Rusyada halk tatilleri

Rusya'da halk tatilleri

Resmi tatiller herhangi bir ülkede. Ama aynı zamanda her milletin gelenekleri tarafından hatırlanan yüzyılların derinliklerinden gelen kendi tatilleri vardır. Halk festivalleri tüm devlet için ve her aile için büyük önem taşımaktadır. Eski günlerde insanlar şöyle dedi: "Bütün bir yıl boyunca çok çalışıyoruz, böylece iyi bir tatil geçirebilir ve tatilde eğlenebiliriz."

resmi tatillerEn ünlü ve saygı gören halk festivalleriRusya, tabii ki, bir kış Noel, sıcak günlerin gelişine işaret eden bir bahar Maslenitsa, parlak bir Paskalya tatili, bir yaz Trinity ve Ivan Kupala günü. Birçoğu doğayla, uyanışlarıyla, çiçeklerle, zengin bir hasatla ilişkilidir. Bir tatilde, insanlar özellikle yaşamın doluluğunu, birbirleriyle içsel birliği, dünyanın özel bir tavrını çok parlak hissettiler. Ve elbette, tüm ulusal bayramlar bir dizi gümrük, gelenek, ritüelle nüfuzluydu.

Karlı Noel olmadan hayal edilemezyas tutanların köyün etrafında yürüdüğü şarkılar, şarkılar. Her eve girerek, sahipleri refah ve refah istediler ve karşılığında cömert bir muamele gördüler. Yılbaşında olduğu gibi, kürk ağacı parlak bir şekilde dekore edilmiş ve aynı zamanda "козули" - farklı evcil hayvanlar şeklinde çok lezzetli kurabiyeler pişirilir. Komşulara ve bütün arkadaşlara tedavi edildi. "Karaca" yı kim yerse, tüm yıl boyunca bu hayvanın olumlu niteliklerine sahip olacak.

Ne Rus adam geniş hakkında duymadıShrovetide şarkıları, dansları, fuarları, dansları ile mi? Maslenitsa'da çeşitli dolgular ile en lezzetli krepleri tadabilir, kızaklarda kızakla gezebilir ve Maslenitsa haftasının son gününde bir saman kukla yakıldı - bu yüzden sıkıcı kış boyunca baharın zaferi oldu.

rusya'nın ulusal bayramlarıPaskalya, belki de en ünlü dinitatil. Bu gün tüm evlerde kek ve paskalya pastasının fırınlanması, yumurtaların boyanmasının bitmesini bekliyor. Evin Kutsal Üçlemesi'nde, bahçeler, kiliseler çiçekler, taze biçilmiş çimen, huş ağacı dalları ile dekore edilmiştir. Evlenmemiş kızların çelenk çektikleri ve onlardan sonra da onların kaderini bulmaya çalıştıklarını merak ettim. Ve Ivan Kupala'nın bayramı, eğlenceli ve kitlesel festivallerle kutlandı. Bu güne kadar ateş yakıp söndürmek için ateşler yakıldı, sonra da onların üzerinden atladı, birbirlerine su döktü, ateşe çelenk attı.

Değere göre, en önemli tatilPaskalya. Harika - listelenen diğer tüm tatil. Her köydeki köylü işinin başlangıcını veya sonunu belirten sözde "yarı tatil" ler de vardı.

Rusya'da ulusal bayramlarVe elbette, insanların tatilleri gerekiyordu.Vücudun ve ruhun dinlenmesi, yani sıkı çalışmanın tam özgürlüğü. Biçme, hasat, eğirme, dikiş yapma, bir kulübe süpürme, odun kesimi izin verilmez kabul edildi. İnsanlar en iyi kıyafetlerini giydiler, birbirlerini ziyaret ettiler, eğlendiler, fuarlara katıldılar, stantların ve kukla tiyatrosunun performanslarını izlediler. uygunsuzluk tatil görgü için olabilir ve ciddi cezalandırmak: değil alenen meydanda kırbaçlarve yenersek örneğin, bir para cezası atayın.

İşte burada insanlar Rusya'da tatiller!Related news

 • Kişi etkilenirse ne olur
 • Hipertansif hastalıkta kan basıncını düşürmek için nasıl
 • Lezzetli khachapuri: evde yemek
 • Plana göre Herkülün onüçüncü bölümü adlı eser
 • Pamuk Kete Tarifi

 • Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri


  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri

  Rusyada halk tatilleri