Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 2019

Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 2019
01.04.2019

Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 81

"Piperazine adipate" kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim?

"Piperazin andipinat" - ucuz ve etkili(bazı durumlarda) antihelmintik bir ilaçtır. Helmintik invazyondan muzdarip tüm yaş kategorilerindeki hastalara reçete edilir. "Piperazine adipat" kullanımı için talimatlar, belirli paraziter solucan türlerini enfekte ederken ilacın kullanılmasını önerir. Çoğu zaman, ajan evcil hayvanlarda helmintiyaziyi tedavi etmek için kullanılır.

Aracın açıklaması

Parazit solucanlar önemli ölçüde bozulurHayati aktivite sürecinde toksik maddeleri serbest bırakmak. Vücuda besinle birlikte giren yararlı maddelerle beslenirler. Solucanları tedavi etmek için fiyat, aktif madde ve üretici açısından farklılık gösteren birçok ilaç üretilir. İnsan vücudunda yaşayan bir parazitin ortaya çıkmasından sonra bir ilaç seçmek gereklidir. Pinworms ve ascarids ile enfekte olduğunda, "Piperazine adipate" ilacını kullanabilirsiniz.

piperazin adipat kullanımı için talimatlar

Kullanım talimatları ilacıTüm antelmintik ajanların en az toksik olarak. Aktif bileşen 200 veya 500 mg içeren tabletler şeklinde bunu adipate piperazin. Madde, solucanların motor aktivitesini etkiler, kas tonusunu azaltır. Bu, parazitlerin buzağılarla birlikte vücuttan atılmasına neden olur.

Kullanım Endikasyonları

Tabletler dar bir etki spektrumuna sahiptir.onların temel dezavantajlarıdır. İlacın eylemi sadece ascarids ve pinworms için geçerlidir. İlk durumda, parazitler, askariasis ve ikinci enterobiosis gibi bir hastalığın gelişimine neden olurlar. Enfeksiyonun ilk aşamasında uygulandığında ilacın yüksek terapötik etkinliği ortaya çıkar.

"Piperazine adipinate" kullanımı için talimatlarDüşük verim nedeniyle diğer helmint türlerini tedavi etmek için tablet kullanımını önermeyin. İlaç paraziter solucanların yumurtalarını etkilemez. Yardımıyla, vücuttan sadece genç ve olgun bireyleri çıkarmak mümkündür.

piperazin hamilelikte kullanım için talimatlar adipate

Ilacın tek bir kullanımı ile,verimlilik% 95'e ulaşır. Hapı tekrar alırsanız, de-worming% 100 olacaktır. Önemli bir avantaj, aktif bileşenin sadece paraziter parazitlere yol açmasıdır. Bu, ölü bireylerin çürümesinden ve zehirli maddelerle vücudun zehirlenmesinden kaçınılmasını mümkün kılar.

Tedavi şeması

Doz ve ilaç rejimi bağlıdırhelment mustarip bir hastanın yaşı. Yetişkinler için günlük maksimum doz - aktif bileşen, 4 g. kullanım "Piperazin adipat" için askariyaz talimatları tedavisinde uygun dozda iki gün hapları içme önerir. Tabletler ama tek amacı uzman için, bir yaşından küçük çocuklara verilebilir. Bu durumda, tek doz, 200 mg geçmemelidir.

piperazin kullanımı için talimatlar adipate

1 ila 3 yaş arası çocukların 300 mg aldıkları gösterilmiştir.piperazin bir kez adipate. 4-5 yaş çocuklarda askariazis tedavisi için 500 mg aktif madde verir. Tedavi süresince bir diyet izlemeniz veya laksatifler almanız gerekmez.

İçecek tabletleri yemeklerden en az bir saat önce olmalıdır. Bir seferde yetişkin hastalar "Piperazine adipate" denilen ilacın 1.5-2 gramını alabilir.

Hamilelikte kullanım için talimatlar

Ek açıklama göre, ilaç tavsiye edilmezhamile kadınları tedavi etmek için kullanılır. Ancak, bazı doktorlar hala düşük toksik antelmintik ajanları kadınlara düşük dozda reçete ediyorlar. Bunun nedeni aktif maddenin gelişmekte olan fetusu olumsuz etkilememesidir. Hamilelik sırasında helmintiyazisin oldukça tehlikeli bir patolojik durum olduğu akılda tutulmalıdır. Bu nedenle, hala tedavi etmek, ancak sadece bir doktorun sıkı gözetiminde gereklidir.

Yan etkiler, kontrendikasyonlar

Antelmintik bir ajan genellikle neden olmazİç organ ve sistemlerden olumsuz reaksiyonların gelişimi. Yan etkilerin ortaya çıkmasını önlemek için, tablet almak için önerileri izlemeli ve dozu artırmamalısınız.

köpekler için piperazin adipate kullanım kılavuzu

"Piperazine adipinate" kullanımı için talimatlarilaç reçetesi kontrendikasyonların varlığı konusunda uyarır. Bu gibi durumlar, ilaç bileşenlerinin hoşgörüsüzlüğü, şiddetli böbrek veya karaciğer yetmezliği, epilepsi, sinir sistemi bozuklukları içerir.

Yan etkiler arasında genellikle şunlar vardır:

 • kovanlar;
 • bronkospazm;
 • cildin kaşınması;
 • Stephen-Jobs sendromu;
 • karın ağrısı;
 • baş dönmesi;
 • kas güçsüzlüğü;
 • bulantı;
 • ishal.

Listelenen şartların bireylerde ortaya çıkması daha olasıdır.böbrek hastalıkları muzdarip. Benzer belirtilerle karşılaşırsanız, tedaviyi antelmintik bir ilaçla iptal etmeli ve bir uzmana danışmalısınız. Genellikle bu gibi durumlarda, doktorlar ilacın analoglarını reçete eder: "Pirantel", "Decaris".

İlacın aşırı dozda mide yıkanmasını öneriyorsa. Vücudu zenginleştiren enterosorbents yardımcı olacaktır. Bazı durumlarda laksatifler ve infüzyon tedavisi kullanılmalıdır.

Hayvanlara "Piperazina adipinat" tabletleri verebilir miyim?

Kediler ve diğer iç kullanım için talimatlarhayvan bu anthelmintic verilmesini önermez. Aynı aktif maddeye dayanarak, veteriner hekimlikte kullanılmak üzere özel bir toz üretilmektedir. Hayvanlar için yiyecek ve diğer yiyeceklere eklemek uygundur.

kediler tarafından kullanılmak üzere piperazin adipat talimatı

Dozaj evcil hayvanın ağırlığına bağlıdır. Bir veteriner ilacı yokluğunda, "Piperazina adipinat" hapları alabilirsiniz. Köpekler için kullanım talimatları, hayvanın kilogramı başına 0.5 g aktif madde almanızı önermektedir. Aynı dozaj kediler için uygundur. Evcil hayvanlarda helmintik invazyonun tedavi süresi - 1 gün. Tekrarlayın ilaç 21 gün sonra olmalıdır.

Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 2019

Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 2019

Related news

 • Cevizli Közlenmiş Sebze Salatası Tarifi – Salata Tarifleri
 • İki renkli mutfak dolabı trendi
 • Öğretici gitar çalma
 • Pınar Reyhan
 • 29 ekim sözleri atatürk paylaş

 • Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 13

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim


  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 13

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 5

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 62

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 51

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 61

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 64

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 8

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 100

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 83

  Piperazine adipate kullanımı için talimatlar. İlaçları hayvanlara verebilir miyim 8