Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalıRaskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı


Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı 19 10.02.2019, 06:42

Raskosovka "Laurel": yorumlar. "Laurel" i nasıl kullanmalı?

Aracın güç ünitesinin çalışması sırasındayanma haznesi, yağ çıkarma ve sıkıştırma halkalarının yanı sıra pistonlar ve silindirler üzerine oturan yakıt-hava karışımının bir parçası olarak kalır. Zamanla bu, halkaların yalan söylediğine ve işlevlerini yerine getirmediğine yol açar. Artan yakıt tüketimi ve motorun dinamik özelliklerinde azalma var. Bu durumda, "Laurel" kazıyı kullanabilirsiniz. Müşterilerin geri bildirimleri, avantajları ve dezavantajları, bunun yanı sıra başvurunun yolu, bu yazıda ele alacağız.değerlendirme defne kazı

Bazı genel bilgiler

Şu anda çok büyük bir sayı var.araba motorunu temizlemek için araçlar. Kendilerini iyi kanıtlamış olan hem yerli hem de yerli üreticiler var. Bu yazıda kazı için yerli ürün hakkında konuşmak istiyorum - "Lavre". Bu konuda olumlu eleştiriler ve birçok sürücü bu çamaşırları tercih ediyor. Ancak, bir aracın motorunun büyük bir onarım gerektirmesi durumunda, "Lavrom" ya da benzer başka bir yolla temizlenmesine gerek olmadığını hemen belirtmek isterim. Sadece revizyon buradaki problemi çözecektir.

Dikkatinizi çekmeye değer.Kazı kendi başlarına yapılabilir. Aracın tasarımına bağlı olmakla birlikte, karmaşık bir şey yoktur. Ne kadar modern olursa, o kadar zaman alacak. Fakat çoğunlukla, zaten adil bir şekilde çalışan ve karbonla aşırı kirlenmiş olan motorlar üzerinde kazı yapmaktalar. Genellikle, sürücülerin bağımsız olarak yıkama yapması, çünkü bu paranın bir kısmını kurtaracak ve her şeyi vicdan edecek.

Zakuskovki'nin görünümünün nedenleri hakkında

Her şeyden önce daha fazla detay isterimMotorun şiddetli kirlenmesine neyin katkıda bulunduğunu anlamak. Gerçek şu ki, aracın çalışması sırasında, sıklıkla düşük devirlerde sürmeniz gerekir. Bu, yanma odasının valfleri ve duvarları üzerinde karbon birikintilerinin oluşmasına yol açar. Aslında, bu hiçbir şekilde içten yanmalı motor zakoksovannosti'nin tek nedeni değildir, çünkü tüm kütleleri:

 • Düşük kaliteli yakıt kullanımı;
 • sıcak bir motor üzerinde sürüş;
 • Uygun olmayan bir güç yağının kullanılması.

Tüm bunlar yavaş yavaş karbon birikintilerine yol açargiderek daha fazla olur. Nihayetinde, sıkıştırma ve yağ çıkarma halkalarının hareketliliği sınırlıdır. Bu, yağ tüketimindeki artışa, motorun dinamik performansında bir bozulmaya ve diğer sorunlara katkıda bulunur.laurel alıntılar yorumlar

Şüphesiz, çözüm kazı ile yardımcı olacaktır"Lavram". Müşteri yorumları bunu onaylıyor. Bakalım bu yerli ürün çok iyi mi, nasıl kullanılacağını ve ne unutulmayacağını.

"Yumuşak" temizlik

Bakmakta çok popüler bir yöntem var.onun motoru. Yeni araçların sahipleri veya büyük onarımlar geçirmiş olanlar için çoğunlukla uygundur. Yöntemin özü, önleyici "yumuşak" motor temizliğinde söz konusudur. Bu, motorun tüm ömrü boyunca motorun iç temizliğini korumasına izin verir. "Yumuşak" temizlik, her 2-3 bin kilometrede bir gerçekleştirilmesi gereken düzenli bir olaydır. Bu durumda, değerlendirmeyi yapacağımız incelemeler "Lavr" de kullandı.

Doğru, herhangi bir beceri ve yeteneklere ihtiyaç yoktur. Sürücünün gerektirdiği her şey, belli oranlara ve aralıklara bağlı olarak yakıta "Laurel" eklemektir. Sonuç olarak, güç ünitesinin yanma odasında, belirli bir süre boyunca karbon birikintilerinin oluşmasını engelleyen koruyucu bir film oluşturulur. Eğer prosedür düzenli olarak tekrarlanırsa, zakoskovki korkmaz.motor baying defne talimatı fotoğrafı

Motorun "Lavrom" unun açılması: talimat, fotoğraf

Yine de daha popüler ve ilgili bir yöntemaraba motorunu yıkamak - "sert" temizlik. Gerçek şu ki, tüm sürücülerin yakıtı düzenli olarak deterjan katkı maddeleri kullanmamakta ve herkesin yeni bir araba sahibi olmaması mümkün değildir. Düşük yakıt kalitesi ve ağır çalışma koşulları, motorun yüksek oranda kirlenmesine ve performansını kaybetmesine neden olur.

İlk adım tanışmaktırkazı "Laurel" kullanımı ile ilgili talimatlar. Yorumlar, doza uymanın başarısız olmasının sık sık üzücü sonuçlara yol açtığını söylüyor. Yıkama üreticisinin silindirlerine 45 ml sıvı dökülmesi ve hemen teknolojik deliklerin kapatılması tavsiye edilir. Bu bir buhar banyosu oluşturulması için yapılır. Bu nedenle, pistonları yaklaşık olarak bir seviyeye maruz bırakmaya ve 1 saat boyunca bir sıvı bırakmaya çalışmak gerekir. Pistonları periyodik olarak döndürmeniz de önerilir.

Birkaç saat sonra, mumları sökmeniz gerekir.ve teknolojik delikleri temiz bir bezle kapatın. Bu, araba kısmındaki yıkama sıvısını önlemek için yapılır. Bundan sonra, 5-10 saniye boyunca, marş motoru ve birkaç kez çevirin. Bu durumda gaz pedalına gidebildiği yere kadar basmanız önerilir. Bu, "Lavra" nın kalıntılarının sistemden tamamen çıkacağına yol açacaktır. Bundan sonra motoru çalıştırırız ve boşta ve değişken gaz kilometresinde 10-15 dakika çalışmasına izin veririz.motor baying laurel incelemeleri ve talimatları

"Laurel", alıntılar için bir araç: tüketici yorumları

Zaten birçok sürücü kendi başına denedilermotorlar bu tesisi. Çoğu sürücü bu yıkama konusunda olumlu. Yine de, dikkat edilmesi gereken ve araba sahiplerinin söylediği çeşitli nüanslar vardır. Öncelikle, ateşleme sistemi ile ilgili sorunları önlemek için, konektörün Hall sensöründen çıkarılması veya merkezi HE kablosunun toprağa kısa devre yaptırılması önerilir. Her durumda, kıvılcım nedeniyle dumanın tutuşmasına izin veremezsiniz. İkincisi, yıkamadan hemen sonra, sistemdeki yağı değiştirmeniz gerekir. Bu, yürütme için gerekli öğedir. Bunun anlamı, bulamaçla yıkama işleminin karter içine yerleşmesidir. Buna göre, iş sırasında tüm bunlar iyi bir şey olmadığı gres ile karıştırılır.

Çoğu araba sahibi yıkamayı planlıyorbakımdan hemen önce. Eğer tüm işi kendiniz yaparsanız, çok bütçelidir. Bu ipuçları ve talimatlar acemi sürücüye yardımcı olabilir. En uygun sonuçlara ulaşmak için motor arızası "Lavrom" da düzenli olarak yapılmalıdır. Bazı durumlarda, prosedürü tekrarlamak mantıklıdır.defne ekskavatör yorumlar

Komple kazı hakkında detaylı bilgi

Arabayı yatay olarak kurmak gerekirpozisyon (yağ değişiminde olduğu gibi). Aracın motoru çalışma sıcaklığına kadar ısıtılmalıdır. Bu olmadan, buhar banyosunun etkisini elde etmek mümkün olmayacaktır. Bir sonraki aşama - güç ünitesinin tipine (benzin veya dizel) bağlı olarak mumların bükülmesi veya enjektörlerin çıkarılması. Ayrıca, daha önce yukarıda belirtildiği gibi, pistonları orta konuma koymanız gerekir. Bunu, pistonun halen ayakta durduğu derinliği ölçen bir tornavida ile mümkün olduğunca hassas bir şekilde yapmak için. Krank mili manuel olarak 5-10 derece döndürülebilir. "Lavra" nın fazla harcama yapmaması için bu işleme ihtiyacımız var ve daha eşit bir şekilde yayılıyor.

"Lavra" nın dozajı için kullanılması en iyisidir.bir şırınga. Bir süre sonra silindirin boşaldığını fark ederseniz, biraz yıkama ekleyebilirsiniz. Kazı süresine gelince, kesin bir görüş yoktur. Birisi talimatlara göre bir saatliğine ayrılırken, en iyi etkiye sahip diğer sürücüler 12-14 saat boyunca yıkanır. Herkes kendi başına karar vermelidir. "Buhar banyosunun" etkisi sadece ilk kez devam edecektir, ancak çok zor durumlarda 12 saatlik bir kazı yapmak mantıklıdır. Mumlar döndürüldükten sonra, motoru çalıştırmak ve bir süre çalışmasına izin vermek (15 dakikadan fazla olmamak kaydıyla), 2.5-3.0 bin üzerindeki hızın artırılmaması tavsiye edilir. Bir sonraki adım yağ ve filtrenin değiştirilmesidir.bir defne kadar scooping ne olduğunu

Hangi sorunlarla karşılaşabilirsiniz?

Her zaman kazı süreci değilyağ ile. Yine de, bu yöntem uzun zamandır bilinmektedir. Şüphesiz, daha önce bazı diğer araçlar kullanılmıştır. Örneğin, bizim büyüklerimiz kazı için sadece 1: 1 oranında aseton ve kerosen karıştırdı. Aslında, "Lavr" küçük farklılıklar ile benzer bir bileşime sahiptir. Gerçek şu ki, yanma odasını silindirlerin duvarlarından yıkadıktan sonra, yağ filmi tamamen çıkarılır. Kazıdan sonra ilk motorun çalıştırılmasının nedeni budur. Özel bir araç olmadığında, ama aseton ve kerosen kullanıldığında, bu durum pistonlarda ve diğer kusurlarda sürtünmenin ortaya çıkmasına neden oldu.

Fakat böyle bir sıkıntının modern anlamı yokHer şeyden önce, duvarlarda kullanılmasından sonra, sistemin sürtünmeden kaynaklanan sürtünmeden korunmasını sağlayan yağ filmi vardır. Ancak birçok sürücü hala bileşime güvenmiyor ve silindirlere biraz motor yağı ekliyor. Bunun içinde korkunç bir şey yok, egzoz borusuna yanacak ve uçacak. Bazen bir araba başlatmak için kazıdan sonra oldukça zordur. Bu durumda, bir dizi yeni bujinin takılması ya da eskilerin yakılması tavsiye edilir ve bunlar sıcakken ICE'yi başlatmaya çalışın. Gerekirse, prosedür birkaç kez tekrarlanmalıdır.

Başka önemli

Biraz önce nasıl olduğunu anladık.kazı "Laurus". Ne olduğu ve nasıl çalıştığını da biliyorsunuz. Ancak, nadiren konuşulan birkaç önemli ayrıntıyı vurgulamak istiyorum. Mesele şu ki, ideal olarak, kazı, güç ünitesinin sıkıştırılmasını arttırmaya yardımcı olmalıdır. Ama bazen bunun tersi olur - sıkıştırma düşer.

Genellikle bu eski motorlarda olurönemli kilometre. Böyle bir motordaki piston grubunun detaylarının aşınması tüm standartları çoktan aşmıştır ve tortu, silindir ve piston arasında bir sızdırmazlık görevi görmektedir. Kazı yapıldığı zaman depozito kaldırılır. Bu sıkıştırmada bir düşüşe yol açar. Sonuç olarak, güç ünitesinin revizyonu yaklaşıyor. Bu nedenle,% 100 kesinlik ile, motor yıkamanın yararları hakkında konuşamazlar. Bir durumda, dışlama, tersine, diğer taraftan, revizyonun önemli ölçüde ertelenmesine izin verir.fırlatıcı kazı

Sürücüler ne önerir?

İronik olarak birçok sürücü tercih ediyor"Yumuşak" eksizyon kullanın. Bu daha az etkili bir yöntem ve daha fazla zaman alıcı. Yine de, sizden hiçbir çaba gerektirmez. Yakıt deposundaki belli bir miktar sıvıyı doldurmak ve daha fazla sürmek yeterlidir. Nagar, uzun bir süre olsa da, ancak yavaş yavaş yanar, motordaki yük ne kadar yüksekse, yıkama işlemi ne kadar hızlı ve o kadar iyidir ki, en azından bu çok sayıda yorum hakkında söylenir. Yerli üreticiden "Lavr" kazma araçları ucuzdur, ancak verimliliği "Sıvı-güve" veya "Yüksek-gir" den daha kötü değildir, ki bu fiyatta birkaç kat daha yüksektir.

Dahası, sürücülerin "Laurel" olduğunu not etmekkauçuk conta ve contalar için en nötrdür. Ancak, yağ keçeleri ve eski contalar dayanamadığından hala sık sık kullanmayın. Fakat yine de, çok fazla çıktı varsa, eksizyonun yardımcı olmadığını anlamak gerekir. Evet, bu yöntem güç ünitesinin elden geçirilmesini geciktirebilir, ancak sonunda önlenemez.

Sonuçları özetleyelim

Yine de ağ çok daha yaygınolumlu geribildirim. Raskosovka halkaları "Laurus" gerçekten hareketliliklerini geri yükleyebilir. Ancak, güç ünitesinin durumuna ve karbon birikintilerinin miktarına bağlıdır. Bazı durumlarda, daha fazla veya daha az dikkat çekici sonuçlar elde etmek için, birkaç durulama ardışık olarak yapılmalıdır. Sadece o zaman sıkıştırma oranları artacak ve yağ tüketimi azalacaktır.

Hakkında birkaç şey söylemek istiyorumMotor "Lavrom" kazma karmaşıklığı. İncelemeler, sıralı 4 silindirli güç ünitesinde sorun olmadığını, sonra V şeklindeki motorlarla her şeyin biraz daha karmaşık olduğunu söylüyor. Tabii ki, öz aynı kalır, ancak pistonları bir pozisyona koymak daha zor olacaktır. Her ünite için ayrı olarak monte edilen kontağı unutmayınız. Geri kalanında, kazı prosedürü yukarıdakilere benzer.

Böylece "Laurel" araçlarını bulduk,yıkama ve diğer önemli noktalar için talimatlar. Motorun kazılmasına bağımsız olarak girme arzusu ve zamanı yoksa, o zaman araba servisine başvurabilir, tercihen kontrol edebilirsiniz. Uzmanların sistemde yüksek kaliteli yıkama yapması gerekiyor. Aracınızdaki motor sıralı ise, bu zevk size birkaç bin rubleye mal olacak. V şekilli güç paketleri için biraz daha pahalı. Kendinizle başa çıkmaya çalışmak daha iyi olsa da, bu minimum bilgi ve araç gerektirmektedir. Asıl konu, "Lavra" paketinde yazılı olan talimatları ve eylem dizisini takip etmektir. Ters sırayla yeniden monte edin. Yeni buji takmak ve yağı değiştirmek için "sert" yıkamadan sonra tavsiye edilir.

Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalıRaskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı

Related news

 • Evlilik yıldönümü için 12 şişe rakı ve 5 şişe votka çaldı
 • Beşiktaşın borcu açıklandı
 • Öğrenciler ve Öğretmenler için MEB’de Öğren Uygulaması
 • Tığ Oyası Rengarenk Kadife Çiçek Modeli Yapılışı Açıklamalı Videolu

 • Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı 24

  Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı


  Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı 100

  Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı 15

  Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı 88

  Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı 100

  Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı 56

  Raskosovka Laurel: yorumlar. Laurel i nasıl kullanmalı 62