Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıtSalavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt

20.05.2019

Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 11

Salavat Yulaev ve Başkurdistan'ın diğer turistik yerlerine anıt

Başkurdistan Rusya'nın eski ve sadık bir arkadaşıdır. Kompozisyonunda ilk kez 1157 yıla girdi. Başkurt elçilerine emanet edilen sul diplomaları, bu insanların dini törenleri izleme, ordu kurma, idare atama hakkına sahip olduklarını doğruladı.

Salavat Yulayev Anıtı

1919'da Başkurt cumhuriyeti kuruldu(Tek başına). Bu zamanların tarihi, devlet mimarisi, anıtları, kültürel gelenekleri içinde korunur. Bunun doğrudan bir kanıtı cumhuriyetin ulusal kahramanı olan Salavat Yulaev'in anıtıdır.

Salavat Yulaev, isteyerek Bashkortostan'ın özgürlüğü için savaştıdesteklenen Pugachev, onun arkadaşıydı. Sovyet hükümeti kahraman şair-doğaçlamacının başarısını kabul etti. Anıları anıtlarda, kabartmalarda, grafik imgelerinde ölümsüzleşmeye başladı.

Belki de Salavat Yulayev'in en ünlü anıtıSalavat şehrinin ana meydanında duruyor. Onun heykeli 1955'te bronzdan yapılmıştır ve görüntünün yazarı TPNechaeva'dır. Heykel, daha sonra başka üç kentsel alana ve hatta Ufa'ya kurulan birkaç kopyanın dökülmesinden dolayı bilinir.

Ancak, Ufa'da Salavat Yulayev'i tasvir eden tek anıt bu değil. Yazarı S.D.Tavasiev olan kahramanın anıtı 1967 yılında Belaya'nın yüksek kıyısında kuruldu.

salavat yulayev anıtı

Nechaeva Salavat'ın büstünü yaratırsa TavasievOnu ileriye doğru yırtıp, elinde bir kamçıyla onu sırtında tasvir etti. Bu proje hükümet tarafından onaylandı. Bugüne kadar, Salavat Yulaev'in anıtı, Ufa'da turistlerin gördüğü ilk şey. Etrafında çiçekler dikilir, çevresi renkli fayanslarla kaplıdır. Gecede anıt vurgulanır, yeni evliler Salavat'ın önünde yemin ederler. Ufa'da kurulan Salavat Yulaev'in anıtı, Avrupa'daki atlı heykelinin en büyüğüdür. Hatta "sadece" 16.6 ton ağırlığında ünlü Jan Zizka heykelini bile kabul ediyor. Başkurt anıtı ağırlığı 40 tondur.

Ancak, manzaraları düşünmeyinBaşkurdistan bitti. Bu küçük ülkeye ziyaretçiler, Aziz Sergius Katedrali, cami, Ortodoks Kilisesi Semionovskoy ziyarete, bu bitkinin şeklinde yapılmış Ufa cami "Lala Tulpan", bakmak gerekir.

Başkurdistan manzaraları

Peki, Başkurdistan’ın misafirleri zaman bulursaonun doğasına hayranım. Ne de olsa, Kapova'nın tüm dünyası tarafından bilinen mağaranın bulunduğu, burada duvarlarda eski insanlar tarafından çizilen çizimlerin bulunduğu yer burasıdır. Bashkiria'da Yangantau dağı da var, derinliklerinde birkaç yüzyıldan beri durmayan bir ateş var.

Sermayenin yakınında tek olanParlak mavi ile dünya bahar göl, piramit ayırt edilemeyecek biçimde, su ve dağ Maiden Meme ile gözleri kör. Ve Bashkirada şaşırtıcı güzelliğe sahip ve Inzerskie Sterlitamak Isheevskie mağaralar, Urallar, Rus ilkbaharda Zaferi ve en güçlü, gizemli megalitler ve antik türbeler en uzun mağara zubchatki.

Başkurdistan güzel bir ülkedir. Ziyaret etmek büyülü bir doğu peri masalını ziyaret etmek gibidir.

Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıtSalavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt

Related news

 • Bir keki aceleyle pişirirken: yararlı tavsiyeler ve öneriler
 • Su Böreği Videosu
 • Teorik Araştırmanın Bir Konusu Olarak Finansal Girişimcilik
 • Tediye Ödemeleri
 • Kullanım kapsamı ve istifleyici tipleri

 • Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 85

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt


  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 75

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 46

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 25

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 65

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 91

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 76

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 85

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 83

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 43

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 67

  Salavat Yulaev ve Başkurdistanın diğer turistik yerlerine anıt 23