Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analiziPuşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi


Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 92 19.01.2019, 04:33

Puşkin olarak, "Chaadayev'e" Şiirin analizi

A. Puşkin, "Chaadayev'e Doğru" - bugünkü makalenin konusu. Şiir 1818'de yazılmıştır. Mesajın iletildiği kişi şairin en yakın arkadaşlarından biriydi. Puşkin, Tsarskoe Selo'dayken P. Ya Chaadayev ile tanıştı. Petersburg'da arkadaşlıkları durmadı. 1821'de, Chaadaev "Refah Birliği" (Decembrists'in gizli toplumu) üyesi oldu.Chaadaev için PuşkinAma yakında özgürlük sever ideallerden ayrıldı.genç yıllar. Puşkin'in "To Chaadayev" şiirinde ifade etmek istediği temel şey Puşkin, onun üzerinden geçen tema kırmızı bir iplik - bu otokrasi, özgürlük ve özgürlüklere karşı mücadeledir. Mesaj ilham tutan, hatta iddialı olan siyasi konularda tutkulu, hevesli, huysuz olduğu ortaya çıktı. Şairin çalışmalarının erken dönemine atıfta bulunduğu hemen görülür. Bununla birlikte, Lyceum Lyric Pushkin'in karakteristik unsurları ile birlikte, burada gelecekte olgunlaşan çalışmaların ciddi çekimleri var. Genel olarak, bir kerede birçok motif izlenebilir. Daha sonra şairin çalışmalarındaki diğer varyasyonlarda defalarca tekrarlanacaklardır.

Alexander Pushkin, "Chaadayev'e»: Zafer motifi

chaadaevu pushkin temasına

Bütün sözleri olarak, ve belki şiir tamamınınyazar, en kararlı kişidir. Puşkin'in eserinde "şöhret" isminin farklı anlamlarda yaklaşık 500 kez gerçekleştiği tahmin edilmektedir. Elbette, kullanım miktarı ile değil, yine de. Hayatı boyunca, "Anıt'ın" yazısına kadar, Puşkin şan ve şöhreti düşünüyordu: yaygın şöhret, genel kabul görmüş bir görüşün sonucu veya sadece laik konuşma ve söylentiler.

S. S. Puşkin, "Chaadayev'e":sahte umutların nedeni

Mesajın lirik kahramanı onun mesajında ​​aldatılmıştır.en iyi rüyalar ve beklentiler, ancak umutsuzluğa kapılmıyor. Ne de olsa, böylesine "yükseltici bir aldatmaca", gençliğinde böyle asil bir yanılsama kaçınılmazdır, onun sınırsız dürtüleriyle ilişkilidir. Elbette, yılların yükü altında dağılmış haldeler, ancak onların izleri her ruhta kalmış ve kesinlikle karanlık ve düşük doğruluklardan daha iyidir. Puşkin'de aldatma ve yanlış, doldurulmamış umutların nedeni sıklıkla uyku ile karşılaştırıldığında GR Derzhavin'in ilk felsefi ayetlerinin fikrini ortaya koyar. Görünüşe göre, 17 yılda solgun renklerle övmek, tüm genç şairlerin tipik bir örneğidir.

Alexander Pushkin'den Chaadaev'e

A. S. Pushkin, "Chaadaev'e": siyasi özgürlüğün sebebi

Ayrıca, kötümser bir notla mesaj geçerFarklı tonlarda, daha görkemli, neşeli. Burada yazar, siyasi bağlamda, sevgi sözleri için karakteristik yanan ateş görüntülerini kullanıyor. Mesajda duyguların yoğunluğunu iletiyorlar. Her satırda, çalışmanın politik içeriği giderek daha belirgin hale gelir. Gücün boyunduruğu altında, özgürlüğün zafer kazanacağı ve adaletin hakim olacağı umudunu ve umudunu daha da arttırıyor. Politik kölelikte özgürlük beklentisi daha sabırsızlaşıyor, Anavatan sesi daha sesli bir şekilde duyuluyor. Şairin aklında, Anavatana hizmet, iktidara karşı mücadeleyle ayrılmaz bir şekilde birleştirilir - adaletsiz, ezici bir halk. Mesajın sivil yolları giderek birer dörtlükten diğerine yükseltilir. Daha sık sesli siyasal sözler. Bütün eserlerin sesi, özgürlüğün sebebini belirler. Şiirde son derece geniş alanlar, "Anavatan", "şeref", "özgürlük" gibi kelimeleri Puşkin yapar. "Chaadaev'e", tüm yaşamını Anavatan'ın otokrasiden kurtarılması gibi kutsal bir nedene adamak üzere bir yoldaşa çağırmaktır. Ve bunun için yavrunun anısı, gençlerin eğlencelerinin şiirlerinde ve hayatın sessiz sevinçlerinde şarkı söylemekten daha minnettar olacak. Yüksek coşku ve patolalar, Anavatan için saf sevgi ve özgürlük ve mesajın son satırları yer alıyor.

Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analiziPuşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi

Related news

 • Fasulye Pilaki Videosu
 • Dedektif Galban (2019-2020-2020)
 • Isırganın et suyu: kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar. Uygulama hakkında geri bildirim
 • ABD’den İrana: Kabul edilemez, naif değiliz, beklemeyeceğiz

 • Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 55

  Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi


  Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 61

  Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 90

  Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 84

  Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 68

  Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 51

  Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 71

  Puşkin olarak, Chaadayeve Şiirin analizi 3