Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 50 02.02.2019, 17:16

Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar

Cephe dekorasyonuna ihtiyaç olduğundaEvde, kendi evlerinin sahipleri hangi malzemeyi seçeceklerini düşünüyorlar. Eğer işi kendiniz gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, en kolay yol dış duvarı boyamaktır. Diğer seçenekler arasında, piyasa aşağıda tartışılacak olan perchlorovinyl boyası sunmaktadır.

Ana özellikler hakkında yorumlar

perklorovinil boya

Yukarıda belirtilen boya, farklı amaçlara sahip binaların dış yüzey işlemlerinde kullanılır. Malzemeler arasında tahsis edilmelidir:

 • perklorovinil reçinesi;
 • pigmentleri;
 • dolgu maddeleri.

İkincisi ksilen veya çözücüler içinde çözülür. Kullanıcılara göre, bu karışım oldukça pahalıdır, ancak dış duvarda katı bir tabaka oluşturur. Ev ustaları, boyayı uygulamadan önce yüzeyin dikkatli bir şekilde hazırlanması gerektiğini belirtir. Eski katmanlardan kurtulmanız gerekir ve bunun için daha etkili ve daha uygun kumlama makinesi kullanın. Bunu alamıyorsanız, temizlik çelik kazıyıcılarla yapılabilir. Elle temizlikten reddetmek daha iyidir, çünkü bu yaklaşım nadiren yüksek kaliteli işlere ulaşmayı sağlar.

Perklorovinil boya üretilmektedirbitkinin koşulları, teslim zamanına göre gerekli renklendirmeye sahiptir. Tüketiciler, diğer boyalarla karıştırmanın yanı sıra çözücülerle çözülmesini önermezler. Çoğu durumda işler asma beşikler veya ormanlar kullanılarak gerçekleştirilir. Boya, yanıcı bir çözücü - ksilen veya bir çözücü içerir. Bu nedenle, ev ustalarına iş sahasındaki güvenlik önlemlerine uymaları tavsiye edilir.

Yangın kontrolünü organize etmek önemlidir. konsantrasyonu 0.2'den daha büyük kare 1 litre metre ve ise, o zaman, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir çözücü madde ksilen, bu nedenle, boyama maskeleri ve gözlük kullanmak gereklidir.

sınıflandırma

boya xv 161 perklorovinil

Perchlorovinyl boya, her türlü finiş gibiMalzemeler, uygulama, amaç ve uçucu maddelerin miktarı açısından farklılık gösteren çeşitli çeşitlere ayrılmıştır. Bu çeşitlerin teknik özellikleri farklıdır.

Diğerleri arasında emaye işaretlemeyle ayırt etmek mümkündürXB-125. Bu bileşik metal ve ahşap yüzeyleri boyamak için kullanılır. Satışta ayrıca bir boya perchlorovinilovuju ХВ-161 karşılamak mümkündür. PVC vernikte çözünen farklı pigment ve dolgu maddelerinin bir karışımıdır. İkincisinin konsantrasyonu% 10'dur. Uçucu olmayan maddelerin payı% 47'ye ulaşır. Bu tür emaye, sıva ve tuğla binaları boyamak için kullanılır.

Modifiye emaye, bir malzemedirХВ-182 işaretiyle. İçinde kalıcı olmayan maddelerin payı% 36 seviyesindedir. Boya, tuğla ve beton yüzeylerin dekoratif boyaması için kullanılır. Eğer son iki mine ile karşılaştırırsak, en yaygın olan malzeme perdellorovinil boyadır. Diğer şeylerin yanı sıra, bu emaye sıcaklık konusunda neredeyse evrenseldir, çünkü -20 ile +40 ° C arasında bir aralıkta uygulanabilir.

Teknik Özellikler ХВ-161

boya xv 161 perklorovinil cephe

Bir çeşit emaye satın almaya karar verirsenizХВ-161, o zaman teknik özelliklerine daha aşina olmalısınız. Önemli özelliklerden biri tam kuruma zamanıdır. Ortam sıcaklığı 20 ° C veya daha yüksek olduğunda bir günü geçmez. Bir birim alanında, mürekkep tüketimi yaklaşık 270 g'dır. Bu, katman kalınlığı 25 whenm olduğunda geçerlidir.

Delikli perchlorovinyl grade Boya-161 Boya30 ila 45 saniye arasında bir viskoziteye sahiptir. Bu değer bir airbrush kullanımına izin verir ve çözücü veya seyreltici eklenmesi gerekli değildir. Uçucu olmayan madde miktarı% 47'ye ulaşır ve daha fazla değildir. Kuruduktan sonra, tabaka 5 mm'ye eşit olan bükme için esneklik kazanır. Diğer iki emaye türü benzer özelliklere sahiptir, ancak yine de farklıdırlar.

A ve B boya markaları hakkında ek bilgi

boyalar cephe perklorovinil sınıf хв 161

Boya ХВ-161 ile satışa sunulmaktadırişaretleme A. Uygulaması önceden hazırlanmış bir yüzey üzerinde gerçekleştirilir. Ancak eski kaplamayı baz olarak kullanabilirsiniz. Ancak B işaretleme, restorasyon çalışmaları için kullanılır. Markalar bağlı olarak ХВ-161, değişmez. Sertifikada gördüğünüz işaretle.

Uygulamadan önce yüzey denetlenir. Katmanın özelliklerinin daha uzun süre korunabilmesi için alt tabakanın düzgün sıvalı, kuru ve temiz olması ve çatlaksız olması gerekir. Yüzey akrilik silikat veya silikon-organik malzemelerle kaplıysa, tabaka korunur. Aksi halde, kompozisyon uygulanmaz.

Boya perklorovinil cephe üzerinde marka A değilYukarıdaki koşullar yerine getirilmemişse garanti geçerlidir. Uygulamadan önce, formülasyon karıştırılır. Çalışma pnömatik bir püskürtücü, fırça veya rulo ile yapılabilir. Birinci durumda, karışım bir çalışma viskozitesi oluşturmak için ksilen, çözücü veya bunların bir karışımı ile seyreltilir. Ancak, kalan iki araçtan birini kullanmayı planlıyorsanız, çıktı viskozitesi ile boya uygulamanız gerekir.

Boya HB-161 B Yorumlar

perklorovinil cephe boyası

Tüketicilere göre, makalede açıklanan malzemenin olumlu ve olumsuz nitelikleri vardır. Avantajları arasında ayırt etmek gerekli:

 • yüksek derecede yapışma;
 • çeşitli çeşitlerin varlığı;
 • Negatif sıcaklıklarda bile iş yapma imkanı;
 • En az 5 yıllık çalışma için derin ve doygun renklerin korunması.

Delikli perchlorovinyl sınıfı boyanemin yapısında emilir, bu da neme karşı bir engel oluşturmaya izin verir. Boyanın kendisi uzun bir süre boyunca bütünlüğünü korur. Yapışma işlemini daha da arttırmak için, ev ustaları, hazırlama işleminde perklorovinil primer kullanılmasını önermektedir.

Ek görüşler

boyalar cephe perklorovinil marka хв 161 б

Tüketiciler de birkaç varlığı gibisatışta emaye türleri. Bu, belirli bir yüzey türü için bir kompozisyon seçmenizi sağlar. Perklorovinil boya da negatif sıcaklıklarda uygulanabilmesi açısından iyidir. Kuruduktan sonra, tabaka ilk beş yıllık plan sırasında derin bir rengi korur. Bu boyalar sadece 3 yıllık bir çalışmadan sonra yanmaya başlar, ancak beş yıllık sürenin sona ermesinden sonra bile yeterince parlak kalır, bu da özellikle akrilik emayelerle karşılaştırıldığında doğrudur.

Negatif geribildirim

Boya rağmen, tümavantajları, bazı dezavantajları vardır. Bunlar arasında, ağır yağmur ve ısı altında çalışmanın imkansızlığını vurgulamak gerekir. Ancak, tüketiciler bunun modern renklerden hiçbirinin övünemeyeceğini vurguluyor.

Ev ustaları dikkat etmeyi öneriyorbileşimin düşük elastikiyeti, bu yüzden pürüzlü yüzey oldukça eşit olmalıdır. Aksi takdirde, altta çatlama problemi yaşayabilirsiniz.

Sonuç

Olumlu bir sonuç elde etmek içincephenin boya ile boyanması durumunda, karışımın iş esnasında sürekli karıştırılması gerekir. Gerekirse, kompozisyon seyreltilir. Bunun için karışımlar olarak, ksilen veya bir çözücü kullanılır. Bununla birlikte, hacimleri toplam kütlenin onda birini geçmemelidir. Boya uygulaması iki kat halinde gerçekleştirilir. İlk tabaka neredeyse tamamen ana malzemeye emilmelidir. En az 24 saat boyunca katlar arasında bekleyin.Related news

 • Ay isimlerinin kökeni nereden gelir
 • Galatasaray Porto maçı için geri sayım başladı... Galatasaray maçı hangi kanalda saat kaçta şifresiz mi yayınlanacak
 • Disney Channel’in Yerli Komedi Dizisi Zil Çalınca
 • Zeminde bir etekle ne giyersiniz Ayrıntılara dikkat et
 • Açık hava etkinlikleri ve spor için moda spor pantolon Adidas
 • Klasik Türk Sanatları Alanında Dünyadaki İlk ve Tek Bienal: Yeditepe Bienali

 • Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 90

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar


  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 64

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 27

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 54

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 39

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 68

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 94

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 47

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 68

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 77

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 7

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 62

  Perklorovinil boya: özellikler ve yorumlar 22