Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 2019

Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 2019


Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 60 17.01.2019, 10:08

Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te

Novosibirsk ne zaman ziyaret edecek bir şehirdirilk fırsat. Burada, çoğu Rus standartlarına göre değil, aynı zamanda dünya seviyesinde de benzersiz olarak tanınan çok sıra dışı cazibe noktalarını görebilirsiniz. Bu şehirde ilginç bir yer olan Güneş Müzesi, sergisi çocuklardan ve yetişkinlerden hiçbirini kayıtsız bırakmıyor.

Eski Kültler ve Çağdaş Sanat

Güneş MüzesiNovosibirsk'deki Güneş Müzesi,Ziyaretçiler, cennet bedenine kozmik bir beden olarak değil, dünya kültürlerinin ve geleneklerinin önemli bir mistik nesnesi olarak bakmalarını sağlar. Antik çağlarda bile, insanlar güneşin sıcaklığı ve ışığı olmadan, hayatın imkansız olduğunu fark etti. Bu nedenle, yüzyıllar boyunca Güneş, çeşitli efsanevi nitelikleriyle birlikte, düzenlenmiş, canlandırılmıştır ve bağışlanmıştır. Güneş tanrıları, onlara özel ayin ve bayramlar, antik dünyanın hemen hemen tüm kültürlerinde varoldu. Novosibirsk'deki Güneş Müzesi, misafirlerini dünyanın güneş kültleri tarihi ile tanıştırır ve çeşitli tekniklerle yapılan göksel cisimlerin etkileyici bir koleksiyonunu gösterir. Koleksiyonun önemli bir kısmı, atalarımızın inançlarına ve el becerilerine - antik Slavlara - adanmıştır. Ayrıca müzede, antik ritüeller ve gelenekler hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz, güneşin kültüyle ilişkili olan tüm ulusal bayramlar ya da başka bir şey vardır.

Güneş kendi evini nasıl kazandı?

Novosibirsk'de güneş müzesiGüneş müzesi Lipenkov'un kalıcı direktörüValery 1941 yılında Altay bölgesinde doğdu. Bu inanılmaz adam Nükleer Fizik SB RAS Enstitüsü'nde laboratuar asistanı olarak 30 yıl çalışmıştır. temel iş ek olarak, Valery başarılı ağaç oyma, zaman buldum. Lipenkov Arkeoloji ve Bilimler Akademisi Etnografya Enstitüsü ve diğer bazı önemli sosyal organizasyonların tiyatro "Globe" salonun iç dizayn. Genellikle sanatçı organize ve kişisel sergi ve (1986) bunlardan biri sırasında bu Novosibirsk'deki Güneşin bir müze oluşturmak için karar verildi. Bu kültür kurumunun tarihi 1992 yılında başlıyor. Bugün müzenin koleksiyonu yaklaşık 2000 sergiye sahiptir. Ayrıca Valery Lipenkov çocuklara el sanatları ve uygulamalı sanatların farklı çeşitleri öğretir "Güneşli" belediye gençlik kulübü yönetir.

Müze koleksiyonu

Novosibirsk'teki Güneş Müzesi bugünRusya'nın tümünde kendi türünün tek örneği. Onun koleksiyonunda, güneş kültleri, tanrı ve tanrıçaların görüntüleri, cennet bedenine şahitlik eden ya da onu yöneten en eski nesnelerin kopyalarını görebilirsiniz. Çoğunlukla, bunlar asılları dünyanın en büyük müzelerinde tutulan gerçek arkeolojik buluntuların ve tarihi eserlerin kopyalarıdır. V.I. tarafından yapılan müzenin ve orijinal yazarlık eserlerinin koleksiyonunda bulunmaktadır. Lipenkovym. Birçok sergi Nepal, Hint, Hint ve Eski Rus kültürleri ile ilgilidir.

Faaliyetler ve eğitim faaliyetleri

Güneş Novosibirsk fotoğraf MüzesiBir turist için gerçek bir mutluluk müzeye gitmekUlusal bir tatil sırasında güneş. En parlak olanı Maslenitsa ve Lark'tır, ancak bazen güneş kutlamaları ve törenleri, diğer birçok halkın Japon, Müslüman gelenekleri ve inançlarına uygun olarak düzenlenir. Müzede çocukların çeşitli halk el sanatlarını öğrenebilecekleri bir genç kulübü var. Burada bir defaya mahsus el yapımı ustalık sınıfları düzenleniyor, her bir konuk katılabilir. En başarılı eserler ana sergi fuarına girme şansına sahiptir. Düzenli olarak müzenin topraklarında yazarların ve halk şarkılarının temalı geceleri, mini festivaller ve özel konuklarla toplantılar vardır.

Müzenin adresi ve çalışma şekli

Novosibirsk tarihinin güneş müzesiGüneş'e adanmış koleksiyonu görüntüleyin, şunları yapabilirsinizAdres: Novosibirsk, Akademgorodok, Ivanova Caddesi, 11. Güneş Müzesi her gün 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sergiye katılmak için randevu gerekli değildir. Ancak grup gezilerinin organizasyonu önceden müzeyle daha iyi koordine edilir. Sergi salonlarında ek ödeme yapmadan ekipmanınızın fotoğraflarını çekebilirsiniz. Novosibirsk sakinlerinin çoğu düzenli olarak Güneş Müzesi'ni ziyaret ederek çocuklarını buraya getiriyor. Bu, gerçekten rahatlayabileceğiniz ve olumlu bir şekilde yeniden şarj edebileceğiniz benzersiz bir yerdir. Bazı sakinler bu müzenin özel bir mistik güçle donatıldığına inanırlar. "Güneş" enerjisi dozlarını almak için, burada yaşamdaki önemli olaylar ve kararlardan önce gelirler. Güneş Müzesi'ni (Novosibirsk) mutlaka ziyaret edin! Onun koleksiyonlarının fotoğrafları makalemizde bulunabilir. Bundan sonra böyle güneşli bir yolculuğa çıkmak isteyeceğinizden eminiz!

Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 2019

Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 2019

Related news

 • Erkek Bebek Örgü Patik Modelleri
 • Pesto Sos
 • Hamilelikte Kusma Nasıl Geçer: Hamilelikte Kusmaya Bitkisel Çözüm
 • Yaz Geldi Ama Para Yok Diyenler İçin Pahalı Şehirler Yerine Gidilebilecek 16 Alternatif Şehir

 • Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 18

  Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te


  Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 93

  Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 34

  Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 20

  Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 61

  Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 18

  Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 53

  Rusya’daki Güneş’in tek müzesi Novosibirsk’te 92