PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal 2019

PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal 2019 PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur? Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

Birçok elektronik ödeme sistemi arasında,Internet'te var olan, en büyük ve güvenilir en güvenilir - PayPal. "PayPal" nedir ve nasıl kullanılacağı, ödemeler gerçekten korunmaktadır? İnsanların büyük çoğunluğu için bu tartışılmaz, ancak gönüllü olarak sistemin sunduğu fırsatlarla sınırlanarak kayda devam ediyorlar. Deneyimsiz bir kullanıcı için PayPal son derece karmaşık bir hizmet gibi görünüyor, ancak aslında o kadar korkunç değil ve sistemin avantajları gerçekten harika olduğu için biraz zaman ayırmaya ve anlamaya değer.

paypal nedir

PayPal ödeme sisteminin görünümü

Çalışması kendi yolunda benzersizdir. Bunun bir banka değil banka sistemi olmasına rağmen, bankacılık sektöründe faaliyet gösteren tüm kanunlara tabidir. Şirketin faaliyetleri dünyanın birçok ülkesinde lisanslıdır. Örneğin, Avustralya'da şirket özel bir banka kredi tasarruf lisansı aldı.

PayPal Corporation, Mart 2000'de ortaya çıktı vekısa bir süre için müşterilerin güvenini kazanmayı başardı. Belki, benzer şirketlerde PayPal yaptığı kadar çok müşteriye yatırım yaptık. Yarışmayı kazanmak için ne yapıyorlar? Büyük yatırımlar gerektiren kendi benzersiz ve agresif stratejisinde - ilgili her müşteri için 20 $ teklif edildi.

Başlangıçta, sistem üzerinde duruldu.daha az büyük şirket eBay'in elektronik açık artırmaları, oluşturulduktan iki yıl sonra PayPal'ı emiyor. Bu eşgüdümlü çalışma yeterince uzun sürdü ve yalnızca 2015 yılının başında şirketler tekrar bölündü. Uluslararası elektronik ödeme pazarıyla rekabetçi mücadelede, PayPal mutlak bir lider haline geldi.

Ödeme sisteminin avantajları

Uzun yıllardır kullanmış olan kullanıcılar"PayPal" taraftarları, birçok temel avantajı ortaya koydu ve her şeyden önce, karşı tarafın bulunduğu ülkeden bağımsız olarak, güvenilirlik ve ödeme hızıdır.

Tabii ki, diğerlerine kıyaslaPayPal en zorlu sistemdir. Örneğin, işlem tamamlanmazsa, kullanıcılar arasındaki anlaşmazlık ne olabilir? Alıcı ile satıcı arasındaki anlaşmazlık her ikisine de uyacak bir karar vermenizi sağlar, ancak taraflar kabul etmezse, anlaşmazlık PayPal çalışanları tarafından incelenecek bir iddiaya girer. Bu tür araçlar gerçekten bazı kullanıcıları korkutuyor, ancak işlemlerin güvenliğini sağlamak için tasarlanan bu karmaşıklıklar. Böylece, sınırlama bir avantaja dönüşür.

İşlemleri gerçekleştirmeyi mümkün kılan "PayPal"banka havaleleri veya döviz bozdurulmadan farklı. Ancak, PayPal hesabınıza para yatırmanız veya bir banka kartına para çekmeniz gerekiyorsa, exchange'in yapılması gerekir.

paypal incelemeleri

PayPal'ı Rusya ve BDT ülkelerinde kullanma özellikleri

Farklı ülkeler sistemde farklı statülere sahiptir.toleranslar ve sınırlamalar. Yakın zamana kadar, Rus PayPal, hesabına para yatırmanın ve İnternet üzerinden satın almalar yoluyla ödeme yapmanın mümkün olduğuna göre farklıydı. Özellikle, eBay veya AliExpress gibi büyük kaynaklar üzerinde alımlar için. Ama sistemden para çekmenin hiçbir yolu yoktu. Tüm BDT ülkeleri için farklı derecelerde benzer kısıtlamalar geçerlidir. Bununla birlikte, daha yakın bir tarihte, Rusya bir statü artışı elde etti ve şimdi Ruslar sadece alımlar için ödeme yapmak için değil aynı zamanda karta para çekmek için de bir fırsat yakaladılar.

Ukrayna ve içinde biraz daha kötü şeylerBeyaz Rusya Kazakistan yakın zamanda sisteme katıldı ve aynı zamanda fonksiyonel kısıtlamalar bölgesinde. Muhtemelen, yakın gelecekte bu ülkelerin sakinleri de genişletilmiş fırsatlara sahip olacak. Sonuç olarak, ödeme sistemini bir araç olarak kabul edersek, PayPal sınırları genişleten en uygun mekanizmalar arasında yer alır. Ödemeleri dünyanın dört bir yanından anında gönderme ve alma yeteneği ile karşılaştırıldığında nispeten kısa bir bekleme süresi nedir?

paypal sistemi nasıl kullanılır

PayPal için kaydolma

Sistemi kullanmaya başlamak için geçmeniz gerekiyorbasit kayıt. Bu ücretsiz bir hizmettir, ayrı bir ödeme yapmanız gerekmez. Onları doğru girin veya bir takma ile gelip eğer siz, gerçek verileri belirtmelisiniz kaydederken, daha sonra çek hesabı sahte web olarak kabul edilecek ve sonuç olarak bloke edileceğini bilmek önemlidir. herhangi bir gerçek veriyi yapmadan PayPal nasıl kurulacağı üzerinde herhangi talimat doğru değil ve hesap sıkışmasına neden olur nedeni budur.

Kayıt yapmadan önce hangisinin olduğuna karar vermelisinizSistemle çalışmak istediğiniz durum: alıcı veya iş adamı olarak. Alıcının olağan hesabı ücretsiz olarak verilir, daha sonra böyle bir arzu varsa, bir sonraki seviyeye geçmek için fırsat vardır.

Ülke ve kullanıcı durumunu seçtikten sonrae-posta adresini, şifresini ve posta adresini girmeniz gerekecek ve ayrıca bir banka kartını bağlamanız gerekecek - PayPal bu şekilde çalışıyor. Ödeme hizmeti nasıl kullanılır? Bu, sadece kayıt sırasında belirtilen adla açılması gereken bağlı banka kartı ile mümkündür.

tuning paypal

Banka kartı bağlama

Başlamak için gerekli bir başka önemli adımSistemle çalışmak, banka kartının hesaba bağlanmasıdır. Bu, hesabınızdaki parayı internet üzerinden çeşitli mal ve hizmetlerin bedelini ödemek için kullanabilmeniz için yapılır, bu kartta sistemden para çekebilirsiniz.

Bir sayı, son kullanma tarihi ve kodu girmeniz gerekiyor.Kartın arka tarafında bulunur. Bundan sonra, sistem kontrol etmeye başlayacak. Bunun bir kredi kartı değil, bir ödeme kartı, yani bir ödeme kartı olması arzu edilir. PayPal, fonların iletişim ve devredilme olasılığını doğrulamak için karttan az miktarda para çeker. Genellikle bu 1.9 dolar ve bu hizmetler için bir ücret değil. Kart sahibi, para çekme işleminin kendi bilgisi ile yapıldığını ve yasal olduğunu teyit ettikten sonra, kart onaylanır ve fonlar banka hesabına iade edilir.

paypal talimatı

Alımlar ve ödemeler için ödeme

Bu sistemdeki en uygun şey, arayüzünMümkün olduğu kadar müşteri odaklı, o gerçekten dostça. Basit tasarım sezgiseldir, gerekli dili kaydederken, İngilizce bilmeyen Rusça konuşan bir kullanıcı için zorluk yoktur. PayPal'ı kurmak sadece birkaç tıklamayla para göndermenizi sağlar. Ayrı olarak, sisteme para girmeniz gerekmez, PayPal ekli karta bağlanır ve ondan alır.

Başka bir kullanıcıya para göndermekSistem sadece tanımlayıcısını, yani e-posta adresini bilmelidir. Önemli bir uyarı: Karşılıklı yerleşim Rus vatandaşlarının diğer ülkeler ile, sadece ruble gönderebilir, doların bir hesaplama var.

Kurulan parayı almakay limitinin bir iş adamı veya bir ticari şirket olarak kayıtlı olmasına gerek yoktur, bu sadece sınırlar içinde kaldığında ve daha yoğun bir fon devrine ihtiyaç duyulduğunda gereklidir. Para neredeyse anında transfer edilir.paypal nasıl kurulur

PayPal özellikleri: sınırlar ve güvenlik

Kullanılabilecek fonların sınırısistem PayPal, hesabın doğrulama düzeyine bağlıdır. Doğrulanmamış bir hesap kullanırsanız, kullanıcı günde en fazla 15 bin ruble veya belirtilen miktarda bir para birimini harcayabilir veya kabul edemez. Hesaptaki fonların hareketi için aylık limit 40 bin ruble. Güvenlik nedeniyle bu tür kısıtlamalar, kullanıcılara sistem PayPal'ı dayatmaktadır. Daha fazla özgürlük nasıl kullanılır ve limiti nasıl genişletir? Hesap doğrulamasını geçmek için yeterli.

Sistemde iki tür doğrulama var: basitleştirilmiş ve tamamlanmış. Basitleştirilmiş limiti geçtikten sonra günde 60 bin ruble ve ayda 200 bine kadar artar. Tam doğrulama, 550 bin ruble kadar tek bir ödeme göndermeyi mümkün kılar, bu da kullanıcının yeteneklerini büyük ölçüde genişletir.

Hesap doğrulamayı nasıl tamamlarım?

En yüksek finansal özgürlüğü elde etmekSistem kimliğini tamamen doğrulamalıdır. İşte PayPal kullanıcısının tam tanımlama için sunduğu güncel bir bilgi listesidir, talimatlar oldukça basittir:

 • pasaport verileri;
 • cep telefonu numarası;
 • seçim için devlet kaydı sayısı (bankadaki kişisel hesabın sigorta numarası, TIN, zorunlu sağlık sigortası poliçesinin numarası).

Bu tür kullanıcı tanımlama şemaları hemen hemen tüm yeterince büyük ödeme sistemlerinde mevcuttur.

PayPal komisyonu

Para gönderirken PayPal hizmetiDevredilen miktara bağlı olarak komisyon alır. İşlemin tamamlanmasından sonra, harcanan harcamalara şaşırmamak için, ödemenin tam miktarını, yani komisyonla birlikte belirtmeniz önerilir.

Ruble bir şey için ödeme, içindeRusya veya ülke içinde havale göndermek komisyon olmadan olabilir, ancak PayPal'ın iç hesabında bulunan fonların kullanımına tabidir. Para transfer sistemi için para bir banka kartından alınacaksa, komisyon, transfer tutarının% 3,4'ü ve ayrı bir işlem için 10 rubledir.

Yurt dışına transfer edilirken ücret alınırek komisyon Alıcının ülkesine bağlı olarak komisyon% 0,4 ila% 1,5 arasındadır. Ancak, komisyon ücretini ödeyen kişinin seçilmesi mümkündür, hem gönderen hem de devralan tarafından ödenebilir. Herhangi bir işlemi gerçekleştirirken, sistem size komisyon ücretleri listesi ile ilgili bilgi vermenizi sağlayacaktır.

İşlemler için ek güvenlik garantileri

Hileli şemalara karşı mücadelenin bir parçası olarak vealıcılar sistemde aldatma PayPal, alıcı malların alındığını onaylayana kadar ödemenin bloke edilmesini sağlar. Ancak bundan sonra satıcı karına ulaşır. Belki de, aşırı derecede sıkı bir şekilde görünecektir, ancak PayPal incelemeleri, bu yaklaşımın kendisini tamamen doğruladığını doğrulamaktadır. Alıcının malları almaması veya beyan edilen tarifine uymaması durumunda, 45 gün içinde işleme itiraz etme hakkına sahiptir.

paypal hizmeti

Para çekmek

Yakın zamana kadar, Rusya'da hiçbir olasılık yoktu.sistemden para çekmek, bu nedenle bu hizmeti bir ücret esasına göre sunan bir sürü internet hizmetleri vardı. Böyle bir işlem için komisyon oldukça yüksektir, bu yüzden internette bir iş kurarken, bu dikkate alınmalıdır. Şu anda, banka hesabınıza veya PayPal'dan başka bir ödeme sistemine para alma ihtiyacı varsa, değişim siteleri diğer BDT ülkeleri vatandaşları tarafından kullanılır. Müşteri geri bildirimi onaylar - hizmetler gerçekten işe yarar, ancak komisyon mutlu değil.

Ancak, şu anda Rusya'da bir fırsat varFaizsiz ve banka hesabına para çekmek için fazla ödeme yapılmaz. Menüden "para çekmek" seçmek için yeterlidir, sistem banka hesabınızı kendisi sunacaktır. Tek rahatsızlık - operasyon 5 ila 7 iş günü sürer. E-posta ile, mutlaka bir bildirim gönderilir.

PayPal'da zor bir şey yok - yeteneklerinizi geliştirin!

PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal 2019

PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal 2019

Related news

 • Gelinlere Özel Ayakkabı Modelleri
 • Nurofen Express Lady: talimatlar ve referanslar
 • Doğum kontrol haplarını nasıl alabilirim Doktora danışsak iyi olur
 • Bu Makyaj Hatalarını Yapmayın
 • Didaktik karmaşık ve ilginç bir konudur

 • PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal


  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal

  PayPal: nedir, nasıl kullanılır, nasıl kurulur Ödeme şekli hakkında bilgi PayPal