Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri

Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri

23.04.2019

Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 39

Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri

Hamilelik bir kadının hayatında ciddi bir adımdır, kişinin sağlığına daha fazla dikkat gerektiren bir olaydır.

Bazen bu dönemde bir diziBebeğin yaşamını ve sağlığını ve annesinin durumunu tehdit edebilecek komplikasyonlar. Böyle bir durum geriye dönük hematomdur. Bu, olası bir hamilelik sonlandırmasının olası işaretlerinden biridir. Fetal yumurtanın ayrılması rahmin duvarından başladığında, bu yerde hematom gelişimine yol açan bir kan birikmesi vardır. Bu patolojinin ana tezahürü, çeken bir karaktere sahip olan, alt karın bölgesindeki kahverengi salgıların ve ağrılı hislerin varlığıdır.

Retro ırklı hematom, neden olurHenüz tam olarak aydınlatılamamış olan doktorlar hala araştırılmaktadır. Patolojinin uterus ve plasentada (hamileliğin sonraki aşamalarında mümkün olan), üreme sisteminin inflamatuvar süreçlerinde ve artan kan basıncında belirli değişikliklere neden olduğu ileri sürülmektedir.

Sıklıkla bu hematom ortaya çıkar.ilk üç aylık dönem. yan ürün olmadığı sürece, bir kadın orta şiddette bir hastalığı var olduğu söylenir. basınç sürekli bir azalma veya artış eşlik eder şiddetli ağrı, akıntı meydana gelmesi durumunda, retrochorial hematom gelişmesi daha ciddi derecesidir. Bu belirtiler koryonik villus ve rahim zarının etkileşimi kesintiye olduğunu göstermektedir. o kürtaj bu yüzden yüksek riskli olmasının nedeni budur. Bu durumda, yine de fetüsü kurtaracak olan, tüm doktor tavsiyesi ile kesinlikle uymalıdır.

Bu arada, başlangıçta patoloji tespit edilirseGebelik gelişimi aşamaları, doktorlar, kural olarak, ilaç reçete. Bu, bir kadının uterusu gevşetmek için magnezyum içeren ilaçların yanı sıra bazı antispazmodikler, vitaminler B, E ve kediotu ekstresi alması gerektiği anlamına gelir. Retroarkalı hematom, yatak istirahati, cinsel yaşam eksikliği ve sinir yüklerine uymak için gelecekteki bir anneyi gerektirir.

Bazen, kesin olduğundafaktörler, doktorunuz pelvis altında yastık veya minder tavsiye veya yatağın bazı alt kısmını almak olabilir. barsakta durgunluk tarafından tetiklenebilir rahim, ilave baskı önlemek için, bu şişmeye yol vermez özel bir diyet atadı.

Retrocorial hematom bir kadın gerektirirBelli bir diyetle sürekli uyum. Bu nedenle, süt ve ekşi sütlü ürünlerin tüketimini artırmak, daha fazla sıvı kullanmak (içecek suları, kompostolar, zayıf çay) en iyisidir. Ayrıca daha sık püresi yemelisiniz. Kahve kesinlikle yasaktır.

Retrochorial hematom, sonuçlarıpatolojinin karmaşıklığına, yeterli tedaviye ve gebelik süresine bağlı olarak, küçük bir boyutun varlığında, kural olarak tıbbi müdahale gerektirmez. Bununla birlikte, hala ağrıya neden olup olmadığına bağlıdır.

Patoloji hafif formda gelişirse, emekdoğal olarak yapılmasına izin verilir. Ancak, bu durumda, doktorlar amniyotik sıvının otopsisini beklemezler: kendileri yaparlar. Hematomun hamilelikte geç gelişmesi halinde doğum, sezaryen ile değil, belirlenen zamanda değil, 38. haftada biraz erken yapılır.

Bu patolojinin böyle olmadığını unutmayın.paniğe kapılmak için korkunç bir fenomen, ancak kişinin sağlığına daha fazla dikkat etmesini gerektirir. Bir kadın doktor tavsiyelerini takip etmeli ve tüm talimatlarını yerine getirmelidir.

Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri

Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri

Related news

 • Nohutlu Bademli Tavuk
 • Moskova Küçük Yüzük: Geçmiş ve Güncel Durum
 • Tarçınlı siyah nokta maskesi
 • Ayakkabilik-tasarimi
 • Asya’nın el kuklalarını kaçırmayın

 • Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 63

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri


  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 52

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 98

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 91

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 88

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 19

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 30

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 38

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 37

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 20

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 93

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 47

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 95

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 31

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 19

  Retrochorrial hematom: nedenleri, etkileri ve tedavi yöntemleri 55