Samuel Morse: BiyografiSamuel Morse: Biyografi
Samuel Morse: Biyografi

Samuel Morse: Biyografi

Her zaman yetenekli insanlar var.geliştirmek ve insanlığa olağanüstü ve gerekli bir şey yaratmak için yaratıcı fikirler uygulamak mümkün. Kural olarak, ayrı bir yetenek eşsiz insanların örneklerinden tarihinin orada yolumdan santim sapmadan, özel hayat yolunda onun sahibidir ... Ve, her biri yeni ve mükemmel bir şey yaratma, eşit derecede iyi tamamen farklı alanlarda hakim. insanlığın böyle bir önemli temsilcileri Samuel Morse oldu. Bu kod kim? Ne biliyor?

Sanatçının yaratıcı dünya görüşünün oluşumu

Doğum tarihi olan Samuel Morse27 Nisan 1791'de Massachusetts'te bulunan Charlestown adında küçük bir Amerikan kasabasında doğdu. Samuel'in babası bir vaizti ve erken çocukluğundan, öğrenmesi arzusunda oğluna uyandırmaya çalıştı.samuel morse doğum tarihiEbeveynlerin çabalarının sonucu olarak, gençKişi meraklı ve yetenekli büyüdü. 1805 yılında Yale Üniversitesine girerek, yaratıcı dünya görüşünü sürekli arama yapan bir kişi olarak yetiştirdi.

Boyama çalışması

Morse'nin özel heyecanı ve ilgisine resim yapıldı. Öğrenim yıllarında gayretle çalıştı ve üniversiteden mezun olduktan sonra efsanevi Washington, Alston'dan resim öğrenmek için İngiltere'ye gitti. Çağdaşlara göre, genç adam güzel sanatlarda kayda değer yetenekler gösterdi. Zaten 1813 yılında Kraliyet Londra Sanat Akademisi'ne sığınan The Dying Hercules adlı ünlü bir tablo yazdı. Eser sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı ve Morse onun için bile bir altın madalya kazandı. 1815'te genç sanatçı Amerika'ya döndü.

Sanatçının başarısı

Evde, daha az başarılı değildi -Birkaç yıl içinde Samuel Morse (fotoğraf) o dönemin başlangıç ​​sanatçılarının idolü oldu. Fırçasına ait çok sayıda yetenekli eser müzenin duvarlarını süsledi ve en çok talep gören seyirciler tarafından bile çok beğenildi. Ayrıca, tüm dünya tarafından bilinen ABD başkanlarından James Monroe'nun bir portresini yazdı.Samuel Morse BiyografiDaha sonra ünlülerin kurucusu olduİlk olarak ressamların sıradan bir toplumu olan Ulusal Çizim Akademisi, ancak Morse'nin sanatsal ve örgütsel yetenekleri sayesinde, birkaç yıl için büyük ölçüde dönüştü.

Istikrarlı başarı rağmen, Samuel Morse vermedineyin başarıldığı üzerinde kaldı ve gelişmeye devam etti. 1829'da Avrupa'ya döndü. Bu sefer amaç, Avrupa sanat okullarının nasıl organize edildiğini ve işlediğini incelemekti.Samuel MorseBu deneyim, Amerikan gerçeğine transfer edip Akademisini daha da geliştirecekti.

Kader seyahat

Üç yıl sonra, Le Havre'deki Samuel Morse gemiye bindiNew York'ta yönettiği Kaptan Pell tarafından yönetiliyor adı "Sally", altında. Bu yelkenli Seyahat Samuel ve çevirme için oldu. Yolcular arasında ünlü doktor Charles Jackson vardı. O tıp onun yenilik tanınıyordu - bu anesteziyi ve anestezinin diğer modern yöntemler keşfeden o oldu. Bu kez, o diğer yolcular araştırma odak çeşit gösterdi: Bir elektrokimyasal hücrede bağlandı tel Pusulanız uzunluğunu, tutun. Sonuç olarak, iğne dönmeye başladı.

Sinyal iletimi fikri

Samuel Morse'nin çıkarlarına dikkat edilmelidir.kendilerini katı resim dünyasına hapsetti, bu yüzden bu deneyime tanıklık ettiğinde, dünyayı değiştiren en dikkat çekici fikirlerinden biri, ateşe yakalandı. Faraday tarafından yapılan deneylerin yanı sıra "mıknatıs" mıknatıstan çıkarıldığında Schilling'in deneylerinin farkındaydı. Ve tüm bunlar, çeşitli kıvılcım kombinasyonlarını kullanarak, sinyalleri uzaktan tel ile iletmek için bir çeşit sistem oluşturmasını istedi. Sanatçı için beklenmedik olan fikir, fikrini tamamen ve tamamen ele geçirdi.

"Sally" gemisi Amerikan kıyılarına daha fazla yelken açtıay. Bu süre zarfında Samuel Morse, sinyal iletimi için tasarlanan aygıtın çizimlerini çizdi. Sonra birkaç yıl bu cihazın yaratılması üzerinde çalıştı, ancak beklenen sonuca ulaşmak için işe yaramadı. Zor çalışmaya ek olarak, Samuel talihsiz bir duruma düştü - karısı öldü ve üç çocuğuyla birlikte yalnız kaldı. Ancak Morse deneylerini terk etmedi.

Veri aktarım cihazını monte etmek için ilk girişim

Bir süre sonra yazıyı aldıNew York Üniversitesi'nde boyama profesörü. O ilk bilgiyi iletmek için kamu yaratıcı aparatı ortaya o yoktu. Sonuç etkileyiciydi - Sinyal binden fazla feet mesafeden beslenmiştir.samuel morse kim bu

Cihaz tarafından özellikle çarpıcı bir etki yaratıldıSteve Vale adında bir Amerikalı işadamı. Morse ile bir anlaşma yaptı: deneyleri için iki bin dolar ayırdı ve ayrıca araştırmaya uygun bir yer buldu ve Samuel de oğlunun asistanlarını kendi başına almaya çalıştı. Morse önerilen şartları kabul etti ve sonuç uzun sürmedi. 1844'te ilk mesajı bir mesafeden iletmeyi başardılar. Metni karmaşık değildi, ama neler olduğunu açıkça yansıtıyordu: "Yaptıkların harikasın, Tanrım!" Bu, insanlık tarihinin ilk telgrafıydı.

Mors kodu

Daha ileri çalışmalar ve iki deneykısa (nokta) ve uzun (çizgi) karakteri veya koli kullanarak kodlama sisteminin - hevesli insanlar tanınmış Mors kodu yol açtı. Birçok Mors kodu yaratıcısı ortağı olduğuna inanıyoruz - - Ancak, tarihçiler yazarlık konusunda bir fikir birliğine gelmedik oğul para kodaman Alfred Vail bağışladı.Samuel Morse

Her neyse, o icat edilen alfabeTimes şu anda kullanılandan çok farklıdır. Bu çok daha zor olduğunu ve göndermeyi dahil iki değil, üç farklı uzunluklarda - dot, tire tire ve uzamış. Kombinasyonlar, çok sert ve rahatsız ve bu nedenle takip eden yıllarda, diğer Buluş önemli insanlık şu anda sahip bir yakın içerik ve basitlikte getiren, kodlama sistemi olarak var. Ama paradoksal olarak, alfabenin orijinal versiyonu uzun süre kullanıldı - yirminci yüzyıla kadar, ancak, bu kadar uzun o sadece demiryolu üzerinde kalmıştır.

Dünyaya gerekliliği ve uygulanabilirliğini kanıtlayıntelgraf kolay değildi. Bu buluş istikrarlı ve açık bir sonuç vermezken, çocukları yaşamak için gerekli olan korkunç ihtiyaçlara sahip olan Samuel Morse, yurtiçinde ya da yurtdışında destekle buluşmamıştır. Bilim adamı-sanatçı yoksulluğun sınırındaydı, ama belirlenen hedefe ulaşmak için ümit kaybetmedi. Bu olduğunda, yazarlığını kanıtlamak zorundaydı çünkü eski yatırımcılar ve ortaklar yavrularını kargalar gibi saldırdılar. Samuel Morse ve onun alfabesi, bilimsel ve sosyal çevrelerde gerçek bir his yarattı

Kamu ve aile hayatı

Biyografisi dik dolu olan Samuel Morse, Şaşırtıcı şekilde başarılı iki çok farklı alanlarda kendilerini ifade edebileceği eşsiz kişi döner oldu. bilgi vericinin yolu olarak telgraf, oldukça hızlı bir fikir olarak, telefon ve radyo, veri iletim sistemi tarafından supplanted olmasına rağmen, günümüze kadar geçerlidir. On dokuzuncu yüzyılda, buluş sansasyonel olmuştur ve şöhret değil, aynı zamanda maddi zenginlik değildir sadece Morse getirdi - Ülke Morse cihazını kullanmaya başladı Samuel tüm büyük aileyi barındıran sınırsız mülklerinin satın alınması için yeterli oldu önemli ödül, mucidi ödenen ve aslında Bu şaşırtıcı kişiye cömertçe başkalarına hediye hayatlarını sona erdirmek için. O aktif sadaka katılır, o zamanlar kendisi işadamının Vale nasıl yardımcı hatırlayarak, sanat müzelerinin gelişimine şirketlerin çeşitli yanı sıra genç bilim adamları ve sanatçıların destek için okullara para verdi.Samuel Morse ve ABC'si

Muhteşem bir sanatçı olarak Samuel Morse'nin ihtişamı,bu güne kaybolmuyor. Eserleri dünyadaki çeşitli müzelerinde saklanıyor ve haklı olarak güzel sanatın en parlak örnekleri olarak kabul ediliyor. Ve onun tarafından icat edilen telgraf cihazı, Amerikan Ulusal Müzesi'nde kalıcı bir yer buldu.samuel morse çocuklar

Morse, evli olduğu iki evliliğin iki çocuğuyla evlendi. Ölümünden önce, 2 Nisan 1872'de çok sayıda minnettar ve sevgi dolu aile üyesi tarafından kuşatıldı.

Samuel Morse: BiyografiSamuel Morse: Biyografi

Related news

 • Razor Brown - hangi model seçmek en iyisidir
 • Pankreatit tedavisi
 • TNTde (sezon 2) dans: katılımcıların listesi. TNTde (sezon 2) dans: kazanan
 • Gaz ve katı yakıt ısıtma yöntemleri için en iyi ısı radyatörleri hangisidir
 • Boğazımda Balgam Var

 • Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi


  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi

  Samuel Morse: Biyografi