Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler)

Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler)


Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 33 15.02.2019, 21:43

Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler)

Gunsmith çevrelerinde sık sık duyabilirsiniz"Crocodile" adı altında iç hava tüfeği hakkında olumlu geribildirim. Bu görünümün adı pnömatik küçük boyutlu bir tüfek MR-514K idi. Doğal olarak, potansiyel alıcılar arasında bu silahın taktik ve teknik özellikleri hakkında pek çok soru vardır. Bu makalede, mağazaya gitmeden önce seçimi belirlemenize yardımcı olacak tüm cevapları bulabilirsiniz.

MR-514K

Tam dönüşüm

Izhevsk Mekanik Fabrikası tüm dünyada ünlüdürOnun pnömatik silahları: tüfek, tabanca ve makineli tüfek, ama kimse şimdiye kadar adım atmak ve bir ön-pompalama sistemi ile bir silah vizyonunu dünyaya sunmak bekleniyor. Pnömatik küçük boyutlu tüfek MR-514K, Rusça da olsa da, tam teşekküllü bir "boğa pop" sistemidir. Doğrudan namlu altına yerleştirilen gaz tüpünün pompalanması, tüfeğin tüfeğini yukarı doğru kaldırarak bir yaylı piston mekanizmasının yardımıyla gerçekleştirilir. Bu aksiyon, bir timsahın ağzına çok benzer, bu yüzden de silahın piyasadaki gayri resmi adı.

Havalı tüfeğin görünüşü daha fazlaRus mekanik fabrikasının zihniyetinden ziyade "Yıldız Savaşları" filminden silahları hatırlatıyor, ancak "oyuncak" ı tanıdıktan sonra bunun sadece bunun olması gerektiği hissi var. Atıcının rahatlığı için her şey yapılır: popo, ayarlanabilir kol ve ön uç, herhangi bir rahatsızlık duymadan tamamen ellere dökülür.

МР-514К yükseltmesi

Taktiksel ve teknik özellikler

Dış denetimden sonra, potansiyel alıcıHer zaman hava tabancalarının yetenekleri ile ilgileniyor. Tüfek MP-514K eğlenceli çekim için tasarlanmıştır, bu yüzden ondan özel bir şey buna değer değildir, ilk başta buna değer değildir. Sonuçta, bildiğimiz gibi, Rus silahları modernleşmeye tamamen uygundur ve "timsah" bir istisna değildir. Ama daha sonra bu konuda daha fazlası.

Tüfeğin üretici tarafından beyan edilen gücü 7Joule, Rusya'daki yasal silahların statüsünü resmen vurgular; Sonuçta, "Silahlar" yasası böyle bir sınırlamaya sahiptir. Atışın hızı, 4.5 mm'lik bir mermi kalibresinde saniyede 170 metre ile sınırlıdır. Silah bir ön pompa sistemi ile donatıldığından, tüfek çıkarılabilir bir dergi olarak uygulanan bir çoklu şarj aldı.

Karakteristikteki küçük tuhaflık

Birçok için tüfeği MP-514K geliştiricileri içinBu silahların sahipleri mühimmat malzemeleriyle ilgili çeşitli soruları var. Resmi olarak iki tip merminin kullanıldığını belirtti: bir yay mekanizmasına sahip bir deponun tedarik edildiği kısa bir etek ve çelik bilyeyle birlikte kurşun. Havalı tüfeğe altı kesikli çelik bir namlunun yerleştirildiğini dikkate alırsanız, üreticinin çelik bilyelerle çekim yapma fikri açık değildir. Sonuçta, mantıklı olarak, çok kısa bir süre içinde yivli namluyu bölerler ve hatta çekimin doğruluğu bile unutulabilir.

Optik cihazlar için nişan aleti- Weaver'ın çubuğu - plastikten yapılmış. Böyle bir karar hiç anlaşılamamıştır çünkü çekimin doğruluğu, namluyla tek ve bölünemez bir nişan alma sisteminin kullanılmasıyla başarılmaktadır.

pnömatik küçük ölçekli tüfek МР-514К

Silah Genel Bakış

Pratikte, pnömatik tüfek MR-514K, eğer eğlence için bir silah olarak değerlendirirsek, oldukça ilginç sonuçlar verir.

 1. Klasik silahlarda bagajın kırılmasıyla karşılaştırıldığında, düzlemin yaylı piston mekanizmasının gövdenin dikey düzlemde hareketi çok uygundur.
 2. Tüfek, ulaşım için çok uygun olan iki sigortaya (manuel ve otomatik) sahiptir.
 3. Plastik kasanın güzelliği, asfalta düşerken bile silahın parçalanmasına izin vermeyecek olan çok yüksek bir kuvvetle tamamlanmaktadır.
 4. MR-514K incelerken, Rus rakiplerinin arka plan en kompakt tüfek değil, aynı zamanda emsalleri arasında en güçlü sadece olduğu keşfedilmiştir.
 5. "Timsah" çok basit bir cihaza sahiptir ve pnömatik silahların modernizasyonunun hayranlarını çekebileceğinden kolayca monte edilir.

МР-514К yorum

Eksikliklerle ilgili ise

Medyada tüfek MP-514K incelemeleri hakkında farklı olan nedir. Büyük bir avantaj listesiyle birlikte, aynı eksikler listesi de var.

 1. Bitmemiş ürün. Bu uzmanlar tüfekle ilgili konuşurlar. Ön pompalama sistemine sahip plastik silah "boğa pop", saniyede sadece 170 metre üretir. Yeteri kadar 100, avcılık için 260'a ihtiyacın var. Ne burada ne de burada!
 2. Büyük dönüşler. bu silahı ateş zaman çok sert dönüş anlamlı geri her atıştan sonra tüfeği kaydırdığı için, omuz yaralayabilir alışık.
 3. Sadece nişan aleti Weaver değilPlastik, bu yüzden güçlü etkisi nedeniyle optik sınıf "Magnum" seçmeniz gerekiyor. En ucuz versiyonda böyle bir cihaz yeni bir tüfekten daha pahalıya mal olacaktır.
 4. Üreticiler, okların kulak seviyesinde (hedefleme sırasında) peletlerle bir dergi yerleştirdiler, bu yüzden MP-514K'dan çekim yaparken rahatsızlık duyuyorlar.

tüfek MP-514K

Akla getir

Aile bütçesinin tüm alıcıları izin vermiyorBu nedenle "Matador" tipi bir pompa ile pahalı pnömatik silahlar satın alın ve daha fazla geliştirme için MP-514K PCP kiti satın alınır. İyileştirme için pek çok seçenek yoktur: modern yedek parçalarla bileşenlerin değiştirilmesi veya seri üretimde fabrika reddinin mekanik olarak arıtılması.

Her şeyden önce, devletteki evlilikBu silahın hemen hemen tüm sahipleri tarafından dikkat çeken bölüm. Kötü metal işleme fabrikası atış mermi baş anlamlı atış hızını ve doğruluğunu etkileyen keskin kenarları, kesilmiş olmasına yol açtı. mühürler ve tokmağın elastik maddeler komple değiştirilmesi aslen ciddiye havayı dışarı atar çakmaklar lastik halkaları kollarında kurulu olarak, maksimum sızdırmazlığı elde etmek yardımcı olacaktır. Bazı uzmanlar uzun bir eteğe sahip olan atıkları çekmek için namlu içindeki baypası delerler. saniyede 230-240 metre, 2 kg'a kadar olan kürk hayvanları için av için oldukça uygundur - bir sonucu olarak, hava tüfek MR-514K modernizasyon sonra namlu hızı alır.

havalı tüfek mr 514k

Biraz kolaylık acıtmaz

Tüfek MP-514K yükseltme için yapılabilirOperasyon konforunu arttırmak şeklinde. Her şeyden önce, ön pompalama sisteminde bir yay ile bir sorunu çözmeniz gerekir, çünkü silindire hava enjekte etme işlemi sırasında yüksek sertliği çabucak tükenir. Medyada, uzmanlar Gamo Hunter 440 havalı tüfek için tasarlanmış bir yayı takmanızı önerir, biraz daha zayıftır, ancak pompalama işlemi sırasında eller çok yorulmaz.

Engelleme ve susturucu-moderatörünün kurulumuyalnızca uygun, atış gürültüsünü azaltmak, aynı zamanda görme rahatlığı üzerinde olumlu bir etkisi vardır gövde, denge ve olmaz 300-350 gram, atış doğruluğunu ağırlığında. Ayrıca, bazı uzmanlar plastik kasa MP-514K'yı metal ile ağırlaştırmakta veya hatta ahşaptan kesilmiş benzer bir versiyona dönüştürmektedirler. Böyle bir karar oldukça pahalıdır, ancak bir çoğu plastik bir oyuncaktan ziyade gerçek bir silah bulundurmak için daha hoştur.

Optik cihazlar hakkında biraz

Pnömatik silah üzerine optik kurulumu hakkındaRus medyasında kitle iletişim araçlarında çok sayıda öneri var, ancak bunların çoğu MP-514K tüfeği için uygun değil. Sahiplerin yorumları, tek yönlü geri bildirim içeren ucuz cihazlara daha fazla eğimlidir. Evet ve gazlı yaylı silahların montajı için tasarlandılar. "Magnum" sistemi altında çok pahalı optik yerlerin satın alınması ve bunların bir WiWER plastik çubuğuna yüklenmesi, alıcı için büyük bir aptallıktır.

Bu nedenle, sorunu çözmek için birkaç seçenek vardır: Ortadoğu'da ucuz optik arkadaşlar satın fiyatı büyük bir etki bölün veya ateşleme sırasında darbe azaltacak MR-514K yükseltmesi üretmek için üzücü olmadığı kadar küçüktür. onun gözlükleri zayıf mühürleri var ve yetenekli küçük ölçekli tüfeğin yüz mermi pahalı optik alet yok - Aynı kolimatör için de geçerlidir.

MP-514K PCP takımı

Sonuç olarak

Rus zırhlıların tüfeğikendi türünde benzersizdir ve fiyat nişinde rakipsizdir. Ancak, taktik ve teknik özelliklerine göre, sahipler ve potansiyel alıcılar çok fazla soruya sahiptir. Medyadaki incelemelere başvurursanız, piyasanın silahlarının ham ve zorunlu arıtma gerektirdiğini belirsiz bir yanıt alabilirsiniz. Tuning, MP-514K için planlanmamışsa, tüfek sonsuza dek eğitici ve eğlenceli bir oyuncak olarak kalacaktır, gelecekteki mal sahibi mağazaya gitmeden önce bunu bilmelidir.

Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler)

Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler)

Related news

 • Kaşarlı Ekmek Dilimleri
 • Mobilyadaki Lekeler Nasıl Çıkar
 • Çalışanların profesyonel deformasyonu
 • Damla çikolatalı cevizli kurabiye tarifi
 • Yenimahalle

 • Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 47

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler)


  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 77

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 43

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 35

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 58

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 93

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 73

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 84

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 70

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 3

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 85

  Pnömatik küçük çaplı tüfek MR-514K (incelemeler) 2