Sözdizimsel normlar 2019

Sözdizimsel normlar 2019 Sözdizimsel normlar

Sözdizimsel normlar

Sözdizimsel normlar topluluğudurCümlelerin ve kelimelerin kombinasyonlarının doğru yapımını ve kullanımını belirleyen ölçütler. Bunlar daha az göze çarpıyor olsalar da morfolojik veya fonetik olarak tarihsel olarak değişebilirler. Örneğin, Rus dili içinde inşaat, uzun zamandır kullanılmamaktadır; burada, esas olayla dönüş, zamanın bir alt maddesi olarak işlev görür. Arkaik nedenlerden ötürü, bu türden sözdizimsel normların yerli konuşmacıların herhangi bir zorluğuna neden olmamaları kural olarak geçerli değildir. Bununla birlikte, bugünkü aşamada, çeşitli tasarımlar oluşturmanın karmaşık, belirsiz biçimleri vardır. Bu madde çerçevesinde, sadece bunlardan bazılarını dikkate almak mümkündür.

Basit cümledeki sözdizimi normlarının aşağıdaki seçenekleri vardır.

1. Konunun niteliğini ifade etmek için, farklı konuşma tarzlarında farklı yapılar kullanılır. Dolayısıyla, gazetecilik ve bilimsel olarak, "kim (ne) kimdir", "ne hesaba katacağız" yazısının karakteristik özelliğidir. Ve diğer tüm konuşma tarzlarında "kim-ne", "kim" (ne), "ne" (ne) ne kullanılır "yapıları kullanılmıştır.

2. Bir özne görevi gören tarihe isim vermek için, sıra numarası kullanılır. O'na nazik davranın. s: Bugünün tarihi ne? Ve tahmin edilen koşullar altında ifade edilen tarihe isim vermek için, RP'deki sıra numarası kullanılır: Hangi tarihte geliyorsunuz?

3. Eğer isminiz m. Cins bir defter, rütbe ya da ticaret ismi verir, ancak bir kadın belirtir, daha sonra kitap tarzında olur ve bir önerme bir MR biçiminde ve g biçiminde bir konuşma biçiminde konur. r.: Direktör astlarının önünde konuştu.

4. Nakliye aracı bir ulaşım aracı olarak gösterilirse, "hatıra" ya da hükmü veya önerme vakası ile önsöz kullanılır. Örneğin: Turistler bir tramvaya bindiler ve istenilen durağa kadar sürdü. yağmurdan korkmuyoruz içinde Turistler bir tramvayı bindik ve: Aklımızda varsa Ama sonra hâli veya edat örnekle "nde" edat kullanılmış, bir şeyin bir şeye ya da konuma taşıma tür ve hareket yönü değil ne de rüzgar.

Kompleks bir cümledeki sözdizimsel normların aşağıdaki seçenekleri vardır.

1. Eğer bilgiler dolaylı konuşma şeklinde iletilirse, fiilin ve zamirin yüzü değişir. Örneğin: "Geç geleceğim" dedim. - Sen (sen) geç gelecek demiştin.

2. "Önce" ve "önce" sendikaları, alt maddelere sahip cümlelerde anlam gölgeleri var. Bunlardan birincisi, ana cümlenin eyleminin ek hükümlerin etkisini belirlediği gerçeğine dikkat edilmesi gerektiğinde kullanılır. Örneğin: Bir test yapmadan önce, materyali tekrarlayın. Her iki önerideki eylemler birbiriyle yakından ilişkili olduğunda ve neredeyse aynı anda meydana geldiğinde “nasıl” dan önce Birlik kullanılır. Örneğin: Bir test yapmadan önce, en azından materyali tekrarlayın.

3. Bir amaç ya da nedenin tahsis edilmesi gerekiyorsa, karma birlik iki kısma ayrılır. Bu durumda, ilki ana cümlede kalır, ikincisi ise ikincil maddeye gider. Örneğin: Onlara katılmak istemedi çünkü bu onun planlarının bir parçası değildi. Onlara katılmak istemedi çünkü onun planlarının bir parçası değildi.

4. Karşılaştırmanın alt cümlelerinde sendikalar "beğen" ve "nasıl" kullanılır. Farklı anlamları var. Birincisi, şartlı, güvenilmez bir olgunun belirtilmesiyle cümlelerde kullanmak ve ikincisini - gerçek bir gerçek olarak karşılaştırmanın göstergesiyle kullanmak makuldür. Örneğin: Yağmur, sadece yazın sonbaharda olduğu gibi, bütün yazın döktü. Bütün yaz yağmur yağıyormuş gibi sanki bütün yaz yağmur yağdı.

Rusça dilinin sözdizimsel normlarıdoğal ve nesnel olarak. Bu, belirli bir ana konuşmacının iradesine veya isteğine bağlı olmadıkları anlamına gelir. Sözdizimsel normlar, değişen yaşam koşulları, geleneklerin ortaya çıkışı ve insan ilişkilerinin gelişmesi ile birlikte toplumun, sanatın ve edebiyatın gelişimi ile birlikte güncellenir ve oluşturulur.

Sözdizimsel normlar 2019

Sözdizimsel normlar 2019

Related news

 • Burnu Küçük Gösterecek Makyaj Uygulamaları
 • Pamuklu bir düğün için nelere vereceğiniz ve tebrik ederim
 • Fotoğrafik model ve fotoğrafçının kılavuzunda: TFPnin kodu çözme
 • ELMALI MİLFÖY TATLISI
 • Amigurumi Maymun Yapılışı Anlatımlı Videolu

 • Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar


  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar

  Sözdizimsel normlar