Pudra küfü: tedavi ve korunmaPudra küfü: tedavi ve korunma


Pudra küfü: tedavi ve korunma 73 05.01.2019, 21:54

Pudra küfü: tedavi ve korunma

Genellikle bitkiler üzerinde garip bir beyaz gözlemleyebilirsiniz.plak. Ve önemli değil, odalar çiçek, bahçe veya bahçe. Yaprakların üzerinde beyazımsı bir tozun varlığı, onların küflerinin yenilmesi anlamına gelir. Böyle tatlı bir ismin arkasında çok kalıcı ve kalıcı bir mantar yatıyor. O, bitkilerin kalıntılarında kışlanır ve ısının başlangıcında ekiminizi çökermeye başlar. Ondan salatalık, gül, meyve çalıları, tahıllar ve süs çiçekleri.

külleme tedavisiPudra küfü nasıl baş edilir? Öncelikle önleme. Zamanla bitkinin eskimiş kısımlarını sökün. Eski dallar ve yapraklar acımasızca yok eder. Bitki altındaki toprak periyodik olarak gevşetilir. Bitkileri birbirine çok yakın dikmeyiniz.

Gece ve gündüz sıcaklıklarındaki farklar (özelliklegüçlü titreşimler) bitkileri tüketir ve mantarlara etkili bir şekilde direnme kabiliyetlerini olumsuz yönde etkiler. Aynı nedenden dolayı, hiçbir zaman bahçe ürünlerini (özellikle salatalık) soğuk suyla sulayamayız. Aksi halde, yakında külleme gösterecektir. Mücadele tedbirleri arasında potas gübre ve süperfosfat tanıtımı yer alıyor. Üre ve aşırı büyümüş inek gübresinin, aksine, hastalığın gelişimine yeşil ışık yaktığı fark edilir. Enfeksiyonu önlemek için ekimi "Quadrice" ile püskürtün.

külleme ile nasıl başa çıkılırYapraklar sadece külleme iseİşlem bitkinin tüm kısımlarını sülfürle işlemden geçirerek başlar. İnce öğütülmüş toz, daha sonra "hastalara" ekilen bir gazlı bez torbasına yerleştirilir. Tozlaşma, rüzgarsız havalarda yapılmalı ve ardından bir rüzgar rüzgarı ile tüm işiniz israfa gidecek.

Görünen külleme, tedavisihalk ilaçları sıradan potasyum permanganattan korkan diğer tarifleri içerir. Yapraklar yanmaz bu Ancak, ilacın zayıf oranında seyreltilir: su desyatilitrovoe kova yaklaşık potasyum permanganat bir buçuk gram alır. Bitkileri çözelti ile püskürtüyoruz.

Sağlık için daha nadir bir mücadele varyeşil koçlar. Bu süt peynir altı suyu ile yaprakların işlenmesidir. Su ile seyreltilir ve daha sonra bitkilere uygulanır. Sonuç olarak, mantarı yeniden üretmeyen bir film oluştururlar. Bu nedenle, böyle bir hastalığın külleme olarak gelişmesi durdurulacaktır. Tedavi orada bitmiyor. En iyi sonuçlar entegre bir yaklaşımla sağlanır.

küllemeBu nedenle, özel ihmal etmeyinendüstri tarafından üretilen araçlar. Mantar lezyonlarının önlenmesi ve yok edilmesi için tasarlanan fungisitler oldukça etkilidir.

Hastalığın ilk belirtilerinde, Topaz veya Tivit Jet ile düzenli tedavi gereklidir.

Bitkileriniz zaten sağlam bir şekilde kurulmuşsaToz küf yaprakları üzerine yerleşti, tedavi "Tilt", "Lepidocide", "Skor" yardımıyla gerçekleştirilir. Tembel olmayın, dikkatlice her yaprağı püskürtün, iç kısmını göz ardı etmeyin! Toprağı daha fazla işlemek için yararlıdır.

Bitkinin etkilenen kısımlarını temizleyin. Mantarın sağlıklı bir formaya geçmesine izin vermeyin.

Ellerinizi düşürmeyin, zamanında önlemler yeşil hayvanlarınızı beladan koruyacaktır.

Pudra küfü: tedavi ve korunmaPudra küfü: tedavi ve korunma

Related news

 • Apple Hello Again lansmanında neler tanıttı
 • Accent Hyundai - Rusyada popüler olmayan bir otomobilin teknik özellikleri
 • YAN ÇİÇEKLİ TÜLBENT OYASI TARİFİ

 • Pudra küfü: tedavi ve korunma 1

  Pudra küfü: tedavi ve korunma


  Pudra küfü: tedavi ve korunma 38

  Pudra küfü: tedavi ve korunma 60

  Pudra küfü: tedavi ve korunma 9

  Pudra küfü: tedavi ve korunma 2

  Pudra küfü: tedavi ve korunma 55

  Pudra küfü: tedavi ve korunma 81

  Pudra küfü: tedavi ve korunma 96