Sağlıklı Saç Uzatma

Sağlıklı Saç Uzatma
Sağlıklı Saç Uzatma


Sağlıklı Saç Uzatma

Sağlıklı Saçlar Nasıl Uzatılır

Saç uzatmak özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir durumdur. Saçları uzattıkları gibi onlara gözü gibi bakarlar. Yıkamasını, kurulamasını ve taramasını özenle yaparlar. Kestirme konusunda çok katı kuralları vardır. Ancak saç uzatmak konusunda çok dikkatli davranılması gerekmektedir. Çünkü saçlar uzadıkça kırılma olasılıkları daha da artmaktadır. Bu durum için sizlere sağlıklı saçlar nasıl uzatılır hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu bilgiler ışığında saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatacak ve kırılmaların önüne geçebileceksiniz.

Sağlıklı Saç Uzatmak için Tavsiyeler

Saç uzatmada önemli olan ve ilk bakılması gereken durum beslenme düzeyinize bakılarak başlanmalıdır. Düzenli olarak su içmek ve gerekli vitaminleri almak saçı beslemektedir. Çünkü unutulmaması gereken durum dışarıdan destek vererek yapılan saç besleyici çalışmalar saçı belirli bir seviyeye kadar uzatmaktadır. Ancak unutulmaması gereken bir başka konuda vücudunuz içinden gelen destekle saç daha hızlı ve sağlam bir şekilde uzayacağıdır. Beslenme çok önemlidir.

Sağlıklı saçlar için önemli olan bir başka tavsiyede kullanılan şampuanının kaliteli olması ve saç tipiniz ile uygun olup olmadığıdır. Saçlarınızı iyice tanıdıktan sonra şampuan tercihinizi yapmanızı önemle tavsiye etmektedir. Bilinmedik markaların ürünlerini almak devamlı olarak saç şampuanını değiştirmek saçlarınızın hem çabuk kırırlmasına vesaç dökümesinesebep olurken saçların düzenli uzamasınıda etkiler.

Ayrıca doğal saç bakım maskeleri ile saçlarınıza canlılık katarken saçlarınzında sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Doğal saç maskelerini evde kendinizde yapabilirsiniz. Bu maskeler için bu konuya bakabilirsiniz.

Sık Sık Banyo Yapın

Şampuanla saçlarınızı yıkarken üst tarafı yıkayıp saç diplerine bakım yapmayı es geçmemelisiniz. Şampuan ile saçınızı yıkarken dikkat edilmesi gereken detay mutlaka saç diplerine masaj yapılarak uygulanması gerektiğidir. Saç kremi ile bakım için dikkat edilmesi gereken durumsa saç uçlarına bakım yapılması gerektiğidir. Saç kremi seçiminde saçınızı besleyen ve doğal ürünler içeren kremler kuladığınız gibi evde doğal kendi saç kreminizide yapabilirsiniz.

Saç Kreminizi Değiştirmeyin

Saç kremikullanmak saçlarınızın bakımında size yardımcı olacaktır. Özellikle haftada bir kez saç diplerini temizlemeye yarayan şampuan kullanmak saç diplerinizde bulunan kiri ve ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.  Saçlarını banyoda yıkarken saçlarınıza masaj yaprak saç derinizin canlanmasınıda sağlayabilirsiniz.

Saçımızı yıkarken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Sıcak su ile kesinlikle durulama yapılmamalıdır. Çünkü sıcak su saç dibinde ki derilerinin ölmesine ve saçların dayanıksız bir hale gelmesine neden olmaktadır. Genellikle duş alırken soğuk su tercih edilmelidir. Çünkü soğuk su ile duş almak kan dolaşımını hızlandıracak ve saçların kuvvetlenmesine yardım edecektir.

Saçlarınızı daha cabuk uzaması için 6-8 ile haftada bir saç kırıklarınızı alın ve haftada 2 defa saçlarını yıkayınız. Yıkama işlemi ne kadar çok olursa saç uzamasıda o kadar hızlı olur.

Sağlıklı saçlar için yapılan bakım yağlarını kullanırken çok dikkatli davranmalıdır. Özellikle miktarına çok iyi bir şekilde dikkat edilmelidir. Yağları kullandıktan sonra mutlaka iyice temizlenmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Sağlıklı Saç Uzatma

Sağlıklı Saç Uzatma

Related news

 • Peynirli Mısır Ekmeği Tarifi
 • Ünlü şarkıcı Zara ölümden döndü
 • Gelinlik ile Etiketlenen Konular
 • Deniz Anası Konvoyu Örgü Modeli
 • ÇÖKERTME KEBABI TARİFİ (Çökertme Kebabı Nasıl Yapılır)

 • Sağlıklı Saç Uzatma


  Sağlıklı Saç Uzatma


  Sağlıklı Saç Uzatma


  Sağlıklı Saç Uzatma


  Sağlıklı Saç Uzatma