Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktırPiezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır


Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 3 13.02.2019, 01:14

Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır!

Bitki piretratı (Pyretrum, çeviri)Yunanca "şölen" - "ateş"), muhtemelen hemen hemen tüm türlerinin ateş düşürücü olarak kullanıldığı gerçeğinin onuruna verilmiştir. Cins oldukça geniştir - yüz seksenlerden fazlası yüzlerce vahşi yaşamaktadır.

pirincin dikimi ve bakımıPyrethrum - otsu çok yıllık veya yıllıkbitki, dal, tek çiçek sepetleri şeklinde. Yapraklar pembe, beyaz, kırmızı ve bu spektrumun diğer tonlarıdır. Hibrid piretrat kolayca yetiştirilmektedir. Onun için dikim ve bakım sorun değil. Bitki, bahçıvanlar arasında birçok olan chamomiles hayranları arasında çok popüler. Çiçek bakımı için çok tatlı, nazik ve minnettar.

Pyrethrum - dikim ve bakım

Tohumlara benzeyen kabarık olmayan piretrum tohumlarıAster, çimlenme kapasitesini üç yıla kadar korur. Kusursuz, dona karşı dayanıklı herhangi bir rahatsızlık yaratır. Toprak, suyun durduğu yer olan sadece kilden hoşlanmaz. Beslenme önemli değil. Gölge de temel değil, çiçeği örtmeniz gerekmiyor. Her üç yılda, piretrumlar transplante edilmelidir, çünkü çalılar çok aktif olarak büyür, çiçekler küçülür. Çiçeklenme sonrası, tohum toplama gerekmiyorsa, çalılar toprak seviyesinde kesilir.

Üreme yöntemleri

Ana formu kaydetmeyi planlıyorsanızbitkilerin piretrum ekmeye gerek yoktur. Dikim veya köklenme ve yeşil kesimler yaparak bunu yaparsanız dikim ve bakım daha kolaydır. Ancak, birçok bahçıvan bu iddiasız mucizenin yetiştirilmesinin farklı bir görüşüne sahiptir. Tohumları çoğaltırken, renk korunmaz, piretrum çiçekleri çok çeşitli büyür. Bu nedenle meraklı insanların tohumla çoğaltmaları ve her seferinde evcil hayvanlarından sürpriz beklemeleri daha ilginçtir.

feverfew resimleriekim

Nisan ayında, piretrum ekildi. Dikim ve bırakma, iyi bilinenler haricinde herhangi bir ek teknik gerektirmez: toprağı olan bir kutu, ışıklı bir yer, ilk kez bir film nem tutmak için. Yetiştirilen bitkiler doğrudan yere kalıcı bir yere dikilir. Yaz aylarında çiçek açacaklar. Bu arada, yaz aylarında pirincumu ekebiliyorsunuz, hatta tohumları hasat ettikten hemen sonra bile doğrudan toprağa ekebiliyorsunuz. Doğru, bu yıl çiçeklenecek zamanları olmayacak.

Bölme ile çarpma

Sonlaştığı anda, piretrayı bölebilirsiniz. Dikim ve bakım da külfetli değildir: eski bir çalıyı kazmak, toprağı sallamak, kökleri temizlemek, hatta onları yıkayabilirsiniz. Bush'u aynı zamanda zor olmayan rozetlere ayırın ve hemen doğru yere dikti. Her iki ya da üç yılda bir, en azından bitkiler çok rahat olduğu için bu işlem yapılmalıdır - kalabalık olmadan daha bol ve daha uzun çiçek açarlar. Yeni dikimler sulanmalı, yabancılaştırılmalı ve söndürülmelidir.

Kesimler ile üreme

Bazal sürgünler, genç iken, uygunYaz boyunca kesimler. Gölge içinde Cherenki kökü, bir film ile örtün, böylece onlar solmaz ve kurumazlar. Ve çok kısa bir sürede, piretrum kökü alır. Dikim ve bakım ve bu yöntemle sorun yaratmaz.Pyrethrum çiçekler

Buket Pyrethrum

Feverfew bir buket çok güzel. Parlak ve büyük bir çiçek ile dayanıklı ve uzun bir peduncle damıtma için dikim ve bakım özel gerekiyor. Eğer çalıyı her yıl bölmek ve aşırı beslemek ve sulamak için tesis, dayanıklılığının önemli bir bölümünü kaybeder. O kadar kış-dayanıklı değil ve kolayca hastalanır. Ama güzellik fedakarlık gerektirir! İşte sana ateşkesin. Fotoğraf, zaten güzel bir utangaçlıktan yoksun bu güzelliği taşıyamaz. Her ne kadar papatya indiscreet'i nasıl arayabilirsin? Tabii ki, bu gezegendeki en hareketli renklerden biridir. Ve kutsal bir anlamdan mahrum edilmez.

Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktırPiezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır

Related news

 • Bisküvili Muzlu Piramit Pasta Tarifi
 • AB ve NATOdan Almanyaya taziye mesajı
 • İpek İple Harika İğne Oyası Modeli Yapımı Videolu
 • Peynir Topları ve Cevizli Salata
 • Kendi ellerinizle bir kiler inşa etmek

 • Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 17

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır


  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 1

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 62

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 22

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 13

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 84

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 54

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 85

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 96

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 98

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 67

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 35

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 23

  Piezrumu yetiştirin - dikim ve bakım yük olmayacaktır 71