Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu 2019

Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu 2019 Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

Herkes rahat ve konforlu bir daire hakkında hayaller. Sonuçta, zor bir günün ardından geri dönüyoruz, burada rahatlamak ve akrabalarla sosyalleşmek istiyoruz. Bu nedenle modern insanlar evlerinin tasarımına büyük önem veriyorlar. Ama bazen bunun küçük bir parçası - balkon - gereksiz şeylerin bir depo, sigara içmek için bir yer, bir şey ama modern bir dairenin devamıdır.

Birçok şehir halkı zaten bir balkonun olabileceğini fark etti.Yeniden yapılanmaya biraz hayal gücü katıyorsanız, dinlenmek ve bazen çalışmak için harika bir yer haline gelebilirsiniz. Tabii ki, bu sizden bazı maddi atıklar gerektirecektir, ancak aslında dairenizde çok küçük olsa da bir ek alırsınız. Rahat bir balkon nasıl yapılır? Bu soruyu makalemizde cevaplamaya çalışacağız.
rahat balkon

Balkon ne olabilir?

Bugün, dairede balkon tasarımı iki olabilirtürleri: açık ve kapalı. İlk seçenek, ülkemizin güney bölgeleri için daha uygundur. Böyle bir balkon tasarlamanın pek çok yolu yoktur. Genellikle iş, orijinal bir çit, konforlu mobilyalar, iç ve dış mekânları canlı ve yapay bitkilerle süslemekten ibarettir.
balkon bitirme

İkinci seçenek daha pahalı olsa dadeğerli sayaçları küçük bir rahat odaya dönüştürmenin birçok yolunu önerir. Ve ülkemizin çoğunun daha şiddetli iklim koşullarında yaşadığını düşünüyorsanız, kasaba halkının çoğunun kayıtların ikinci çeşidini tercih etmesinin nedenleri açıkça ortaya çıkıyor.

Balkon takılmaya nasıl başlanır?

Muhtemelen, her şeyden önce cevap vermek gerekiyorsorular: "Rahat bir balkon hayal ediyor musunuz? Yeniden yapılanma sırasında ne almak istiyorsunuz? " Balkon tasarımı için birçok seçenek vardır. İşte bunlardan sadece birkaçı:

 • ofis;
 • arkadaşlarla iletişim kurmak için rahat bir köşe;
 • çocuk için oyun odası;
 • spor köşesi;
 • sera.

Bu liste süresiz olarak devam edebilir: bu durumda her şey hayal gücünüze ve balkonun dekorasyonu için tahsis ettiğiniz para miktarına bağlıdır.

Hazırlık çalışması

Çalışmaya başlamadan önce tamamen gereklibalkonu boşalt. Bu aşamada, belki de apartman sahiplerinin bağımsız etkinliği tamamlanır. Şimdi profesyoneller çalışmaya başlamalı, çünkü bölümün ve tavanın gücünü kontrol etmek gerekiyor. Yeterince güçlü değilse, sökülürler.
apartmanda balkon tasarımı

Çimento duvarlar için kontrol edilmelidirBoşluk, varsa - temizlenir. Gerekirse, balkon çevresi çelik çerçevelerle oyulur. Rahat bir balkon oluşturmaya karar verirseniz, bunu apartmanın bir parçası haline getirdiğinizde, birkaç aşamadan geçmeniz gerekecektir:

 • cam;
 • su yalıtımı ve yalıtımı;
 • elektrik tesisatı kurulumu;
 • duvar ve zemin tesviyesi;
 • balkona bakan;
 • mobilya seçimi;
 • dekorasyon.

cam

Birçok işletme ne yüklenecekle ilgileniyorBalkonda pencereler. Hangi tasarımı seçmek daha iyidir, konut sahibi çözmelidir. Sıcak bir dairenin balkon bölümünü yapmak isteyip istemediğinize bağlıdır. İkinci durumda, kendinizi soğuk camla sınırlandırabilirsiniz. Bu, alanı toz, rüzgar, yağmur ve kardan koruyacaktır. Bu durumda, uygulayın:

 • sallanan kapılar;
 • çerçevesiz yapılar;
 • kayar sistemler (alüminyum veya plastik).

Sıcak cam kullanılması durumunda, yüksek kaliteli çift camlı pencereler kullanılması gerekmektedir. Tasarımlarını kurulumu gerçekleştirecek şirketin temsilcisi ile koordine edebilirsiniz.

Isınma ve su yalıtımı

Camlamadan sonra zemin, duvarlar vetavan Balkonun dışarıdan yalıtılması daha iyidir. Bu, odanın içindeki nem ve yoğunlaşma görünümünü önleyecektir. Ancak bazen dairenin konumu dışarıdan yalıtım yapılmasına izin vermez, bu nedenle içeriden yapılan çalışma iyi düşünülmelidir: odanın içine soğuk girmesine katkıda bulunan faktörler ortadan kaldırılır. Bir parapet varsa, galvanizli sacdan rüzgar geçirmezlik tesis edilir. Sürekli bir beton parapet, bir montaj köpüğü ile kapatılır.
 daha iyi olan balkonda pencereler

Daha sonra bir çubuk bir çerçeve yapılır. Boyutları yalıtımın parametrelerine uygun olmalıdır. Genellikle sandviç paneller veya polistiren kullanılır. Yalıtımın arkasında bir su yalıtım tabakası var. Çoğu zaman bir buhar bariyeri filmi. Paul aynı şekilde ısıtılır, ancak yeni balkonda bir dolap düzenlemek istiyorsanız, çocuk veya sera için bir oyun odası, daha fazla ısı yalıtımı için sıcak zeminleri kullanmak daha iyidir.

Balkonda sıcak bir zemin nasıl yapılır?

Balkon oldukça sınırlı bir alana sahiptir.Bu yüzden sıcak bir zemin döşemek özel bir yaklaşım gerektirir. Tabii ki, uzman bu işe yararsa daha iyidir, ama eğer belirli becerileriniz varsa, o zaman kendi başınıza onunla başa çıkacaksınız.

Zeminin tabanı bir buhar bariyeri ile kaplıdır.malzeme, eklemler metalik bant ile kapatılmıştır. Bugün popüler olan bir balkonda su ısıtmalı zemin döşenmesi uygun değildir. İdeal elektrik seçenekleri:

 • kızılötesi film kat;
 • kablo sistemi;
 • ısıtma paspasları.

Paspaslar en yaygın seçenek olanMontaj işleri, gereksiz masraflar ve bir binanın yüksekliğinin kaybı olmadan gerçekleştirilmesine izin verir. Paspaslar, karoların sabitlenmesi için amaçlanan bir yapışkan bileşime yerleştirilir. Zemin seviyesinin biraz artacağı (1-1,5 cm) dikkat çekmelidir. Substrat, bir yapıştırıcı ile kaplandığında, bir beton taban veya eski bir kiremit kaplamadır. Bu ısıtma sistemini, yapıştırıcının kurumasından bir hafta sonra kullanabilirsiniz.
rahat bir balkon nasıl yapılır

% 50'sinde zaten rahat bir balkon aldınız. Kabul edin, yağmurlu bir sonbahar ya da kış gününde, sıcak bir zemin ile balkonda rahat bir sandalyeye oturmak ve sıcak çay içmek, yayalara sarılmış, atlara bakmak.

kablo

Kapsamlı bir apartman tamiri yapmazsanız,Daha sonra uzantıyı sınırlamak daha mantıklıdır. Kablo, anakartın altına en yakın çıkışa çekilir. Balkonda bağlantı kutusu yüklü. Burada tüm noktaları temin etmek gerekiyor.

Tasarım İpuçları

Doğal olarak, her bir sahibi görsel olarak küçük bir alanı arttırmak ister. Balkonun tamamlanması bu etkinin elde edilmesine yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için tasarımcıların ipuçlarını kullanın:

 1. Özellikle küçük bir balkonun alanını etkili biçimde genişleten aynalar kullanın. Bazen başarılı bir şekilde yansıtıcı veya parlak yüzeylerle değiştirilirler: metal, cam.
 2. Yerde boş alan olması gerekir: katlanır veya kompakt mobilyalar konglomerasyon etkisi yaratmaz.
 3. Daha fazla ışık rengi kullanın. Yumuşak pastel renkler rahat balkonunuzu ferah ve çekici hale getirecektir. Zemin ve tavan üzerindeki çapraz çubuklar bu etkiyi artıracaktır.

Ancak mekanın genişlemesi sizin için asıl görev olmamalı - tesislerin işlevsel ve rahat olması önemlidir.

Apartmanda balkon tasarımı

Yani, yeniden yapılanma ile ilgili en karmaşık çalışmalartamamladı. Balkonun bitişinin ne olacağını düşünmenin zamanı geldi. Bugün, tasarımcılar daha şık bitirmek yapmak yerine duvarların boyanması (pesters olduğunu, itiraf ve) olağan önerilir. Bunu yapmak için mantar veya plastik panelleri kullanabilirsiniz.
içinde balkon dekorasyonu

Zemin için seramik granit veya laminat en uygunudur. Rahat bir oda ve küçük tüylü bir halı verecektir.

Mobilya seçimi

İçerideki balkonların başarılı tasarımıbirçok faktör: kaplama malzemeleri, renk paleti seçimi, yetkin aydınlatma. Bu konuda önemli bir rol, balkon için doğru mobilya seçimi ile oynanır. Genel tasarıma uygun olmalıdır. Dairede ihtiyaç duyulmayan balkon masaları ve sandalyeleri kullanmayın.

Maksimum rahat balkon döşemeli mobilyalar yapacakBu nedenle küçük bir kanepe veya kompakt bir katlanır sandalye, odaya gerçekten ev konforunu katacaktır. Katlanabilir mobilya kullanmak oldukça haklı. Masa ve sandalyelerin yanı sıra çeşitli raflar da olabilir. Bu tarz mobilyalar, istediğiniz alanı istediğiniz zaman kolayca değiştirebilmenizi sağlar. İç mekanı uyumlu bir şekilde tamamlayan dekoratif yastıklar seçmek, stilin bütünlüğüne bağlı.
 balkonda sıcak bir zemin nasıl yapılır

Balkonda dolap

Küçük dairelerin çoğu sahipleri tercih ediyoryenilenmiş balkonda bir mini kabin oluşturun. Bu karar tamamen haklıdır, çünkü herhangi bir zamanda emekli olmanıza izin verir ve gereksiz gürültüden uzaklaşmadan çalışabilirsiniz (veya çalışabilirsiniz).

Dolap düzenlemek için ihtiyacınız olacakküçük bir bilgisayar veya masa, belgeler veya ders kitapları için bir raf, rahat bir kompakt sandalye veya sandalye ve çalışma alanının üzerinde iyi bir yerel aydınlatma.

Balkon Bahçe

Sahiplerin güzel yarısının çoğukonut, balkonunuzu küçük bir yeşil vaha haline getirmek istiyor: çünkü kasaba halkı yaban hayatıyla iletişimden yoksun. Balkonunuz izole edilmişse, bu fikir kolayca uygulanır. Sert kış aylarında bile muhteşem bitkilerin tadını çıkarabilirsiniz.

Bitkiler, duvarlarda ve tencerelerde tavanda,Duvarların yanında özel raflarda. Ve eğer bir balkonda küçük bir çay masasına ve birkaç sandalyeye koyarsanız, bu "Garden of Eden" de arkadaşlarınızla tanışabilirsiniz.
rahat balkon

Sonuçları özetleyelim

Rahat bir balkon bugün tam teşekküllü bir yerleşim yeridir.oda. Tasarım değişikliği ile birlikte, işlevselliğini genişletmeye çalışmak, bu küçük alanda her santimetreye dikkat etmek gerekir. Bir balkon süslerken, modern malzemeleri kullanın ve daha fazla alan bırakmaya çalışın. Sadece bu durumda, bu çalışmanın sonucu hem siz hem de sevdiklerinizi memnun edecektir.

Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu 2019

Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu 2019

Related news

 • Mahlepli Kurabiye Tarifi
 • Karın Yağlarını Eritmek İçin Ne Yapmalı: Karın Yağlarını Eritmenin Yolları
 • Bütçe kontrolü
 • Lahana - yetiştirme ve bakım veya iyi bir hasat nasıl elde edilir
 • Dişlerimiz için neler yapmalıyız ile Etiketlenen Konular

 • Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu


  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu

  Rahat balkon. Dairenin balkon tasarımı. İçinde balkon dekorasyonu