Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 2019

Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 2019


Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 88 14.01.2019, 14:52

Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları)

Modern tamir veya konut inşasıbinalar plastik pencerelerin yerleştirilmesi olmadan yapılamaz. Ve bu haklı, çünkü uygun fiyata bir takım avantajlar var: ses yalıtımı, sızdırmazlık, ışık açma artışı ve estetik görünüm. Ancak PVC ürünlerinin yerleştirilmesi sevinci, kışın plastik camların sislenmesi gibi bir problem olduğunda uzun süre dayanamaz. Bu durumun nedenleri, beyaz yamaçlardaki kalıp izlerinin ortaya çıkması öncesinde bir kişiyle ilgili değildir. Ve sonra soru şu şekilde ortaya çıkıyor: "Ne yapmalıyım?"

Fizik, 8. sınıf

Tanımlayan bilim temellerini hatırlarsanızdoğanın kanunlarına göre plastik pencerenin içten neden terleyen sorusuna cevap vermek mümkündür. Fizikte 8. sınıfın ders kitabında toplam maddenin halleri hakkında bir konu var. Her şey açıktır: farklı sıcaklıklarda, madde gazlı, katı ve sıvı halde olabilir. Ve bir insanın günlük olarak, örneğin kaynar suyla, 100 derecede buharlaşmaya başladığında gözlemlediği bu fenomen.

sisli plastik sebep pencereleri

Maddenin gaz halinden geçişinesıvı yoğuşma olarak adlandırılır. Bu fenomen, sıcaklık düştüğünde oluşur. Bu bilgiyi PVC pencerelerine uygularsanız, pencerelerin neden "ağlar" olduğu açıkça görülebilir mi? Cam ünitenin kendisi iki ortamın birleşme yerindedir. Kışın dışarıda soğuk ve oda sıcaktır. Bu süre zarfında, odanın içindeki camın yüzeyi daha düşük bir sıcaklığa sahiptir, bu nedenle havadaki buharlar, sıcaklık farkının etkisi altında agregat durumunu değiştirmeye ve soğuk damlacık şeklinde çökelmeye başlamıştır.

Eski ahşap pencereler daha mı iyi?

Camsız, ahşap çerçevelersıkı, pencerelerde yoğuşma görünümüne katkıda bulunmayın. Elbette, eski ahşap yapıları terk edip kışın ıslak pencere muzdarip değil, ama ne zaman konut ısıtma için döküm kamu hizmetleri miktarı çok daha etkileyici olacaktır olabilir. Sonuçta, PVC pencerelerin güzelliği, sızdırmazlığı ve evin termal enerjisini korumaktadır.

Sovyet zamanlarında, besleme ve havalandırma egzozuhavalandırma kanalları ve oluklu pencere çerçevelerinden oluşuyordu ve tesislerde sabit hava dolaşımı gerçekleştiriyordu. İnsanlar hermetik ürünler için pencere bloklarını değiştirmeye başladığında, plastik camların tıkanması gibi sıkıntılar yaşandı. Sebepler ve bunların ortadan kaldırılması birbiriyle ilişkilidir: eğer havalandırma sistemi rahatsız edilirse, onarılmalıdır.

nem

Bölmelerde su damlasının bir başka nedeni, odada nem olmasıdır. Sıhhi normlara göre, normal bir mikro iklim için bu gösterge% 45'i aşmamalıdır.

içten neden plastik pencere terliyor

Higrometre, kışın nem seviyesini ölçerseYaşam alanı içinde ve% 60 veya daha yüksek bir değer gösterecektir, bu plastik pencere içten terleme nedenlerinden biridir. Egzoz havalandırması yetersiz olduğunda daire içindeki nemlilik belirir.

Buharda pişirme sırasında oluşur,yıkama, duş. konsantrasyonunu engellemek için, genellikle, havalandırma kanallarının çalışmalarını organize havalandırın ve eşik daha 1/3 den çakışmamalıdır ısıtma cihazlarının verimliliğini kontrol etmek gereklidir.

Nem oluşum nedenleri

 • Pişirme. Pişirme sırasında, iç soğuk camın üzerine düşen buhar, havaya salınır ve damlacıklar haline gelir.
 • Periyodik olarak havalandırılmadan odadaki insanların sürekli olarak kalması.
 • Hava sirkülasyonu zayıf (kapalı piller, çalışmayan egzoz boruları).
 • Odanın hatalı ısı yalıtımı.
 • Kurutma odasında ıslak şeyleri asmak.

Kondens sağlık için tehlikeli

Plastik pencerelerin sislenmesinin sebeplerinem, kalıp ve mantar gelişiminde mükemmel bir araç olduğu için, muhafazada yüksek bir hava nemi ile kaplıdır, olumsuz bir mikroklima oluşturur. pencerenin "ağlama" dikkat etmezseniz, zamanla, yamaçlar siyah noktalar ile kaplı, ve yüzeylerin kapsamlı bir temizlik yapmak için gerekli olduğuna ciddi sinyaldir edilecektir.

pencerelerde yoğunlaşma

Zararsız, ilk bakışta, insan mahallesiküflü duvarlarla sağlık için sorunlara dönüşür. Mantarın ve küfün görünmez sporları solunum yoluna insan vücuduna girer ve refahını kötüleştirir. Özellikle astım hastalığı olan insanlarda risk altındadır. Bu nedenle plastik pencereler buğulandırmayan ortadan kaldırmak için nasıl soru, sağlıklı bir mikroklima korumak için odanın estetik görünümünü korunması için önemli değil, aynı zamanda önemli ibaret değildir.

Özel çift camlı pencereler

Kondensiniç mekandaki soğuk yüzey - bir pencere camı, çift camlı pencerenin ısıl iletkenliğini azalttığınızda, damlacıkların daha az göründüğünü anlayacaksınız. Çift camlı pencerelerin ısı yalıtımı sayesinde, pencerenin iç sıcaklığını artırmak mümkündür.

Pencere şirketleri probleminin yöneticileri: "Pencerelerde yoğunlaşmayı nasıl kabul etmiyorsunuz?", Özel çift camlı pencerelerin kurulumunu çözmeyi teklif edin. Enerji tasarrufu sağlayan kaplama ve bölmeler arasındaki boşluğun argon doldurulması ile en az iki odacık tasarımı seçilmelidir.

Yamaçlarda kondens

Metal-plastik monte edildikten sonrapencereler, hatta birinci sınıf bir sınıf, "ağlamak" pencereler ve eğimler. Bu durum, "soğuk köprüler" in mevcudiyetinden kaynaklanıyor. Bunlar aynı anda soğuk ve sıcağa maruz kalmaya maruz kalan yerlerdir. Bu köprüler, profil ve dış duvar arasındaki temas noktalarında görülür.

pencereler ağlıyor

Pencerelerin yakınında yoğunlaşmayı önlemek için, kurulum alanının belirlenmesi sırasında izotermler aracılığıyla bazı hesaplamalar yapılır. Böylece, monolitik bir duvarla, pencere birimi eğimin ortasına kurulur.

Metal-plastik konstrüksiyonun ustalığa doğru montajını izlemek zordur, bu yüzden bir pencere şirketi seçerken asıl mesele profesyonel montajcılar bulmaktır.

havalandırma

Plastik pencerelerin terlemesinin nedenlerini bilmekapartmanda, sorunu çözmek için kolayca yolları tanımlayabilirsiniz. Sıcak ve nem doygun havayı çıkarmak için odayı havalandırmak önemlidir. Pencereleri açarken, özellikle soğuk havalarda, odanızdan ılık hava tahliye edilir ve oda soğumaya başlar, ancak nem azalır. Yeterli kısa süreli hava tahliyesi.

sisleme plastik pencerelerden kurtulmak için nasıl

Banyo yaptıktan veya yıkadıktan sonra tavsiye edilir.zorlanmış havalandırmayı içerir. Ve eğer yok ise, kurulumunun konusunu ele almak gerekir. Eski apartmanlarda, egzoz kanalları genellikle inşaat şirketi tarafından engellenir. itme ise, barlar sarılmak bir parça veya konut bir açıklama yazmalıyım ve toplumsal hizmetler tıkanmış kanal temizleme talep etti: Ona bir kağıt parçası getirmek için yeterli havalandırma işlevselliğini, test etmek için. Yani, kaputun evde, nem oranı yüksek yerlerde bulunmalıdır: banyo, tuvalet, mutfak, yüzme havuzu (özel bir evde).

sisleme plastik pencereler nasıl kaldırılır

Uykudan sonra, yemek pişirmek, duş almak, yıkamak veOdaları havalandırmak için tek bir yerde insanların büyük bir kalabalık! Ve bu sadece sorunu çözmüyor: “Sisli plastik pencerelerden kurtulmak nasıl?”, Ama aynı zamanda sağlık için gerekli olan doğru mikro iklimi de yaratacaktır.

Ya kalıp tararsa?

O zamana kadar, makale nedenleri açıkladıyoğunlaşma ve bu "gözyaşlarını" önleme yolları. Islak pencerelere uygun bir dikkat olmasaydı ne yapmalı ve durum ihmal edilmiş bir forma sahipti - küflü eğimler?

Plastik camların buğulanması, nedenleri değilÇok çeşitli, ancak kendi tanımlamalarını gerektiren, ana kalıp kaynağıdır. Yamaçlar zaten siyah noktalar ile kaplandığında, oluşumlarının bazı faktörlerinin saptanması yeterli değildir, şimdi plaktan kurtulmanız gerekir.

Apartmanda ter plastik pencereler

Bu kışın olduysa,odanın günlük düzenli havalandırması. Eğimler klorik, alkolik çözeltiler ile işlenir. Yaz başlangıcında, yamaçları sökmek gerekir: sıvanın etkilenen bölgelerini kaldırın. Daha sonra, onarım bölgesini kuruttuktan sonra, bunların antiseptik ve su yalıtım maddesi ile muamele edilmesi gereklidir.

Antifungal sonrası zorunluprosedürler tamamen havalandırılmalıdır. Yüksek nemin sonuçları çıkarıldığında ve eğimler onarıldığında, "ağlayan" pencerelerin nedenlerinin tekrar ortaya çıkmaması önemlidir. Ve, demek ki, sürekli bir öncül havayı havalandırmak ve nem emicileri kullanmak gereklidir.

Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 2019

Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 2019

Related news

 • Kuru Fasulye Salatası
 • Ödüllü Starbucks kurabiye tarifi
 • Ne tür çimlerin kilo vermenize yardım edeceğini merak ediyorum

 • Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 8

  Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları)


  Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 6

  Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 62

  Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 55

  Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 38

  Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 91

  Plastik pencerelerin sislenmesi: nedenleri ve yok edilmesi (ipuçları) 84