Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 2019

Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 2019
26.06.2019

Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 60

Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları

Günümüzde kazalarla ilgili istatistikleryollar sürekli büyüyor. Gözle görülür bir mesafede daha görünür bir insan yapın ve yansıtıcı yelek ile trafik kazası riskini azaltın.yansıtıcı yelek

tanım

Yelekler örme kumaştan yapılmıştır.yüzde yüz poliester ve genişlik yansıtıcı şeritler genellikle 5 cm'dir. yelek onun uyum ayarlamasını sağlar Velcro şeklinde bir bağlantı elemanı ile donatılmıştır. Üreticiler oldukça ucuz olanlar da dahil olmak üzere çeşitli modeller sunmaktadır. Örneğin, bir çocuk yeleğinin maliyeti yaklaşık 250 ruble. Daha pahalı bir seçenek satın alabilirsiniz - örgü retro yansıtıcı yelek, fiyatı 1000 rubleyi geçebilir.

kader

Bu, kullanılan özel bir giyim türüdürGünün herhangi bir saatinde, özellikle karanlık giysilerinde giyindiğinde, yolda yakalanan kişinin iyi bir görüşünü sağlamak için. Parlak renklere ek olarak, buradaki büyük bir rol, özel bir ışık yansıtan şerittir. Bir ışık huzmesi böyle bir yüzeye çarptığında, daima onu kaynağa doğru yansıtır. Aydınlatma açısı önemli değil ve kesinlikle herhangi bir şey olabilir. Bu etki sayesinde, bir kişi önemli bir mesafede görülebilir ve bu da bir kazadan kaçınılmasını mümkün kılar.yelek yansıtıcı fiyat

Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği temsilcileri,Yansıtıcı yelek, yoldaki yayaların ölümünü% 70'ten fazla azaltabilir. Bu nedenle, çocukların yanı sıra yol çalışmaları ve üretim için de kullanılırlar.

Her sürücüde, araçta bir sinyal yeleği bulunmalı ve bir acil durdurma sırasında yoldaki bir kişiyi tanımlamaya yardımcı olacak.

Teknik özellikler

Yansıtıcı yelek, diğer her şey gibiGeceleri ve aydınlatma iyi bir derece ile gündüz hem kişinin iyi bir görünürlük sağlamak amacıyla sinyal giyim,. Bu yüzden, renk aydınlatıcı materyal gün boyunca görünür dikiş için de kullanılır. yeleği Şeritler karanlıkta onları açıkça görünür kılan yansıtıcı malzemeden imal edilmiştir.

Sinyal giyimi;Işıklı bölümün alanına ve yansıtıcıya bağlıdır. Tüm standartlar GOST R 12.4.219-99 ile tanımlanmıştır. Her konu üzerinde mutlaka ışık yansımasının derecesini ve derecesini gösteren bir piktogram vardır.

Yansıtıcı bant en az 50 mm genişliğe sahip olmalıdır.

Yelek çeşitleri

Devlet Standardı, bu ürünlerin iki türünü belirtir:

 1. Yelekler, üzerinde yatay olarak bulunan iki yansıtıcı bant, aralarındaki mesafe 50 mm veya daha fazladır. Bu durumda, alt bant, giysinin kenarından 50 mm'den az değildir.yansıtıcı bant
 2. Bir adet yatay şeritli, iki yan tarafa yönlendirilmiş, ön kısmı ön kısımda bulunan ve arkadan gelen "X" harfi ile çapraz bağlanmış.

Tüketici nitelikleri

Yelek sinyal ışık yansıtan yüksekrenk haslığı, uzun servis ömrü ve bakım kolaylığı. Tüm bu polyester örme ve özel floresan kumaşın başarılı bir kombinasyonu ile elde edilir. Buna ek olarak, üreticiler bu malzemeleri atmosferik yağışa, sıcaklık değişimlerine, aşınmaya ve yıkama ve sentetik deterjanlara karşı dirence direnç açısından test ediyorlar. Malzeme 25 yıkamaya kadar dayanabilir.

Yayalar ve sürücüler için yelek

Çok sayıda yayakaranlıkta, sürücü genellikle onları sadece yolda göremez, bu yüzden tepki ve yavaşlama zamanı yoktur. Pek çok ülkede, kıyafetleri üzerinde geriye yansıtıcı belirtileri olmayan yayalar idari olarak sorumludur. Örneğin, Belarus'ta, karanlıkta böyle unsurlar olmadan sokakta olmak, para cezası şeklinde cezalandırılmasını gerektirir. Bazı eyaletlerde, her yolcu için bile bir yelek olmalı. Bu olmadan, nakliyeden ayrılmak kesinlikle yasaktır.çocuklar için yansıtıcı yelekler

Aynı derecede önemli olan, retro yansıtıcı yeleklerdir.sürücüler. İlk yardım çantası, acil durum işareti ve yangın söndürücü gibi, arabada bulunması gerekir. Yolda bir acil durma durumunda (tekerleğin değiştirilmesi, herhangi bir kırılmayı düzeltmek veya yardım sağlamak için), sürücü bir uyarı yeleği giymelidir. Böyle basit bir önlem, yol ölümlerinin sayısını önemli ölçüde azaltabilir. Bir yansıtıcı yelek, yol onarım işletmeleri, karayolu taşımacılığı ve inşaat ve montaj personeli için zorunlu bir özelliktir. İşçi koruma, bu ekipmanı bireysel koruma aracı olarak ele alır. Onlarla ve ambulans, trafik polisi, belediye hizmetleri ile dağıtmayın.

Çocuk yelekleri

Çocuklar için bu yelekler daha etkilidir veFonksiyonlarını her zaman yerine getiremeyen ışık yansıtan ikonlara kıyasla güvenilir bir koruma aracıdır. Bunun nedeni, kıyafetlerin kıvrımları ile uygunsuz şekilde sabitlenmesi veya kazara örtülmesi olabilir.yelek sinyali ışık yansıtan

Orada olduğu parlak yelek sayesindeyansıtıcı bant, çocuk uzaktan güvenli olduğu için, uzaktan fark edilir. Şehir sokaklarında çocukların güvenliğini sağlamak için, trafik polisi, tüm genel eğitim kurumlarının, açık alanlarda yapılan toplu gezilerde, şehre çıkışlarda kullanılmak üzere bu kitlere sahip olmasını önermektedir.

Grubu bir çocuk kurumunun topraklarına bırakmak,Sadece çocuk değil, aynı zamanda sütuna eşlik eden yetişkinler de sinyal yeleklerinde bulunmalıdır. Onlar mağazada satın alınabilir veya hem çocuklar hem de üst düzey öğrenciler için özelleştirilebilir.

Çocuklar için reflektif yelekler yapılırözel bir su itici kumaştan. Ürünün kullanım ömrünü uzatan kenarların özel işlenmesi uygulanır. Tüm çevresi boyunca çocuk yelek üzerine yansıtıcı bir şerit dikilir. Bu, çocuğu her iki taraftan görmenizi sağlar. Bir çocuk yeleğini süslemek için yansıtıcı malzemeden yapılmış ücretsiz bir tema üzerine uygulanabilir.

eksiklikler

Sinyal yeleklerin önemli bir dezavantajıışığın yansıtan özellikleri kısa bir hizmet ömrüne sahiptir. Birkaç mekanik temizlikten sonra, ışık tabakası parçalanmaya başlar. Ayrıca, geleneksel farların ve sislerin ışığı farklı bir dalga boyuna sahiptir, bu nedenle aynı yansıma böyle bir yelek sağlayamaz.sürücüler için yansıtıcı yelekler

Yelek performansını sağlamak içinFarklı derecelerde aydınlatmada tutuldular ve uzun bir süre boyunca pencere yarıkları yapıldı. Kombine bir kaplama ile değiştirilebilir yansıtıcı şeritler ile donatılmıştır. Bu nedenle, retro yansıtıcı yelekden daha uzun süre dayanır. Bu durumda fiyat biraz daha yüksek olacak, ancak avantajları açıktır.

Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 2019

Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 2019

Related news

 • Ebru Polatın pide videosu sosyal medyada olay oldu
 • Marka Büyükelçisi - meslek ve yaşam tarzı
 • LALE DİKİŞİ İLE EV DEKORASYONU ÖRNEK TARİFİ
 • Tuzu azaltmanın yolları
 • Meyveli Tatlılar

 • Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 98

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları


  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 36

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 56

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 46

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 67

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 80

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 28

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 41

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 49

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 39

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 97

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 46

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 75

  Sürücüler, çocuklar, yol çalışanları için reflektif yelek: özellikleri, referansları 90