Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 2019

Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 2019

Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 27 01.02.2019, 12:36

Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı?

Salatalık yetiştirilmesi genellikle eşlik ederBazı sorunlar, çünkü bitkiler kendileri ve meyveler çeşitli zararlılar, mantar hastalıkları, viral veya bakteriyel enfeksiyonlar tarafından bozulabilir. Uzmanların ana nedenleri arasında, kural olarak, bu sebzelerin uygun olmayan bakımını arayın. Örneğin, artan nemden beyaz çürük, antraknoz, külleme, kökler çürümeye başlar. Ancak düşük nem, örümcek akarı gelişmesine katkıda bulunur. Ek olarak, genellikle bir kavun yaprak biti tarafından etkilenir. Bu durumda, hastalıklar hem kapalı hem de açık alanda aktif olarak gelişebilir.

salatalık yaprakları üzerinde beyaz lekeler

Salatalık yapraklarında beyaz lekeler fark ederseniz,O zaman viral veya fungal bir hastalık olabileceğini bilin. Örneğin, beyaz mozaik sadece sera bitkilerini etkiler: bu hastalık ile salatalık yaprakları üzerinde yıldız şeklindeki lekeleri açıkça ayırır. Hastalığın gelişimi ile tüm yaprak beyaz olabilir, sadece yeşil damarlar üzerinde kalır. Meyveler neredeyse oluşmaz ve büyürlerse çok kötü görünürler: çoğunlukla küçük ve tüberkülozdurlar. Ayrıca, salatalık sarı ve beyaz bantlardan oluşan tuhaf bir renk kazanır. Eğer bu tür bir salatalık gelişiminin serada sunulduğunu fark ederseniz, etkilenen meyvelerin fotoğrafı, makalede sunulan, kesinlikle karışmayacaksınız. Bu gelecekte hastalığı tanımlamanıza ve ilk belirtilerini hatırlamak için uzun bir süre yardımcı olacaktır.

Salatalık yapraklarında tarif edilen beyaz lekeleri görmek,Bitki meyve vermeye başlayana kadar beklemeyin, hemen yok etmek daha iyidir. Tabii ki, bu viral hastalığı mücadele etmek zordur, çünkü öncelikle tüm envanter, kaplar ve aletler% 5 potasyum permanganat çözeltisi ile dezenfekte etmeniz gerekir. Kontrol önlemlerinin geri kalanı önleyici niteliktedir: tohumlama için özel kuvvetlendirme çözümlerine batırılmış 2-3 yazlık tohumu almak daha iyidir. Seralarda ürün rotasyonunu unutmayınız, ekimden önce toprağı işlemelidir.

Sera içinde salatalık hastalığı fotoğraf

Ancak salatalıkların yaprakları üzerinde beyaz lekeler olabilir veBir örümcek akarı işareti: Bu durumda, sonuçta etkilenen yaprakların kurumasına neden olan noktalar gibi görünürler. Yaprakların altından bir görünür örümcek ağı bulacaksınız. Örümcek akarlarından kurtulmak için, etkilenen tüm yaprakları toplayıp yakmanız gerekir. Ek olarak, bitkiler düzenli olarak özel kimyasallar - böcek ilaçları ile tedavi edilmelidir. Ve sonra etraflarında yabani otlar olmadığını dikkatlice izleyin.

Ama çatlamayı fark edersenizsalatalık yaprakları üzerinde kahverengi ve beyaz lekeler, bu ascochitis. Bu hastalık ile, salatalık haşlanır gibi olur, bir süre sonra siyah ve soldurulabilir. Bu enfeksiyon zayıf bitkileri etkiler, gelişmesi nemli hava tarafından teşvik edilir ve bunun nedensel maddesi hem toprakta, hem de hasat edilmemiş bitki kalıntılarında kalabilir.salatalık hastalıkları ve kontrolü

Ek olarak, salatalıklarınız çarpabilir vekülleme - yapraklarda beyaz lekeler gösterir. Zamanla, tüm yüzeyleri sürgünlerin ve genç gövdelerin ölümüne yol açan bir çiçek tarafından kaplanır.

Sebze yetiştirmeye karar verirsenizKapalı veya açık zemin, salatalık hastalıkları her türlü önceden bilmek daha iyidir. Eğer günlük bazda tesisi incelerler Ve eğer onlarla mücadele (öncesi ve fotoğrafları uygulanmasında etkinliğini teyit edebilir sonra), bu arada, düzenli tedavi ve hastalıklı lahanası imha, çok başarılı olabilir.

Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 2019

Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 2019

Related news

 • Dünyanın en ünlü saat kuleleri
 • ANANAS ÖRGÜ YELEK ÖRNEĞİ TIĞ İŞİ VİDEOLU ÖRNEK
 • Şeftalili Kafes Tatlısı
 • Bölgesel zayıflama için Balık diyeti
 • Çağla Şıkel ile Emre Altuğ barışıyor mu
 • Erkekler için sabah egzersizi. Ana özellikleri

 • Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 80

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı


  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 27

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 33

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 30

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 58

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 44

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 98

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 74

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 65

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 30

  Salatalık yapraklarında beyaz lekeler: endişe için herhangi bir sebep var mı 46