Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolundaSafra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda

24.05.2019

Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 86

Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda

Eğer poliplerden bahsediyorsak, o zaman benzer bir fenomenbenign mukozal oluşumlarla ilişkili. Bu tür neoplazmalar mukoza zararlı herhangi bir organda ilerleyebilir, bu nedenle bu patoloji mide, bağırsaklar, rahim, mesane için özellikle uygundur. Safra kesesinde polip gibi patolojik bir süreç hakkında daha ayrıntılı bilgi edelim.

Böyle bir anomalinin nedenlerini yargılarlarsa, o zamanAncak, bilim insanlarının çoğu, bu tür büyümelerin, genetik değişiklikler, hormonal dengesizlik ve ayrıca virüs taşıyıcılarının egemenliği ile bağlantılı olduğuna açıkça inanıyor.

Tıp alanında benzer birkaç çeşit vardırSafra kesesinde "tümörler", her biri karakteristik belirtileri olan spesifik bir klinik tabloya sahiptir. Bu nedenle, kolesterol polip mukozal durgunluk kolesterol, enflamatuar sonucu çoğalması "sprouting" mukozal inflamatuar reaksiyon adenonoma teşhis karakterize direkt olarak glandüler dokudan, iyi papillom olarak - mukoza üzerinde soskovoobraznye tümördür.

Bir bilyeli yaşamsal aktivite polipindeMutasyon, yani onlar sağlığı için ölümcül sonuçları olan malign tümörlerde dönüşebilir sadece kabarcık görülmektedir sağlık tehdidi korkmuyor. Olası bir hastanın heyecanlanmasına ne zaman sebep olmalıdır? Genellikle hasta, yani belirli şikayetlerin tam yokluğunu belirtileri çoğunlukla doğada "uyku" olan "safra kesesi polip, içinde" hastalık şüphesini ortaya çıkmaz. Bazen olumsuz belirli gıda taşıyabilir anormal karaciğer fonksiyonu ile ilişkili olan üst karın, safra kesesi birlikte kayda değer rahatsızlık poliplerin rağmen. Bununla birlikte, alarm sinyallerinin daha sonraki patoloji şartlarında görüleceğinden, semptomların yokluğunun doğrudan hastalığın doğası ve yaygınlığıyla ilişkili olduğuna dikkat edilmelidir.

Patolojinin varlığını saptayın, yanı sıra verinayrıntılı bir açıklama ancak hastalıklı organın önceden yürütülmüş bir ultrasonunda bir uzman tarafından yapılabilir. Fakat "safra kesesi polipleri" tanısı konursa, tedavi derhal yapılmalıdır. Burada, bu tür "düğüm noktaları" nın yalnızca cerrahi müdahale ve sistematik gözlem gerektirdiğini açıklığa kavuşturmak önemlidir; bunların ortadan kaldırılması için başka bir yöntem yoktur. Büyüyen neoplazmlar derhal çıkarılmalıdır, çünkü malign neoplazmalara dönüşebilirler. Her iki durumda da, safra kesesi polipleri, uzman ve detaylı bir tanı ile sürekli izlenmeyi gerektirir, çünkü 10 mm'den büyük bir boyuta ulaştığında bunlar çıkarılmalı ve safra kesesinin ultrason kontrolüne devam edilmelidir.

Bugün ilerici kaldırmak için bir operasyonPolipler yaşamı tehdit etmiyor, ancak doğru yaklaşım burada önemli. Bir yandan, safra kesesinin tüm doğal fonksiyonlarını korumak için patojenik odağı çıkararak mümkündür. Bununla birlikte, böyle bir cerrahi müdahale (endoskopik polipektomi), modern tıbbı tarafından tam olarak anlaşılamamıştır, dolayısıyla bu yöntemin daha fazla uyanıklık ile kullanılması gerekmektedir. Diğer yandan çoğu hekim safra kesesini tüm neoplazmları (laparoskopik kolesistektomi) ile çıkarmayı tercih etmektedir.

Özetle, benzer bir patoloji söyleyebilirizHayati tehlike arz etmez ve hastanın sağlığında ciddi bir zarara yol açmaz, ancak zamanında tespit edilir ve tedavi edilirse, diğer durumlarda bu tür bir anormal ölümcül sonuçlarla doludur.

Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolundaSafra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda

Related news

 • Gelin Duvağı Tatlısı Tarifi
 • İŞKUR’un 2018 işgücü piyasası araştırmasından ilginç sonuçlar
 • Somon ve pırasalı makarna tarifi
 • Doğum sırasında solunum
 • Hisar Okulları üniversite dünyası ile buluştu

 • Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 71

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda


  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 26

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 20

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 61

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 60

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 57

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 24

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 46

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 28

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 56

  Safra kesesinde polipler: zamanında tespit - hızlı bir iyileşme yolunda 89