PPS, toplam savaşın bir otomattırPPS, toplam savaşın bir otomattır


PPS, toplam savaşın bir otomattır 11 07.02.2019, 10:36

PPS, toplam savaşın bir otomattır

Çoğu silah uzmanına göre,Bu, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaratılan en iyi makine tüfeği. PPP şu ana kadar "verimlilik-maliyet-basitlik-güvenilirlik" oranında hiçbir eşitliği olmayan bir otomasyon türüdür. Sadece askeri üretimin nesnel koşulları ve savaşın sonu onu Sovyet Ordusunun en büyük silah ve bu göstergenin PCA üzerinde baypas olmasına izin vermedi.

pps otomatik

Yaradılışın geçmişi ve tarihi

Mükemmel savaş özelliklerine rağmen,Makine altı tabancası Shpagin (PPSh) birkaç önemli dezavantaja sahipti. Üretimde karmaşık ve pahalıydı, bu da uzmanlaşmış işletmeler gerektiriyordu. Ayrıca, boyut ve ağırlık bir alt makineli tüfek için çok küçüktü. Karmaşık ve rahatsız edici disk deposunun bakımında yeterli güvenilirlik yoktu. Bir makinedeki bir disk başka bir disk için kullanılamaz. Buna ek olarak, patlama atarken PPS'nin aşırı bir ateşlenme oranına ve geniş bir dağılıma sahip olduğuna inanılıyordu. Kızıl Ordu için yeni bir alt makineli tüfek yarışması defalarca yapıldı ancak 1942'de AI tasarım makinesi olan PPS tarafından kazanılan zafer kazandı. Sudaeva.

Teknolojik ve savaş özellikleri

Kuşatılmış Leningrad koşullarında yaratılan,Sudaevskiy PP, Shpagin'in makineli tüfeğinin en iyi dövüş özelliklerini koruyarak benzeri bulunmayan basitlik ve üretilebilirliğe sahipti. Karşılaştırma için: Bir PPS üretiminde yaklaşık 14 kg metal, yedi buçuk çalışma saati, otomatik şanzıman sisteminde sırasıyla sadece 6.2 kg ve iki buçuk saat çalışıldı. Buna ek olarak, kullanılan yüksek dereceli metal miktarı önemli ölçüde azaltılmıştır. Tek parça haricinde bütün yapı üç milimetre çelik sacdan damgalama ile imal edildi.

otomatik makine ппс 43

Dolaşımda PPP de daha elverişli ve basittiselefi ile karşılaştırıldığında. Eksik sökme birkaç harekette gerçekleştirildi ve silahların ağırlık ve boyutları PPS'nin neredeyse yarısıydı (koşu sırasındaki 3.6 kg'a karşı 3.6 kg). Ayrıca, aşırı yangın hızı (PPS'de dakikada 1000 mermi) azaltıldı ve amaçsız bir kartuş tüketimine ve namluda aşırı ısınmaya neden oldu. PPP, bu tür silahlar için en uygun ateş oranına sahip otomatik bir makinadır: dakikada 600 atış. Bu ateş oranı, kısa mesafelerde ateşin doğruluğu ve yoğunluğu arasındaki altın ortalamasıdır ve ateşli tercüman olmaksızın tek atış yapılmasına izin verir. Günümüzde neredeyse tüm modern makineli tüfekler ve saldırı tüfekleri benzer bir ateş oranı için tasarlanmıştır. Muharip karakteristiklerinde KÖİ'deki en az olağanüstü mesafe vardı. Güçlü kartuş ve nispeten uzun namlulu güvenle iki yüzden fazla metre mesafeden ateş isabet hedefleri amaçlayan sağlayan, yurtdışında üretilen anda istisnasız herkes için zor bir görev, makineli tüfek, oldu.

makine altı tabancası

Otomatik makine PPS-43

Askerlerde kullanım deneyiminden sonrahafif makineli tüfek yapımında değişiklikler. 1943'ten beri, yükseltilmiş versiyonu "PPS-43" adı altında üretildi. Genel olarak değişiklikler küçük ve sadece silahların görünümü ile ilgiliydi. Sapın ve sigortanın şekli değişti, gövdenin ve popo da biraz kısaltıldı, bu da yeni bir tutturma aldı. İç tasarımdaki tek değişiklik, savaş yayının kılavuz çubuğunun, normal reflektör yerine bir çıkarıcı olarak kullanılmasıydı.

Sonuç

PPP, iyi tanınan bir tanıma sahip bir otomatik şudurtüm dünyada. Savaş koşullarında yalnızca yeni bir silah türüne geçişin yalnızca ucuzluğu, kitlesel olarak üretilmesine izin vermedi. Bu arada, bu makine doksanlara kadar hizmete girdi ve birçok kez kopyalandı. Sıralarının sesi ve şimdi dünyanın birçok sıcak noktasında duyabiliyorsunuz.

PPS, toplam savaşın bir otomattırPPS, toplam savaşın bir otomattır

Related news

 • Muhafazakâr giyim modasında 90’lar
 • Diriliş Ertuğrul 52.Bölüm Fragmanı izle
 • Gemius
 • Navigasyon lazerle zayıflama
 • Cildi Pürüzsüzleştirmek İçin Ne Yapmalı: Cildi Pürüzsüzleştirme Yöntemleri
 • Kızarmış Muz Tatlısı

 • PPS, toplam savaşın bir otomattır 32

  PPS, toplam savaşın bir otomattır


  PPS, toplam savaşın bir otomattır 49

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 64

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 24

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 45

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 11

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 66

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 59

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 60

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 99

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 54

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 27

  PPS, toplam savaşın bir otomattır 87