Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 2019

Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 2019

Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 26 09.02.2019, 17:40

Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor

Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor

Sağlığınızı korumak ve hatta sağlığınızı korurken bir de üstüne kilo vermek için yeni yöntemler denemeyi sevdiğinizi biliyoruz. Bu yüzden bugün sizinle yeni bir şey paylaşıyor olacağız: “Retro Koşu”. Bu yöntem her geçen gün giderek artan bir sayıyla tüm dünyada rağbet görmeye devam ediyor.

Retro Koşu İle Hızlı Kilo Vermek Nedir?

Geri geri koşmaktan başka bir şey değil. Ancak oldukça yoğun ve etkili bir antreman yöntemidir. Sırt ve bacak bölgenizde bir sakatlanma yaşama riskinizi azaltır ve daha güçlü ve daha dengeli bir alt beden elde etmenize yardımcı olur.

hizli kolay kilo vermek

Kilo Vermek için Nasıl Daha İyi Bir Yöntem?

Tam bir kardiyovasküler egzersiz olan bu yöntem sadece çok fazla kalori yapmıyor, ayrıca başta kuadrisepsler olmak üzere çok fazla kas grubunu birden çalıştırarak tam bir egzersiz rutini yerine geçiyor.Size fikir vermesi için şu şekilde açıklayabiliriz; geri geri atacağınız 100 adım yaklaşık olarak 1000 düz adıma ve koşu pistinde tamamlayacağınız tam bir tur da, düz koşu yaparak tamamlayacağınız 6 tura eşittir. Değerli vaktinizi harcamazken, bir de üzerine istediğiniz miktarda kalori yakabiliyor olacaksınız! Kulağa hoş geliyor, değil mi?

İşte geri geri koşmanın faydaları:

Bacakları ve kasları güçlendirir.

Retro koşu dizlerinize çok fazla baskı yapmadan kaslarınızı güçlendirir. Ayrıca incik kemiği gibi çeşitli bölgelerdeki kaslarınız da dahil olmak üzere düz koşu kas gruplarının aksi tarafındaki kaslarınızın gelişmesine yardımcı olur.

Sakatlığı önler ve dizlerinize iyi gelir.

Düz koşu yaptığınızda süreki aynı hareketin tekrarını yaparsınız ki, bu da tehlikeli dengesizliklere ve kronik diz sorunlarına neden olabilir. Geri geri koşmak, dizlerdeki bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırır ve farklı kas grupları arasındaki dengeyi geliştirir. Sadece performansınızı arttırmayacaktır, aynı zamanda sakatlanma riskinizi de azaltacaktır.

Periferik görüşü ve dengeyi geliştirir.

Geri geri koşmak önünüzdeki şeyleri göremeyeceğinizden ötürü periferik görüşü ve dengeyi geliştirir ve duyma gibi diğer duyuları geliştirir.Beyniniz için iyidir.Egzersiz planınızı değiştirmek ve kaslarınızı zıt yönde çalıştırmak beyninizin daha farklı düşünmesine ve tepki vermesine neden olur.

Duruşunuzu geliştirir.

Geri geri koştuğunuzda doğal olarak hareket ettiğiniz süre boyunca sırtınızı dik tutarsınız. Retro koşu ayrıca düz koşu yaparken duruşunuzdan ötürü oluşabilen sırt ağrılarının geçmesine yardımcı olmaktadır.

Karın kaslarınızı geliştirir.

Bu sayede düz bir sırt ve güçlü karın kaslarına kolayca sahip olursunuz. Daha düz bir duruş ile koştuğunuzda karın kaslarınız da daha fazla çalışır.

Genel Öneriler

 • Eğer retro koşu yöntemini deneyecekseniz iyi bildiğiniz bir koşu pistinde bunu denemenizi öneririz. Şeritler size epey bir yardımcı olacaktır.
 • Eğer asfaltta koşmayı planlıyorsanız en iyi yardımcınız zemindeki şeritler olacaktır (kaldırım taşları da oldukça yardımcı olabilir).
 • Eğer biraz garip görünmek sizi rahatsız edecekse veya dışarıda koşu yapma imkanınız yoksa evinizdeki koşu bandını da kullanabilirsiniz.

Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 2019

Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 2019

Related news

 • Arkada sivilce nasıl giderir
 • Masaüstü yüklenmezse ne yapmalıyım
 • Evde elma sirkesi nasıl yapılır

 • Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 52

  Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor


  Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 65

  Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 78

  Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 48

  Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 36

  Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 99

  Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 68

  Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor 81