Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 2019
23.08.2019

Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 62

Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler

Malikane Rastorguev-Kharitonov - sadeceilginç bir mimari anıt, aynı zamanda birçok efsane, efsane ve ilginç gerçekleri içeren eşsiz tarihi ile bir bina. Bu ev, Yekaterinburg şehrinin neredeyse en değerli mirası olarak kabul edilir. Ayrıca, bir kerede federal önemi vardı. Bu güzel arazi, şehrin kalbinde, Karl Liebknecht'in adını taşıyan caddede bulunan Kirov bölgesinde yer almaktadır. Ascension Hill bu dönüm noktasından haklı olarak gurur duyabilir.

18. yüzyılın sonlarına ait malikane

Tarihin arkasına baktığından emin olabilirsiniz.tüm heyecan verici binalar yirminci yüzyıla kadar inşa edildi. Ve Kharitonov-Rastorguev Malikanesi (Yekaterinburg) bir istisna değildir. İnşaatı on sekizinci yüzyılda, yani bin yedi yüz doksan beşinci yıl içinde başladı. Eşzamanlı olarak mülk ile Yükseliş Kilisesi'nin inşa edilmeye başlanması dikkat çekicidir.rastorguevy-charyritic homesteadBinaların inşaatı kesindi ve19. yüzyılın başlarında ciddi bir şekilde tamamlandı. Mimar Malakhov, Yekaterinburg'daki Kharitonov-Rastorgueva bölgesi olarak bilinen bu güzel evin inşasına tam anlamıyla bir ruh kattı. Bazı gerçekler ondokuzuncu yüzyılın ortasında hafif eliyle bahçeye yerleştirildiğini gösteriyor. Evin asıl sahibi, il genel sekreteri - Isakov olarak kabul edilir, ancak maalesef, inşaat işinin bitiminde bile kendi gözleriyle görmeden öldü.

Mülkün yeni sahipleri

Onun dul eşi çok paramparça oldumodaya uygun bir ev inşa etmeye devam etme gücünü bulamadığı için üzüntü duyuyoruz. Uzun zamandır düşünmeden, o bölgede bilinen bir tüccar bitmemiş bir apartman kompleksi sattı - Lev Ivanovich Rastorguev. Görünüşe göre, mülkün ölçeği ona çok mütevazı görünüyordu, çünkü hemen genişleme emrini verdi. Ayrıca iki katlı bir kanat ve bir sera da dahil olmak üzere iki ev inşa edildi.

haritonov-rastorguevyh yekaterinburg manoru

İnşaatın tamamlanması üzerine Rastorguev karar verdiaile bağlarını güçlendirmek için, mülk, damadı Kharitonov'un mülkü oldu. Rastorguev-Kharitonov'un resmi isminin resmi adı bu şekilde alınmıştır.

Bölgenin genişlemesi

Yekaterinburg'daki Rastorguev-Kharitonov MalikanesiBahçeleriyle ünlüdür. Ünlü tüccarın damadı, mütevazi olmamasına ve bitişik toprakları almaya devam etmeye karar verdi. Şimdi dokuz hektardan fazla işgal etmeye başlayan ve "İngilizce" olarak adlandırılan bahçeyi genişletmeye karar verildi. Uzaklardan getirilen tuhaf ağaçlar ve diğer park yapıları, onu özellikle de on dokuzuncu yüzyılın standartlarına göre eşsiz ve benzersiz kılmıştır.

homestead haritonov-rastorguevyh yekaterinburg gezi

Birkaç yıl sonra aile mülküAyrıca yakındaki bir çorak arazi. Dış binalar da dahil olmak üzere bazı binalar, sokaktan çıkmadan evden eve seyahat etmeyi mümkün kılan tek katlı geçitlerle birleştirildi. Özellikle soğuk havalarda ya da kışın çok uygun.

Gizemli mahzenleri

Tarihçiler için özel ilgi ve sadeceMeraklı turistler görkemli bir binanın bodrum katlarıdır. Uzun bir süre için korku ve gizem örtüsü ile kaplanmışlardı. Efsaneler, isyancıların uzun süredir gizli kaldığını söylüyor. Bazıları, mülkün altında, mülkün çok ötesinde her yöne yayılan bir zindan ağının olduğu kesinlik ile söylüyor. Ancak, bu bulgunun olasılığı ihmal edilebilir düzeydedir.

Ve yine bir usta olmadan

Bin sekiz yüz otuz yedinci yılKharitonov hayatında dönüm noktası. İmparator Kexholm'daki mülk sahibinin tahliyesi hakkında bir kararname yayınladı. Bunun nedeni Kharitonov'un işçilerinin acımasız muamelesi suçlamasıydı. O zamandan beri her şey çok değişti. Herhangi bir halefleri olmadığı için Kharitonov-Rastorguev'in mülkü boşaltıldı ve sonunda bazı kısımları kiralık binalar olarak kullanılmaya başladı. Orada birçok kişi daire ve işyeri kiralamaya başladı.

yekaterinburg'da homestead rastorgueva-haritonova

Komünizmin emlak üzerindeki baskısı

Sonra devrim zamanı geldi, ve bazıKızıl Muhafız müfrezeleri yerleştirildi ve daha sonra üniversite de çalıştı. Bina çok işlevliydi ve neredeyse her şey için uygundu ve devletin mülkiyeti haline geldikten sonra, Sosyalist Birliğin oturumları ve kongreleri burada yapıldı. Bu tür olayların onuruna yeniden adlandırıldı ve daha sonra Komsomolskaya denilen bölge.

Eski binanın efsaneleri

Bin dokuz yüz yirmi dördüncü yılRastorguev-Kharitonovs'un mülkü tarafından atılan bir gizem perdesi. Sarayın ana girişine yakın bir parkta, bir zindan, zindanda açılan bir tüneldi. Birkaç yıl sonra işçiler göleti temizlediler ve yirmi metreyi derinliklere kadar uzatan bir geçit ile bir delik keşfettiler. Bu heyecan verici bulgular, malikanenin altında inşa edilen ünlü zindanlarla ilgili güncel söylentileri doğruladı. Bu tür arızalar, hem binanın kendisi hem de çevresindeki yapıların eskimesi sonucunda meydana gelmiştir. Ondokuzuncu yüzyılda bu olayların arka planına karşı, daha fazla kullanımı için mülkün sermaye restorasyonu yapılmasına karar verildi.

homestead rastorgueva-harytonova g Ekaterinburg

Bazı işler gerçekten yapıldı,Ne yazık ki, şu anda kompleks en tatmin edici durumda değildir. Cephe gerçekten yenilenmişti, ama burada sıva ve boya düşüyor. Bazı raporlara göre, bu operasyondaki brüt ihlallerden kaynaklandı. Kültür Bakanlığı, bugün Rastorguev-Kharitonovların mülküne özel önem verdi. Tedbirler alındı ​​ve mimari ve tarihi anıtın topraklarında tuğla yapıların yasadışı inşaatı durduruldu.

Rastorguev-Kharitonov Malikanesi: bir mimarlık anıtı

Mülkün görünüşü oldukça tipiktion dokuzuncu yüzyılın ilk yarısı ve inşaat tarzı klasik olarak adlandırılabilir. Rastorguev-Kharitonov'un (Ekaterinburg) mülkü, iki sokağın kesişme noktasında yer almaktadır, yani, açısal bir konuma sahiptir. Bu, görkemli bir görünüm kazandırır ve birkaç blok ileride bir inceleme açar. Tüm mülkün özel bir gururu park olarak adlandırılabilir. Bahçeleri ve caddeleri güzel bir manzara oluşturur ve yapay bir göl ve rotunda ile mükemmel bir şekilde bir araya gelir. Parktaki bazı ağaçlar iki yüz yıldan daha eskidir ve tüm şehrin en eskileridir. Bu yer Yekaterinburg'tan haklı olarak gurur duyabilir. Yukarıda adı geçen Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, kültürel değeri temsil eden gerçek bir elmastır.

homestead rastorgueva-haritonov mimari anıt

Ancak mülkteki antik dönem sadeceağaçlar. Rastorguevlerin ailesi ile ilgili eski efsaneler, tarih ve kültür hayranları için büyük ilgi görüyor. Earl'in sarayında müthiş zindanlar inşa etmek istediği bir efsane var, yardım için mimara döndü, o zaman cezasını cezai idarede cezasına çarptırdı. Hemen planının uygulanmasına onu çekti ve karşılığında erken tahliye sözü verdi. Görüldüğü gibi, büyük görkemin ancak gizli çalışmanın sona ermesinden sonra, Kont, mimara söz verilen özgürlüğü asla vermedi. Kendisini umutsuzluktan kurtaran Tobolsk'ta ağır işçiliğe geri döndü. Bir mahkumla ilgili olsa bile, bu eylemi ifade etmek zor değildir. Ölümünün koşulları halkı derinden rahatsız etti ve hatta uzun bir süre sonra bile bu yana mülk üzerinde bir talihsizlik dökmeye başladı söylentiler vardı. Bunlardan biri - sayımın kızlarından birinin öldüğü iddia edildi. Karşılıksız aşk ve kırık bir kalp onu gölet ve parkta gölette boğuldu. Trajik son ... Ancak, bunun bir tahminden başka bir şey olmadığını unutmayalım, çünkü bugüne kadar Rastorgueva'nın kızının yeterince uzun bir hayat yaşadığını ve kocalarının Keksburg'a sürgün edilmesinden sonra bile şehirde kaldığını gösteren gerçekler var.

екатеринбург homestead rastorgueva-harytonova açıklaması

Bunlar uzun bir listeden sadece birkaç hikayeKharitonov-Rastorguev'in mülkü (Yekaterinburg) ünlü olan efsaneler ve efsaneler. Düzenli olarak arazinin arazisinde düzenlenmiş olan geziler, halkın kültürü ve yaşamı, özellikle de yeni doğmakta olan feodalizm dönemindeki soylular hakkında çok şey söyleyebilir.

Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Diliyle öpüşürüz. Bunu nasıl düzgün yapabilirim
 • Deryanın Dünyası Erkek Bebek Hırkası
 • Günlerin En Çok Tercih Edilen Tarifi Mercimek Köftesi Nasıl Yapılır
 • Tunus İşi Yakadan Başlama Kolay Yeni Doğan Bebek Yeleği Nasıl Örülür
 • Evde üzümden şarap nasıl çıkarılır

 • Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 70

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler


  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 64

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 66

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 26

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 97

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 77

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 58

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 65

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 8

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 54

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 55

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 72

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 67

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 96

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 82

  Rastorguev-Kharitonov Malikanesi, Ekaterinburg: açıklama, tarih ve ilginç gerçekler 54