Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitaplarıRus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları


Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 25 13.03.2019, 17:28

Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları

Rusya'da, 90'lı yılların en çok bilinenleri bileaydınlanmamış. Bu zamanlar, ülkemizin birçok sakininin kaderlerini, sonsuza dek değiştirdi. Ülkenin keyfiliğini ve iktidar yapılarını atlayarak, yüksek rütbeli çalışanlara izin vermedi. "Hukuksuzluk" 1990'ların ideal tanımıdır. Az sayıda insan soygun ve kanunsuzlukla karşı karşıya kaldı, kendi hayatlarını riske attı. Bunlar arasında 1995'ten beri Rus Başsavcısı olarak görev yapan Yuri Skuratov vardı.

Yuri Skuratov

biyografi

Yury Ilyich 3 Haziran 1953'te doğdu. Ulan-Ude'de biyografisi başlayan Yuri Skuratov, doğduğu şehirde okula gitti ve 1968'de mezun oldu. Sonra, Sverdlovsk'da genç bir öğrenci vardı, genç adam enstitüde avukat olarak çalışıyordu. Beş yıl sonra mezun oldu, ancak lisansüstü eğitimine devam etmeye karar verdi. Yakında tezini savundu.

Sonra iki yıl Rus ordusunda hizmet etti, servisYuri Skuratov, iç birliklerin özel taburundaydı. Tanıtımdan sonra otoriteye sahip olduğu üniversiteye geri döndü. Burada öğretmeye başladı ve aynı zamanda fakülte profesörü ve dekanı oldu. Çok yakında Yuri Skuratov, tezini savunan bir profesör oldu. Yuri Ilyich'in SSCB'nin en genç hukuk doktoru olduğu dikkate değer.

Moskova'ya taşınmak

Yuri Skuratov, daha sonra kitabı90'ların kanunsuzluğuna ışık tuttu, yüksek mevkilere kırılmak zorunda kaldı. 1989 yılında Yuri Ilich, CPSU Merkez Komitesinin aygıtı tarafından görüldü, burada bölümün danışmanı, öğretim üyesi ve müdür yardımcılığını üstlendi. Skuratov hızla kariyer basamaklarına tırmanmaya başladı. 1993 yılında, hukuk ve düzen ve hukuk sorunları ile baş etmek üzere tasarlanmış araştırma enstitüsünün direktörü için çalışanların bir yarışması ilan edilmiştir. Gönderi alma şansı en önemlisi sadece Skuratov idi. Enstitü'de ​​1995 yılına kadar çok çalıştı, daha sonra Rusya Federasyonu Başsavcısı'na transfer oldu.

Yuriy Skuratov'nın kitabı

Başsavcı

Yuri Skuratov meslektaşları tarafından hatırlandıo yıllarda onunla yetkin ve kendinden emin bir uzman olarak çalıştı. İlk başta onun için kolay değildi. Yuri Ilyich teorik planda çok iyi bir tecrübeydi, ancak pratik bir kısımda çok az çalıştı. Yine de, genç savcı hızla yeni işi öğrendi ve yeni işe alıştı.

Yuri Skuratov

Özel ilgi Yuri Skuratov ödedi90'larda zor zamanlar geçiren savcılığın çalışanları. Bugün, müfettişler ve savcılar için ücretler hakkında şikâyet etmeleri günahtır ve o zamanlar bir şekilde kendilerini ayakta tutmak için onlara yardım eden Skuratov'dur. Ancak, bu durum benzersiz olarak adlandırılamaz. Benzer bir şey, ekonomik veya politik krizle baş etmek zorunda kalan diğer ülkelerde de sıkça yaşandı. Bu dönemlerde, üst düzey yetkililer çalışanlarına normal bir maaş ve sigortalı aileler sağladılar, böylece kar elde etmenin başka yollarını aramaya başlamadılar.

Yuri Skuratov biyografisi

Skuratov'un çalışmalarının bir başka sonucu da, savcının ve kendisinin çalışanlarına karşı devlet iktidarının keyfiliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan Procurator Yasası idi.

90'lı çizgi

1990'larda sıkı bir şekilde kuruldu.ülkemizin tarihi. Dönem genellikle "çizgi" olarak adlandırılır ve karakteristik bir özgüllüğe sahiptir. O zamanlar yasalara uyulmaması, yasaların ve emirlerin ihlali vb. Görmek yeni değildi. Ve keyfiliğe liderlik pozisyonlarında devam edildi. İlkesini gösteren ve yasayı ihlal etmeyen az sayıda çalışanda, Yuri Skuratov da ayağa kalktı. Eski Savcı Generali'nin ünlü olduğu yazarın kitapları, ülkede geliştirilen durumu biraz ayrıntılı olarak anlatıyor.

Çeşitli lider kuruluşlarda yolsuzlukla ilgili birçok soruşturmayı başlatan Skuratov'du. İlkesi, soruşturmalara katılan diğer özel hizmetler tarafından teşvik edildi.

Yüksek sesli soruşturmalar ve çatışmalar

Ancak, Skuratov'un ilkelere bağlılığı hoşuna gitmişti.hepsi değil. Ülke başkanının en yakın çevre ile çatışmanın sebebi oldu. Tüm ihtişamıyla, 1998 yılına kadar, bu dönemde duyulmakta olan GKO piramidinin çöküşüne kadar, çatışmalar ortaya çıkmadı. Çöküş ciddi bir ekonomik krize neden oldu.

Yuri Skuratov büyük ölçekli bir soruşturma başlattı,Bunun amacı GKO'nun makinelerinde isimleri bulunan üst düzey yetkilileri tespit etmekti. Şüphe altında, o yıllarda ülkede iktidarda olan çok sayıda çalışan var.

Yuri Skuratov'ın karısı

Skuratov başka bir ceza davası için bilinir, oŞimdiye kadar unutulmamış olan Savcı, bir ceza davasının başlatılmasını emretti; bunun nedeni, İsviçre'deki bankalar aracılığıyla yetkililer tarafından büyük miktarların aklanması oldu. Birçok gazete ve yayın, Rusya yetkililerinin Kremlin'in restorasyonuna başlaması gereken şirketlerden para aldıklarını bildirdi.

Kompromat ve diğer aktiviteler

1999 yılının Mart ayında, TV kanallarından biri gösterdiYuri Skuratov'un iki kızla yakın ilişkiye girdiği materyal. Bir ay sonra, savcı soruşturma süresince askıya alındı. Tapu suçlu sayılmamasına rağmen dava başlatıldı. Samimi hizmetlerin rüşvet olarak davrandığını belirtti. Yury Ilyich, rekorun sahte olduğunu açıkladı. Bunun için gerekçeler vardı. Kaydın kalitesi arzulanan bir şey bıraktı ve Skuratov'un üzerinde olduğunu kanıtlamak imkansızdı. Bir yıl sonra, suçluluk kanıtının olmamasına rağmen, Yuri Skuratov'un istifası gerçekleşti.

yuriy skuratov yazarın kitapları

Ofisten emekli olduktan sonra ofis için koşuyor.cumhurbaşkanı, ancak seçimleri kaybetmesi bekleniyor. Kayıtları televizyon programlarına devam eden kahramana az sayıda ses vermek istedim. 2001 yılında Skuratov, Federasyon Konseyi'nin bir üyesi oldu. Bu görevde bir kariyer inşa etmek mümkün değildi, ama kir yine kirleniyor. Yönetim yapılarına girmeye yönelik bir başka girişim 2003 yılında yapıldı, ancak politika başarısızlığı bekliyordu.

Bugün Yuri Skuratov, CPSU Merkez Komitesinin bir üyesidir, RSSU'da bölüm başkanlığı yapmakta ve ayrıca bir dizi hukuki yapıya başkanlık etmektedir.

Yazarın kitapları

 • "Kremlin sözleşmeleri: Başsavcının son davası";
 • "Putin, kötülük iradesinin idarecisidir";
 • "Vlad Listyev'i kim öldürdü?";
 • "Ejderhanın Opsiyonu."

Kişisel hayat

Yury Skuratov'un eşi Irina, mühendis-ekonomist. Ailede papanın ayak izlerini takip eden, avukat haline gelen iki çocuk var. En büyük oğlu Dmitry denir, başkentteki hukuk fakültesi mezunu, bugün ise Marshall Capital fonunun başıdır. Alexander'ın en küçük kızı Moskova Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde ders veriyor.

Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitaplarıRus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları

Related news

 • Çin restoranı Tsaplya, Vladivostok
 • Yumurta kaşıntısı mı Doktora git
 • Mükemmel bir doldurma ile güzel bir akıllı telefon HTC One S onayında sahiplerinin Yorumları
 • Mideden Gelen Çürük Yumurta Kokusu Nasıl Giderilir
 • H3N2 virüsünü bitki çayları ile yenin

 • Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 30

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları


  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 33

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 78

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 58

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 71

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 6

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 82

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 85

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 51

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 32

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 11

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 83

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 31

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 18

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 69

  Rus avukat ve politikacı Yuri Skuratov: biyografi, aktiviteler ve yazarın kitapları 73