Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 2019

Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 2019
21.07.2019

Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 71

Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme

Psikanaliz ve müşteri arasındaki etkileşimsözlü ve sözsüz etkileşim yönlerini içeren bir konuşma biçiminde yürütülür. Bu durumda müşterinin konumu farklı olabilir: o bir uzman ile görsel temas sahip ya da sadece sesini algılayan Bir analist veya kanepede yatarken karşısında bir sandalyede oturabilir. Bir istemci aklına gelen ve analisti, aktif dinlemenin ardından bu özel hasta için olası çözümler belirtilen sorunların nedenleri hakkında bir sonuca varmak için yardımcı olur ne olursa olsun dediğinde Psikoanalizde, insan bilinçsiz çalışma başlıca yolu, serbest çağrışım yöntemidir. Serbest dernekler yöntemi, işin bu aşamasında etkilenen sorunun tam olarak bu yönünü hayata geçirir.

Göz teması, aktif dinlemePsikoanalitik, sözsüz etkileşim araçları ile desteklenir. Göz teması, yüz ifadesi, ses tonlama, psikanalitik bir oturum yürütmek için mekansal koşulların oluşturulması olabilir. Her şeyden önce, her müvekkilim uzman ofisinde rahat ve güvende hissetmelidir, bu yüzden analist her psikolojik danışma türü için kabul edilen etkileşim kurallarına uymalıdır: iletişimde mesafe, hastaya karşı saygılı tutum, gizliliğe saygı.

Aktif dinleme tekniği şu koşulları öngörür:

- "aga-reaksiyonlar" türünün kısa kopyaları biçiminde kendini gösteren, soruların netleştirilmesi, bilgi jestleri (başkalarına onay verme, soru cevapları, onaylama); müşterinin mesajlarına ilginin gösterilmesi;

- mesajın ayrıntılarına dikkat edilmesi, önemli olayların izolasyonu, hafızaya alınması veya oturum protokolünde sabitlenmesi;

- Duyguların tezahürünün gözlenmesi ve bunların analizleribildirilen materyale uyumu ve kişinin kendi duygusal tepkilerini analiz eder, ör. taşınabilir ilişkide bulunma, müşteri için anlamlı (çocuk ebeveyn, patron-ast, kurban saldırgan ve diğerleri);

- istemciden mesajlara fiyat dışı fiyatmüşterinin süper-benlik gücünü ve toplumdaki davranış üzerindeki etkisini anlamayı mümkün kılan, analistin yargılayıcı ya da tam tersi bir destekleyici reaksiyon beklemektedir;

- Konuşmanın konusu olan, tartışılan şeyin müşterisini anlama ve hissetme amacıyla konuşmada duraklamaların kullanılması.

Aktif dinleme, daha fazlası için temeldirmesajların analizi. Bu durumda müşteri, sadece bilinçli olgusal malzeme sunmaları değil, aynı zamanda gelecekte hayal göze fırsatı var, biz sizin anılar "şimdi ve burada" canlı, hislerine analiz sorunu çözmek planlıyoruz. Bu karar genellikle müşteri tarafından geçmiş ve şimdiki olaylar arasındaki bağlantıyı analiz etmesine, neden-sonuç ilişkilerini kurmasına ve kendini geliştirmeye yönelik yeni yaklaşımlar bulmasına yardımcı olan bir analistin desteğiyle bağımsız olarak alınır.

Aktif dinleme, zamanın yaklaşık% 70'ini alırPsikanaliz seansı, özellikle ilk toplantılarda, müşterinin konuşması gerektiğinde, ağlayarak, hayattan şikayet ederek, problemi formüle eder. Bu durumlarda konuşma analisti, gerginliği gidermek, rahatlamak ve müşteriyi desteklemek için gereklidir. Psikanalitik terapi sırasında, psikanalistin sadece bireysel fragmanları netleştirdiği, kendi kendini analizini harekete geçirdiği, analizin gerçekleştirileceği önemli unsurları belirlediği durumlarda, istemcilerin hayallerinin analiz edildiği durumlarda aktif dinleme gereklidir.

Psikanalizde aktif dinleme kullanılır.Her oturum, daha büyük veya daha az ölçüde, çünkü analistin işlevi, müşterinin düşüncelerine ve yargılarına dayanan teşhis ve ileri analiz için mümkün olan en güncel ve hayali bilgiyi elde etmektir.

Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 2019

Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 2019

Related news

 • Abiyelerde Renk Cümbüşü
 • Bu darbe girişimine düzmece diyenin aklından şüphe ederim
 • TAM 49 TANE ÖRGÜ YAZLIK KIZ ÇOCUK BLUZ MODELLERİ
 • Zayıflamak İstiyorum NeYapabilirim
 • Halil Altındere ve Süreyyya Evren Çocuklara Güncel Sanatı Anlatıyor

 • Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 43

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme


  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 94

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 10

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 83

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 85

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 80

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 2

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 72

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 74

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 15

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 15

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 88

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 92

  Psikoanalitik oturumda müşteriyi aktif dinleme 49