Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 2019

Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 2019

Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 28 26.01.2019, 01:04

Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık

XIX. Yüzyıl Rus yazarları arasında şairler veişleri, Puşkin, Gogol veya Nekrasov gibi Titanlar'ın yerli edebiyatına katkıda bulunacak kadar değere sahip olmayan nesir yazarları. Ancak onlar olmadan, edebiyatımız, Rus dünyasının çok renkli ve çok yönlü, genişliği ve derinlik derinliğini, halkımızın karmaşık ruhunun titizliğini ve eksiksizliğini kaybedecekti.polonsky yakov petrovich Bu efendiler arasında özel bir yer şair ve romancı Polonsky tarafından işgal edilir. Yakov Petrovich, on dokuzuncu yüzyılın başında ve sonunda yaşayan büyük Rus yazarların arabağlantılarının simgesi haline geldi.

Ryazan'ın doğusu

Sisimdeki ateşim parlıyor,

Kıvılcımlar anında çıkıyor ...

Uzun bir şarkının bu satırlarının yazarıHalk olarak kabul edilir, Rusya'nın kalbinde, il Ryazan'da doğdu. Gelecekteki şair Anne - Natalia Y. - Eski bir aileden Kaftyrevyh geldi ve babası Ryazan genel vali Peter G. Polonsky Dairesi servis fakir soylu idi. Aralık 1819 başında doğan Yakov Petrovich, yedi çocuğunun en büyüğü oldu.

Yakup 13 yaşındayken annesiöldü ve babası bir kamu görevine atandıktan sonra, Yeravan'a gitti ve çocukları eşinin yakınlarına bıraktı. O tarihlerde Yakov Petrovich Polonsky, eyalet kentinin kültürel hayatının merkezlerinden biri olan Ryazan'ın Birinci Erkekler Spor Salonu'na kabul edildi.

Zhukovsky ile buluşma

Ne zaman zenith döneminde kafiyeşöhret, Puşkin'in dehasıydı, sıradan bir şeydi. Şaşırtıcı yetenekler sergilerken, şiirsel yaratıcılık için belirgin bir eğilime sahip olanlar arasında, genç okul çocuğu Polonsky vardı. Biyografisi, XIX yüzyılın Rusya'sının en iyi yazarları ile önemli toplantılar ve tanıdıklarla dolu olan Yakov Petrovich, sık sık bir yazarın kariyeri seçiminde büyük etkisi olan bir toplantıyı hatırlattı.Polotsky Yakov Petrovich tarafından yazılmış şiirler

1837'de Ryazan, gelecekteki imparator tarafından ziyaret edildiAlexander II. spor salonu Polonsky duvarlarında bir toplantıya Veliaht Prens, yönetmen adına, sadece 4 sene önce Rus İmparatorluğu'nun resmi marşı haline geldi "Tanrı Kaydet Çar!" ayarlamak için uyum içinde yapılması gerekiyordu bunlardan biri iki ayette, içinde ayet selam yazdı. Vasily Zhukovski'nin - Akşam, tahtın varisi içeren başarılı bir geçmiş olaylardan sonra, spor salonu müdürü bizzat yeni marşının metni yazdım genç şair tanıştı resepsiyon, ev sahipliği yaptı.

Ünlü şair, akıl hocası ve yakın arkadaşıBüyük Puşkin, Po Lonsky'nin şiirini çok takdir etti. Yakov Petrovich, ertesi gün İskender'in ayrılışından sonra, gelecekteki kral adına altın bir saat ödülü verdi. Zhukovsky'nin övgüsü, Polonsky'nin hayatını edebiyata adama arzusunu güçlendirdi.

Moskova Üniversitesi

1838'de hukuk öğrencisi olduMoskova Üniversitesi. Çağdaşlar, her zaman, Polonsky'yi farklı kılan, dikkate değer sosyalleşme, iç ve dış çekiciliğe dikkat çekti. Yakov Petrovich, en gelişmiş bilim, kültür ve sanat figürleri arasındaki tanıdıkları hızla aldı. Üniversite zamanının Moskova tanıdıklarının çoğu, yaşamları boyunca onun gerçek dostları haline geldi. Aralarında - şair Athanasius Fet ve Apollon Grigoriyev, tarihçiler Sergey Solovyov ve Konstantin Cavelin yazarları Alex Pisemsky ve Mikhail Pogodin, Decembrist Nikolai Orlov, filozof ve gazeteci Peter Chaadaev, büyük bir aktör Mikhail Shchepkin.polonsky yakov petrovic fotoğraf

O yıllarda, Polonsky ile yakın bir dostlukIvan Turgenev, birbirlerinin yeteneklerini uzun yıllar boyunca değerli kılıyordu. Polonsky'nin ilk yayınları arkadaşlarının yardımıyla yayınlandı - Otechestvennye Zapiski (1864) dergisinde ve şiir koleksiyonu Gamma (1844) şeklinde.

Genç şairin ilk denemelerine rağmeneleştirmenler tarafından olumlu karşılandı, özellikle Belinsky, yaşadığı ümit dolu bir çalışma yaşamak umutları naif rüyalar. Polonsky'nin öğrenci yılı yoksulluğa ve ihtiyaca geçti, özel dersler ve özel derslerle sürekli olarak ekstra para kazanmaya zorlandı. Bu nedenle, Kafkas Valisi Kont Vorontsov'un ofisinde bir yer alma fırsatı olduğunda, Polonsky, üniversite dersinden mezun olduktan sonra Moskova'dan ayrıldı.

Yolda

1844'den beri o ilk Odessa'da yaşıyor, o zamanTiflis'e taşındı. Bu sırada Puşkin'in kardeşi Lev Sergeyevich ile “Transkafkasalı Herald” gazetesinde işbirliği yaptı. Şiir koleksiyonları - "Sazandar" (1849) ve "Birkaç Şiir" (1851) yayınlandı. Zaman ayetlerde güney sınırlarında onay için Rusya'nın mücadelesinin öyküsü olan Highlanders gümrük ile şairin tanıdık esinlenerek özel bir lezzet, vardır. Yakov Petrovich Polonsky

Polonsky'nin şu anki olağanüstü yeteneklerigüzel sanatlar Kafkasya ve çevresine ait eşsiz manzara esinlenerek, Ryazan okulda eğitim günlerinde görülmez, o yüzden edildi, bu çizim ve boyama bir çok olmuştur. Bu hayranlık, şaire hayatı boyunca eşlik eder.

1851'de Yakov Petrovich başkente gitti.St. Petersburg, edebi tanıdıklarını genişletiyor ve yeni ayetler üzerinde çalışıyor. 1855'te başka bir koleksiyon yayınlandı, şiirleri en iyi edebi dergileri - Sovremennik ve Otechestvennye zapiski'yi isteyerek yayınlayacaklardı, fakat onursallık bile mütevazi bir vaat sunamazdı. Petersburg valisi Smirnov'un oğlunun ev öğretmeni oldu. 1857'de, yüksek rütbeli bir memurun ailesi, Polo-Baden ile birlikte Polonsky'ye seyahat eder. Yakov Petrovich, Avrupa'da yoğun bir şekilde seyahat eder, Fransız sanatçılardan dersler alır, birçok Rus ve yabancı yazar ve sanatçıyı özellikle ünlü Alexander Dumas ile tanıştırır.

Kişisel hayat

1858'de Polonsky St. Petersburg'a geri döndü.genç karısı - Paris'te tanıştığı Elena Vasilyevna Ustyuzhskaya. Önümüzdeki iki yıl, Yakov Petrovich için hayattaki en trajiklerden biri idi. Birincisi, hayatın bitiminden önce alamayacakları sonuçlardan, sadece koltuk değneklerinin yardımıyla hareket ederek ciddi bir yaralanma olur. Sonra tifo hastalandı ve Polonsky'nin karısı öldü ve birkaç ay sonra yeni doğan oğulları da öldü. polonsky yakov petrovich ilginç gerçekler

Kişisel dramalara rağmen yazar çalışırŞaşırtıcı bir sürü fruitfully tüm türler içinde - küçük lirik şiirlerden, librettoları gelen büyük hacimli için nesir kitapları sanatsal içerik - anılarında ve gazetecilik yaptığı en ilginç deneyimler vardı.

1866 Polonsky ile ikinci evliliği bir araya geldiÜç çocuğunun annesi olan Josefina Antonovna Ryulman. Kendisi bir heykeltraşın yeteneklerini keşfetti ve Rus başkentinin sanatsal hayatına aktif olarak katıldı. Bu dönemin en ünlü yazarları ve sanatçılarının yer aldığı Polonsky'nin evinde edebi ve yaratıcı akşamlar düzenlendi. Bu akşamlar, 30 Ekim 1898'de devam eden şairin ölümünden sonra bir süre devam etti.

Miras

Yakov Petrovich'in mirası büyüktür veeşitsiz. şiir Polonsky ana özelliği Romantizmin menşeli onun lirizm Puşkin'in deha zenginleştirilmiş düşündü. Çaykovski, Mussorgsky, Rachmaninov ve diğerleri - O büyük şair geleneklerini gerçek halefi olarak kabul edildi rastlantı değildir, boşuna, Baklanov şiirleri çoğu zaman onun şarkıları en ünlü besteciler kullanılmaktadır değildir. Ancak, şiirsel hediye Polonsky bile sadık aşıklar o eserinde en yüksek başarıları çok değil inanıyordu.

XIX yüzyılın son üçte, Rus düşünürler"Batılılar" ve "Slavofiller" olmak üzere iki kampa ayrıldı. Taraflardan birine bariz bir taahhüt ifade etmeyenlerden biri Polonsky oldu. net bir "Batılı" İvan Turgenyev - büyük ölçüde arkadaşı kararını kabul ederken Yakov Petroviç, (Tolstoy ile teorik tartışmalar hakkında ilginç gerçekler çağdaşlarının hatıralarında ise) Rusya'nın büyüyen Avrupa kültürü içine yaklaşık bir daha muhafazakar fikirleri dile getirdi.

polonsky yakov petrovich biyografi

Çok çalışkan ve fikir dolu bir hayat yaşadıRus yazar, Puşkin'in çağdaşlarından ve Bloku yıldızı yükselen iken, şimdiki şair kalan bir nimet aldıktan. Bu anlamda Göstergesel, Polonsky uğramıştır görünüm metamorfoz. Yakov Petroviç, zaten teknik olarak mükemmel yüzyılın sonunda kimin fotoğrafı, geçilen yolun önemini kavrayabilmek için, son kez mevcut patriğin portreleri görünür.

Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 2019

Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 2019

Related news

 • Tuzlu Poğaça Videosu
 • Kilerde mahzende havuç depolama
 • Icq şifre nasıl kurtarılır - Bu gerçekten gerçek
 • Çok İzlenen Videolar
 • İğne Oyası Bitişik Çiçekler Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • WATTERSON AİLESİ GUMBALL AND DARWİN’İN KARİKATÜRÜNÜ ÇİZ

 • Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 6

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık


  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 36

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 95

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 29

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 62

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 100

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 41

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 18

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 63

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 12

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 23

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 20

  Polonsky Yakov Petrovich: biyografi ve yaratıcılık 98