Pazarlamada Kohort Analizi 2019

Pazarlamada Kohort Analizi 2019 Pazarlamada Kohort Analizi

Pazarlamada Kohort Analizi

Modern iş kullanmadan imkansızİnternet. Bir şey satıyor ya da üretiyor olmanız önemli değil. Tüketicilerin bilgiye ihtiyacı var ve bunu elde etmenin en kolay yolu ağı aramak. Ayrıca, farklı iletişim kanalları kullanmanın etkinliği her zaman öğrenmesi kolay değildir, ancak İnternet için bunu yapmak oldukça basittir. Popüler ve görsel yöntemlerden biri kohort analizi olarak kabul edilir. Tüketici davranışında neden-sonuç ilişkilerini araştırmak için diğer metodolojiler gibi, istatistiksel bilginin birikmesini gerektirir. İnternet, sanatçı için bu "fark edilmeden" yapmanıza izin verir. Sonuçta, sitenin ziyaretçisinin hemen hemen her eylemi, ilk ziyaret tarihinden itibaren her sayfada geçirilen süreye kadar burada kaydedilir.

kohort analizi

Pazarlamacıların hizmetindeki istatistikler

Bugün hala uzman olanların olması pek olası değil."pazarlama" kelimesi "reklam" ve "satış" olarak yorumlanır. Elbette, bunlar pazarlama faaliyetlerinin iki önemli bileşeni. Ancak, temel tüketici talebi ve davranışının çalışılmasında hala yatıyor. Ve sonra her şey bu ihtiyaçları karşılamak için fırsat arayışına dönüştü.

Ve tartışma, çalışmaya ve analize döndüğünden, bunun anlamı -istatistikler bize yardımcı olur. Müşterinin özellikleri hakkında bir veri tabanının dikkatli bir şekilde toplanması, talebi iyice araştırmamızı ve analiz sonuçlarını mümkün olduğunca kârlı bir şekilde kullanmamızı sağlar.

Çoğu zaman, pazarlamacılar kullanırkorelasyon ve regresyon analizi; Tüketicileri incelemek için tanımlayıcı ve yordayıcı metodolojilerle ilgileniyorlar. Bütün bunlar, bazı endikasyonlar tarafından en çok temsilci (veya iş için ilginç) grupların bazılarının tahsis edilmesini gerektirir. Bize bir kohort analizi sunan bu kombinasyon.

google analizinde kohort analizi

İstatistiksel analiz ve ticaret

Satışların net bir şekilde anlaşılması gerekiyorMüşterilerin eylemlerinde neden ve sonuç ilişkisi. Kohort analizi, tüketicileri birkaç farklı şekilde gruplandırarak bunu yapmanızı sağlar. En yaygın segment, olayın tarihi ile birlikte genel bir özelliktir (alışveriş, satın alma, vb.). İstatistikte, benzer davranış ve işaretler sergileyen bir grup insandan (konu) bahsetmek alışılmış bir durumdur. Bir kohortun basit bir örneği, Yeni Yıldan bir hafta önce mağazayı ilk kez ziyaret eden ziyaretçiler. Davranışlarını inceledikten sonra, reklam ve ticari çabaların etkinliği hakkında sonuç çıkarmak mümkündür.

kohort analizi

analitiği

Pazarlamacıların geliştiricilere uzun süre yardımcı olmaları içinGoogle. E-ticaret istatistiklerini incelemek için çeşitli hizmetler sunarlar. Artık Google Analytics’te bir kohort analizi yapabilirsiniz. Önceden, seyircinin zorunlu bölümlenmesi yoluyla yapılması gerekiyordu. Oldukça zahmetli ve sakıncalıydı. Ancak şimdi kohort analizi otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Analist, rapor parametrelerini yalnızca kendi gereksinimlerine göre ayarlayabilir.

Rapor verileri bir zaman çizelgesi ve bir tablo şeklinde görüntülenir. Ayarlarda, kohort analizini kullanan dört parametre grubunu değiştirebilirsiniz.

kohort analizi cltv ünitesi ekonomisi

Kohort tipi genelBelirli bir site ziyaretçisi grubunu birleştiren bir özellik. Boyut zamana göre gruplandırılabilir: tam gün, hafta, ay. Örneğin, "hafta" seçeneğini belirlediğinizde, rapor, belirli bir hafta için siteyi ilk kez ziyaret edenleri bir kohortta gruplandırır.

Sonra "göstergesini" değiştirebilirsiniz. Buradaki değişkenlik sayfalara göz atma, oturum süresi, kullanıcı sayısı vb. Ile ilgilidir. Ve son parametre "tarih aralığı" dır. Bu işlev nedeniyle, analist, kohortun eylemlerini belirlenen başlangıç ​​noktasından güncel tarihe kadar geçen süre boyunca izleme imkanına sahiptir. Bir gruplamayı günlere göre seçerken, satırların koçların ve ziyaretçi davranışlarının dinamiklerinin oluşturulacağı unutulmamalıdır.

Analiz sonuçları nasıl kullanılır?

Raporları inceledikten sonra sıklığı izleyebilirsinizTüketicilerin siteye geri dönüşü. Kantitatif göstergelerin, sitenin sayfalarındaki içerik düzeni ile karşılaştırılması, müşterileri tam olarak neyin ilgilendirdiğini ve çekeceğini anlamak için bir fırsat sağlayacaktır.

Örneğin, analize göre, bir grup"kıskançlık" ile siteye dönen ziyaretçiler. İlk ziyaretinizin yapıldığı andaki bazı paylaşımları veya yeni öğeleri sunma ile ilgili reklam materyalleri yerleştirme planını gündeme getirmiş olmanız, potansiyel müşterilerin dikkatini çeken konular hakkında sonuç çıkarmak mümkündür. Bu bilgi şirketin verimliliğini artırmaya izin verir. Bu, pazarlamada kohort analizinin nasıl kullanıldığıdır. Reklam bütçesini daha da bilinçli ve niteliksel olarak dağıtmak ve etkili iletişim kanalları oluşturmak için bir fırsat verir.

pazarlamada kohort analizi

Ne arayacağım

Herhangi bir istatistiksel aracın etkili kullanımı için hazırlık çalışması gereklidir. Sonuçta, problemde doğru sorulan soru, hızlı çözümünü garanti eder.

Bir kohort analizi kullanmadan önce ne yapmanız gerekir? Kendinize birkaç soru sorun:

 • Bu tür satış dinamikleri neden gözleniyor?
 • Zaman aralığı nedir (örneğin bir reklam kampanyası için)?
 • Büyük bir yanıt almak için bülten zamanını nasıl belirleyebilirim?

Gelişmiş hipotezler, kohort analizinin parametrelerini daha net bir şekilde belirlemede yardımcı olacaktır.

Sonuç

Temel bir kohortun olasılıkları hakkında bilgi sahibi olmakGoogle Analytics'teki analizler ve işlevsel özellikleri hakkında fikir edinen pazarlamacı, yalnızca sitenin trafiğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel müşteriyi (geçici ziyaretçi) bir tüketiciye dönüştürür.

Bireysel raporların oluşumuHedef kitlenin özelliklerinin görsel temsili, sitede bir bilgilendirme makalesi veya promosyon teklifi yerleştirip getirmediğinize bakılmaksızın, etkinliğinize gösterdiği tepkiyi anlamanızı sağlayacaktır. Herhangi bir pazarlama çabası ekonomik olarak uygulanabilir olmalıdır. Kohort Analizi, CLTV, Birim Ekonomisi - Tüketici davranışlarını incelemek için herhangi bir metodoloji, "fayda-maliyet" oranını ve optimizasyonunu belirlemeyi amaçlamaktadır.

Ama fazla uzağa gitme. Günlük izleme, şirketin web sitesini ziyaret etme nedenleri hakkında bir yanlış anlaşılma sağlayacaktır. Müşterilerin davranışlarındaki değişiklikleri izlemek ve doğru yorumlamak için izin verecek bir kohortun temsilcilerinin uzun vadeli bir gözlemidir.

Pazarlamada Kohort Analizi 2019

Pazarlamada Kohort Analizi 2019

Related news

 • Doğru organizasyon yapısı, başarılı olmak için eşsiz bir fırsattır
 • Lahmacun Nasıl Yapılır
 • Ev hayvanları: dalgalı papağan - bakım ve bakım
 • Dilde kahverengi kaplama
 • Acil kontrasepsiyon. Hazırlık Escapel. etkileri

 • Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi


  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi

  Pazarlamada Kohort Analizi