RAM nedir

RAM nedir?

Birçoğu ne olduğuyla ilgilenebilir.operatif hafıza. Bunun hakkında konuşabilirsiniz. RAM, işlemcinin tek bir işlem için başvurma fırsatına sahip olduğu bellek sisteminin bir parçasıdır. İşlemcinin işlemleri gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu komutların ve verilerin geçici olarak depolanmasına odaklanır. Birçoğu RAM'in neden gerekli olduğunu da merak edebilir mi? Verilerin işlemciye doğrudan aktarılmasını gerçekleştirir. Her bir RAM hücresinin kendi adresi vardır. Modern bilgisayar aygıtları, rastgele erişime sahip dinamik teknolojiye göre yeni bir ilkeye göre düzenlenmiş belleği kullanır. Bu kavram, belleğe geçerli erişimin, önceki işlemlerin sırasını ve bellekteki verilerin yerini hesaba katmadığını varsayar. RAM ayrı bir birim olarak yapılabilir veya tek yongalı bir bilgisayarın parçası olabilir.

Neyin operasyonel olduğunu anlamakbellek, içinde yer alan verilerin, yalnızca enerji verildiğinde, yani bilgisayar açıldığında kullanılabilir olduğunu söylemeye değer. Bellek modülleri üzerindeki voltajın olmaması, RAM veya distorsiyonu hakkında tam bir bilgi kaybına yol açar. RAM, işletim sistemi ve yürütme için çalışan programların veri deposu olduğundan, aynı anda gerçekleştirilebilecek görevlerin sayısı bellek miktarına bağlıdır. Şu andaki en yaygın RAM miktarı 1 veya 4 gigabayttır, bu bir veya birkaç çıtada olabilir. En popüler üreticiler Transcend, Samsung, Kingston.

Yani, operasyonel olanı anlamakbellek, dinamik RAM hakkında konuşmaya değer. Bu tip çoğu modern sistemde kullanılır. Ana avantajı, hücrelerin çok sıkı bir şekilde paketlenmiş olmasıdır, yani küçük bir çip çok fazla bit yerleştirilir ve bu da önemli bir kapasiteye sahip bir bellek oluşturmanıza olanak tanır. Bilgisayar programlarını başlatırken, dosyalar uygulama ile çalışma sürecinde oldukları RAM'e yüklenir. İşlemci, komutları yürütür ve sonuçları da RAM'de saklanır. Bir metin editörü ile çalışma sürecinde, saklanan anahtarlar belleğe kaydedilir ve Kaydet'i tıkladığınızda, RAM'in içeriği sabit sürücüde bir dosya olarak kaydedilir.

Bir mikroçipte bellek hücreleri sunulduğundaücretleri tutan kapasitörler. Bu tür bellek, dinamizmi ile ilgili problemlerle, yani sürekli yenilenmesiyle ilişkilidir, çünkü aksi halde veriler kaybolabilir. Rejenerasyon süreci, işlemciyi yükler, çünkü bu prosedürün her döngüsü, döngülerinin birkaçını alır. Eski bilgisayarlar, yenilenme için işlemci süresinin% 10'una kadar harcadılar, ancak modern sistemler% 1'den daha az harcadılar. Dinamik bellek cihazları bir bit saklamak için tek bir transistör kullanır, bu yüzden diğer çiplerden daha fazla kapasiteye sahiptirler.

Şimdi keyfi bir bellekle söyleyebiliriz.erişimi. Bu tür bellek, istediğiniz zaman veri yazmanıza veya okumanıza izin verir. Dinamik veya statik olabilir. Statik RAM'ler, bilgi kaybı olmadan okumayı sağlayan hafıza elemanları olarak tetikleyiciler tarafından temsil edilir. Dinamik bellek bir depolama elemanı olarak bir depolama kapasitesi kullanır ve bu, depolama ve sonraki kullanım sırasında geri yükleme bilgilerini gerektirir. Modern dinamik RAM, rejenerasyon ve senkronizasyon mekanizmalarıyla donatılmıştır, bu yüzden harici sinyallerle statik olanlardan farklı değildirler.

Yani, RAM'in ne olduğunu anlamalısınız.Related news

 • Diz Üstü Çizme Nasıl Kombin Yapılır
 • Yılbaşı pencerelerinin kendi elleriyle dekore edilmesi: fikirler, fotoğraflar. Kar taneleri ile pencere dekorasyonu
 • Diyet Havuç Mücver Tarifi
 • Modern dünyadaki uluslararası hukuk sistemi
 • Aleyna Tilki kitap yazıyor

 • RAM nedir

  RAM nedir


  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir

  RAM nedir