17.06.2019

Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 68

Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal

Rhinestones - kıymetli taşların taklit edilmesikurşun cam. Ben (yazarın adından ve isim vardı) XVIII yüzyılın Alman kuyumcu George Strass bunları icat cam taşlar takı imalatı ile kullanılır. teknoloji çok karmaşık değildir kristalleri ile çalışır, ancak bazı beceriler gerektirir. Özel önem cam taşlar için kaliteli yapıştırıcılar tercih ödenir.

Rhinestones için tutkal nasıl seçilir?

Birkaç çeşit rhinestones vardır:

 • dikiş için;
 • sıcak fiksasyon veya ısıtmadan önce ısıtılmış bir yapıştırıcı temelinde (demir veya özel bir havya ile);
 • yapıştırıcının gerekli olduğu soğuk sabitleme taşları.

Kumaş, camdan yapılmış eşyaların yanı sıra tırnak, yüz, saç süslemek için kullanılan ikinci seçenektir.

Rhinestones için tutkal seçerken, aşağıdaki tavsiyelere uyulmalıdır:

 • Ambalaj üzerinde belirtilmelidir, yapıştırmayardımı ile hangi malzemeler yapılır. Kuruduktan sonra özel tutkal, renksiz şeffaf elastik eklem oluşturur. Temelde kesinlikle fark edilmez.
 • Aseton içeriği ile yapıştırıcı seçmeyin,asetik asit içeriği ile akrilat dispersiyonları ve tek bileşenli silikonlar. Hepsi, elmasın yüzeyindeki koruyucu cilaya zarar verir. Taşlar görünümlerini yitirir ve sonunda sadece kısa bir süre sürecek.

kristaller için yapıştırıcıMağazalar geniş bir yapıştırıcı yelpazesi sunar. İğnenin kadınları E6000, E8000 gibi markaları tercih ediyor (kuruduktan sonra su geçirmez ve esnek); Creartec (su bazlı, hoş olmayan bir koku olmadan); Viva (Alman üreticisinden); UHU (tırnak tasarımı için kumaş ve cam hariç).

Yüzünde yapışkan strass kirpik için şeffaf tutkal ile gerçekleştirilebilir, bazen spor malzemeleri mağazalarında satılan vücut için özel bir tutkal satın almanız gerekir.

Tırnaklarda rhinestones için tutkal nasıl uygulanır

Rhinestones tırnaklara yapıştırmak için özel tutkal, küçük taşlar, kürdan ve kullanışlı cımbızlara ihtiyacınız olacaktır. İş yerinde net eylem sırasına bağlı kalmak gerekir.

1. Tırnakları seçilen vernikle kaplayın ve iyice kurumasına izin verin. Sadece bundan emin olduktan sonra, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

2. Çivideki tırnaklara derhal yapışkan sürmeyin. Küçük miktarlarda temiz bir kağıda sıkıştırılmalıdır. Sonra bir kürdan ile bir damla tutkal alın ve taşın bulunduğu yerde çiviye uygulayın.

3. Çok hızlı bir şekilde cımbızları bir cımbızla alın ve tutkalın üzerine yerleştirin. Biraz taşa bas. İşin çok hızlı yapılması gerekir, böylece rhinestones için tutkalın kuruması için zaman yoktur.

tırnaklarda rhinestones için tutkal4. Tüm taşlar yapıştırıldıktan sonra, tırnaklara başka bir açık vernik veya sabitleyici tabakası uygulamanız gerekir.

Rhinestones, tırnak cilasını çıkaran bir sıvı ile temizleyin.

Rhinestones ile makyaj

Muhteşem bir akşam makyajı kristalleri yaratırkenGenellikle üst veya alt göz kapağındaki yüze yapıştırılır. Kural olarak, özel kostik yapıştırıcı kullanılır. Bu kesinlikle güvenlidir, tahrişe ve kızarıklığa neden olmaz.

Yüz için yapıştırıcıYüzünde rhinestones için yapıştırıcı, nokta ile uygulanırpamuklu çubuk kullanarak. İlk önce, önce bir kağıda sıkıştırılmalıdır. Daha sonra yapıştırıcıda çubuğu sarar ve taşı yapıştırmak için planlandığı bölgeye bir nokta koydu. Bundan sonra, bir çift cımbız kullanarak taklidi hızla düzeltin. Taşların geri kalanıyla benzer eylemler gerçekleştirilir.

Saçtaki macunları yapıştırmaktan daha fazlası

Bir tatil saç modeli için mükemmel bir eksaçta rhinestones olacak. Kısa saç modelleri ve uzun bukleler, karmaşık stil ve örgülü örgüler için çok uygundurlar. Saç için manikür veya kumaşı soğuk sabitleme rhinestones seçebilirsiniz. Her ikisi de saç biçiminde eşit derecede iyidir.

Taşların düzeltilmesi için çoğu kızkilitler BF-6'yı tercih eder - ucuz tıbbi yapıştırıcı. Saç stili üzerinde rhinestones için, süper güçlü fiksasyon için bir saç jeli veya kirpikler için özel tutkal da uygundur. Bu araçlardan birini kullanarak, 6-8 saat boyunca taşları düzeltmeyi garanti edebilirsiniz.

Rhinestones daha fazla yapıştırmanız gerekiyorsauzun bir süre sonra üstlerine renksiz oje uygularlar. Bu durumda, saçları saçtan çıkarmak için, saç için oldukça yararsız olan vernik veya asetonu çıkarmak için özel bir sıvıya ihtiyacınız olacaktır.

Rhinestones yapıştırmak için, kalın bir iplikçik10 kıllara kadar. Tutkal taş üzerinde bir pamuklu çubukla ve biraz da telin kendisi ile uygulanır, daha sonra saç demeti arkasından ikinci bir yapay elmas ile sabitlenir. Böylece, saç tokası süslerken, taşlar çiftler halinde kullanılır.

Cam üzerine kristaller nasıl yapıştırılır

Camı süslemeye başlamadan önceRhinestones, substrat alkol ile yağdan arındırılmalıdır. Camdaki kristaller için tutkal doğrudan taşa uygulanır. Bunun için bir kürdan kullanmak daha iyidir. Yapıştırıcı, yapıştırıcıya uygulandıktan sonra sert bir şekilde sabitlenmesi için hafifçe bastırılarak cama yapıştırılabilir.

cam kristaller için yapıştırıcıBenzer bir sırayla dekore edilmiştircamın diğer parçaları. Yapıştırıcı kuruduktan sonra, amaçlanan amaç için kullanılabilir. Bu sayede fotoğraflar, şamdanlar vb. Için cam çerçeveleri dekore edebilirsiniz.

Kumaş üzerine rhinestones yapıştırma

Çalışmaya başlamadan önce kumaş yıkanmadan yıkanmalıdır.Klima veya antistatik uygulama. Aksi takdirde, ayrı bir madde alanını alkolle tedavi edebilirsiniz. Bu kumaşın yağlanmasını ve macunu sıkın.

kumaş üzerine rhinestones için yapıştırıcıKıyafet üzerine çizim yapmak içinRhinestones yerleştirilecek yerlerde küçük deliklerin yapıldığı bir izleme kağıdına sahip kumaş. Taşların kendileri ince pençeleri olan cımbızlarla tutulur. Daha sonra kumaşa özel yapıştırıcı uygulanır ve kumaşa dikkatlice uygulanır. Yavaşça düzeltmek için taşa hafifçe basmanız gerekir. Kristallerde çok fazla yapıştırıcı varsa, önce bir kağıt ile çıkarılmalıdır. Bu yapılmazsa, kumaştaki resim özensiz görünecektir.

Rhinestones ile çalışmak zor değil, sonuç olarak benzersiz bir şey, saç kesimi, manikür veya makyaj alabilirsiniz. Ana şey - bir yapıştırıcı seçerken kaydetmeyin ve kesinlikle amaç için kullanın.Related news

 • Fırında Lorlu Köz Patlıcan
 • Jay Zden Beyonce ile ilgili şok itiraf
 • 5 şeritli yolda açılan devasa oyuk sadece 7 günde onarıldı
 • Çikolatalı Ganaj Nasıl Yapılır Videosu
 • Ukraynanın en iyi tatil beldeleri

 • Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 77

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal


  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 70

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 22

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 49

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 8

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 78

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 81

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 83

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 45

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 36

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 72

  Rhinestones ile iş teknolojisi. Kristaller için tutkal 98