı zaman, zemin hafif tepki verecektir. sizi herhangi adım topuklu ayakkabılar yürüyüş, özellikle açıkça duyulabilir olacaktır: Varsa Ve milimetre sadece birkaç olsa bile, bu, sizin için değil, aynı zamanda aşağıda komşularına sadece inanılmaz rahatsızlık teslim edebilir. Alt tabaka bir parke tahtası için kullanılıyorsa, bu durum başarılı bir şekilde düzeltilebilir. Parke tahtası altındaki alt tabakanın kalınlığı 2-4 milimetre olabilir.

Alt tabaka tamamen ütülenmenizi sağlarzeminde mevcut olan düzgünsüzlük, beton şap ve kaplama arasında yastıklama yaratır. Yürürken oluşabilecek şok sesini söndürür ve aynı zamanda nem yalıtımı sağlar. Parke tahtası için en yaygın alt tabaka tipleri mantar, polietilen ve kompozittir. Bu türlerin her birini daha ayrıntılı olarak ele alabilirsiniz.

Parke tahtası altında mantar yastığı

Doğal tuşa basılarak üretilir.mantarın kırıntılarını özel bir şekilde. Bu tür malzemelerin esnekliği, tüm düzensizlikleri maskelemeyi ve pürüzsüz ve mükemmel pürüzsüz bir yüzey oluşturmayı mümkün kılar. Mantar taban malzemesi, çalışma sırasında parke zeminin deformasyonunu ve tahribatını önleyen mükemmel bir amortisördür. Böyle bir substrat çürümez, ancak kemirgenler, küf ve parazitler bir engel değildir, ancak nemi çok fazla emer. ince bir plastik tabakası kullanılabilir edilebilir, zorunlu ihtiyaç daha yalıtım: Bu durumda, bir mantar alt-tabaka beton şap doğrudan koydu edilemez.

Polietilen parke altında alt katman

Bu tür bir substrat en çok dikkate alınıryaygın. Bu malzeme alkali, benzin, çözücüler, yağlara çok dayanıklıdır. Bu nedenle, alkali bir reaksiyon veren çimento ve beton da dahil olmak üzere inşaat malzemeleri ile temastan korkmuyor. Böyle bir substrat küf etkisine duyarlı değildir, böcek ve kemirgenlerden korkmaz. Özel yapısı, kapalı gözenekleri sayesinde iyi nem ve ısı yalıtım özellikleri sağlanmaktadır. Alt tabakanın bağlantıları, takıldığında, bir yapışkan bant ile sabitlenir.

Parke tahtası için kompozit alt tabaka

Yapısında bu tür bir malzemeÇok katmanlı, mükemmel ses ve ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Kompozit substrat yeterince incedir ve üç katmandan oluşur: iki polietilen film arasında yer alan polistiren peletleri. Alt parke alanının doğal havalandırmasını sağlayan tek alt tabaka budur. Üst tabakası yüksek basınçlı polietilenden yapılmıştır ve bu, zemin kaplamasının duman ve nemden maksimum düzeyde korunmasını sağlar. Alt tabaka, bileşimde farklılık gösteren ince bir filmden yapılmıştır. Parke tahtasının altına düşen kazayla dökülen nem, filmler arasındaki boşluğa serbestçe nüfuz eder, daha sonra genleşme derzleri vasıtasıyla odanın çevresi dışında gerçekleştirilir.

Artık parke tahtası altında ne tür alt tabakaların bulunduğunu ve belirli koşullar altında kullanmak için hangisinin daha uygun olduğunu biliyorsunuz.

Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 2019

Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 2019

Related news

 • Kardan Adam Desenli Lif Modeli
 • Kadın 47.Bölüm HD izle Fox
 • Sarı Lif Takımı 1 Yıldız Lifin Yapılışı Türkçe Videolu
 • Kataraktları çıkarmak için cerrahi
 • Geniş bir etki yelpazesine sahip penisilinler. Ampisilin. talimat

 • Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 93

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir


  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 35

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 22

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 68

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 46

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 75

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 68

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 11

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 93

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 53

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 68

  Parke tahtası altındaki alt tabaka: Neden ihtiyaç duyulur ve nasıl seçilir 14