Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 45 17.02.2019, 23:16

Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri

Hamilelik bir kadının hayatında ciddi bir adımdır, kişinin sağlığına daha fazla dikkat gerektiren bir olaydır.

Bazen bu dönemde bir diziBebeğin yaşamını ve sağlığını ve annesinin durumunu tehdit edebilecek komplikasyonlar. Böyle bir durum geriye dönük hematomdur. Bu, olası bir hamilelik sonlandırmasının olası işaretlerinden biridir. Fetal yumurtanın ayrılması rahmin duvarından başladığında, bu yerde hematom gelişimine yol açan bir kan birikmesi vardır. Bu patolojinin ana tezahürü, çeken bir karaktere sahip olan, alt karın bölgesindeki kahverengi salgıların ve ağrılı hislerin varlığıdır.

Retro ırklı hematom, neden olurHenüz tam olarak aydınlatılamamış olan doktorlar hala araştırılmaktadır. Patolojinin uterus ve plasentada (hamileliğin sonraki aşamalarında mümkün olan), üreme sisteminin inflamatuvar süreçlerinde ve artan kan basıncında belirli değişikliklere neden olduğu ileri sürülmektedir.

Sıklıkla bu hematom ortaya çıkar.ilk üç aylık dönem. yan ürün olmadığı sürece, bir kadın orta şiddette bir hastalığı var olduğu söylenir. basınç sürekli bir azalma veya artış eşlik eder şiddetli ağrı, akıntı meydana gelmesi durumunda, retrochorial hematom gelişmesi daha ciddi derecesidir. Bu belirtiler koryonik villus ve rahim zarının etkileşimi kesintiye olduğunu göstermektedir. o kürtaj bu yüzden yüksek riskli olmasının nedeni budur. Bu durumda, yine de fetüsü kurtaracak olan, tüm doktor tavsiyesi ile kesinlikle uymalıdır.

Bu arada, başlangıçta patoloji tespit edilirseGebelik gelişimi aşamaları, doktorlar, kural olarak, ilaç reçete. Bu, bir kadının uterusu gevşetmek için magnezyum içeren ilaçların yanı sıra bazı antispazmodikler, vitaminler B, E ve kediotu ekstresi alması gerektiği anlamına gelir. Retroarkalı hematom, yatak istirahati, cinsel yaşam eksikliği ve sinir yüklerine uymak için gelecekteki bir anneyi gerektirir.

Bazen, kesin olduğundafaktörler, doktorunuz pelvis altında yastık veya minder tavsiye veya yatağın bazı alt kısmını almak olabilir. barsakta durgunluk tarafından tetiklenebilir rahim, ilave baskı önlemek için, bu şişmeye yol vermez özel bir diyet atadı.

Retrocorial hematom bir kadın gerektirirBelli bir diyetle sürekli uyum. Bu nedenle, süt ve ekşi sütlü ürünlerin tüketimini artırmak, daha fazla sıvı kullanmak (içecek suları, kompostolar, zayıf çay) en iyisidir. Ayrıca daha sık püresi yemelisiniz. Kahve kesinlikle yasaktır.

Retrochorial hematom, sonuçlarıpatolojinin karmaşıklığına, yeterli tedaviye ve gebelik süresine bağlı olarak, küçük bir boyutun varlığında, kural olarak tıbbi müdahale gerektirmez. Bununla birlikte, hala ağrıya neden olup olmadığına bağlıdır.

Patoloji hafif formda gelişirse, emekdoğal olarak yapılmasına izin verilir. Ancak, bu durumda, doktorlar amniyotik sıvının otopsisini beklemezler: kendileri yaparlar. Hematomun hamilelikte geç gelişmesi halinde doğum, sezaryen ile değil, belirlenen zamanda değil, 38. haftada biraz erken yapılır.

Bu patolojinin böyle olmadığını unutmayın.paniğe kapılmak için korkunç bir fenomen, ancak kişinin sağlığına daha fazla dikkat etmesini gerektirir. Bir kadın doktor tavsiyelerini takip etmeli ve tüm talimatlarını yerine getirmelidir.

Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleriresim Fotograf Goruntuler fotograflar galeriler

Related news

 • Tavukgöğüslü Elma Tatlısı
 • Pratik Yufkalı Börek Tarifi – Börek Tarifleri
 • Tavuk kalpleri ve karaciğer için lezzetli tarifi: pişirme özellikleri ve yorumlar
 • Haşlanmış Yumurta İle Hızlı Kilo Kaybı

 • Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 87

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri


  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 70

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 97

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 42

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 69

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 56

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 55

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 28