Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 91 04.03.2019, 01:34

Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi

Sıhhi mühendislikte modern başarılarBoru hattı için malzeme seçiminde çok çeşitli ürünler yaptılar. Daha önce kullanılmış metal bağlantı parçaları ve bileşenleri varsa, bugün yapı malzemeleri pazarında temel olarak sıhhi tesisatların kurulması için başka yollar bulabilirsiniz. Bunlar arasında en popüler metal-plastik ve polipropilen borulardır. Bu durumda, ilk montajı özel aletler olmaksızın yapılırsa, ikinci için özel bir havya gereklidir. Bu nedenle, polipropilen boruların lehimlenmesi meselesi çok topikaldir ve sadece sıradan sakinler tarafından değil, bu malzeme ile ilk defa çalışan ustalar tarafından da belirlenir.polipropilen borular lehim nasıl

Gerçek şu ki, bunu bilmeden birçok insanSüreç, çok zor düşünün ve bu nedenle bu tür boruları monte etmekten kaçınmaya çalışın. Aslında, bu tür lehimleme, özel zorluklara neden olmaz ve sonuçta ortaya çıkan bağlantı en güvenilir olanlardan biri olarak kabul edilir.

Polipropilen boruların lehimlenmesi nasıl daha iyi anlaşılırpratikte uygun aracı kullanarak. Bunu yapmak için, üzerinde eğitmeniz gereken küçük bir boru parçasını kesmek en iyisidir. İlk önce havyayı açmak ve çalışma sıcaklığına getirmek gerekir. Isıtma ilk kez ortalama bir değere ayarlanmalı ve çalışma sırasında malzemenin kalitesine bağlı olarak ayarlanabilir.

 polipropilen borular özellikleri

Polipropilen borular nasıl lehimlenir? Eklemin uçlarını eşzamanlı olarak ısıtmak gereklidir. Bunu yapmak için uygun boyutta lehimleme aparatına konulur ve belirli bir süre bekletilir. Aynı zamanda boru malzemesinin kalitesine de bağlıdır, bu yüzden deneysel olarak seçilir. Genellikle, lehimleme sürecini etkileyen polipropilen borular, özelliklerinde önemli ölçüde farklılık göstermez, ancak her zaman çevre ve nem sıcaklıkları şeklinde ek faktörler vardır.

Isıtma çalışmasından sonra boru ve bağlantı parçasıbiraz çaba ile birleştirin ve soğumaya kadar bu durumda tutun. Bağlantının kullanıma hazır hale gelmesi birkaç dakikadan fazla sürmez. Kaynaklı eklemin sisteme zarar vermeden ayrıştırılamayacağına dikkat edilmelidir. Bu nedenle, polipropilen boruları satın almadan önce, sadece eleman sayısını doğru olarak hesaplamakla kalmaz, aynı zamanda satın alımda küçük bir hisse senedi de bulundurmalısınız. Bu sadece lehimleme, optimal modu seçme konusunda size yardımcı olmayacak, aynı zamanda kusuru hızla değiştirecektir.

polipropilen borular al

Böylece, pratik eylemler sayesindesadece polipropilen boruları lehimlemeyi öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda sadece günümüzün talebi için değil, aynı zamanda iyi bir gelir getirecek bir mesleğe de hakim olur. Bununla birlikte, sadece lehimin, sıhhi tesisatların kurulması ve boru hattının döşenmesi sürecine girmesi değil, aynı zamanda ana üniteyi su tesisatı ve kanalizasyon tesislerine monte etmesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Bütün bu çalışmalar da çok zor olmamakla birlikte, istenirse problemsiz ve büyük gayretle öğrenilebilirler.Related news

 • Kazananlar her zaman çözümün bir parçasıdır. Kaybedenler daima sorunun bir parçasıdır. Vince Lombardi
 • Genel idrar analizi - norm ve patoloji
 • Gebe kalmak için neler yapılmalı
 • İdrar Zorluğuna Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm
 • 4 Lale Lif Modeli

 • Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 69

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi


  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 41

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 50

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 15

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 27

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 55

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 41

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 55

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 29

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 48

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 98

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 18

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 72

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 53

  Polipropilen boruların tecrübesiz lehimlenmesi 45