Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 2019

Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 2019

Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 6 09.03.2019, 16:19

Sergei Timofeevich Aksakov'un peri masalı "The Scarlet Flower" ın ana fikri

Aksakova S.T. tarafından "Scarlet Flower" Masalı. "Bagrov - torun çocukluk yılları" ekinde yer aldı. Rus gelenekleri üzerinde ünlü Fransız masal "Güzellik ve Çirkin" sanatsal düzenleme yazar popülerlik getirdi, ve hala çocukların ve yetişkinlerin en sevdiği sihirli hikayelerden biridir. Masal "Scarlet Flower" ın ana fikri, sevginin iyileştirici gücüdür.

Aksakov Sergey Timofeevich: Kısa biyografi

Sergei Timofeevich Aksakov (1971-1859 gg.) - Rus yazar, tiyatro ve edebiyat eleştirmeni ve devlet adamı, Ufa'da doğdu. Sergey Timofeevich'in çevirisi yapıldıFransızDil, avlanma ve balık avcılığıyla ilgili hikayelerden oluşan bir dergi yazmış, Suçlular hakkında bir otobiyografik üçlem yaratmıştır. Bu kitapta, genç neslin doğru ahlaki eğitimine dair görüşlerini anlatmaya çalışmıştır.

 t aksakov kırmızı çiçek

"Aile Günlükleri" ve "Anıları" nın devamımasal "The Scarlet Flower" ın basıldığı, ev okuyucusu tarafından sevilen ve yazarın geniş popülaritesine getirdiği ekte "Çocuk Kayıtları Bagrov - torunu" oldu. Bu üç eser sadece Rusça değil, aynı zamanda dünya edebiyatında da değerli bir yer tutar. Birkaç nesil sıradan soylu ailenin hayatının basit ve ölçülü bir tarifi hala çok sayıda okuyucunun ilgisini çekmektedir. "Çocuk kaydı" yazarın çocuklar ve çocuk hakkındaki kitabı oldu.

bir peri masalı kırmızı çiçek

Aksakov'un eleştirel makalelerinin çoğu, sansür departmanında yazar hizmetine getirilen diğerlerinin isimleri, takma adlar veya tamamen anonim, bu tür sınırlamalar altında yayınlandı.

S. T. Aksakov tarafından masal "Scarlet Çiçek" orijinal kaynağı

Gabriel Susanne Barbo de Villeneuve (1695-1755 gg.) - Bir Fransız hikaye anlatıcısı, ünlü "Güzellik ve Çirkin" in ilk yazarı sayıldı. Tarih 1740 yılında yayınlandı. Yazarın kreasyonları iyice unutuldu ve Avrupa'daki masalın gerçek versiyonu, Grimm Kardeşler'in masallarına ek olarak basıldı.

bir kırmızı çiçek peri masalı ana fikri

Tarihin kaynağı bir peri masalıydı.Antik Roma filozofu Apuleius hakkında "Aşk tanrısı ve Psyche". Efsanelere göre, Psyche genç prenses ve güzellik Afrodit'i bile gölgede bıraktı. Kız acı çekti ve yalnızdı çünkü kimse iç güzelliğini görmedi. Tanrıça, oğlunun Eros'undan (Cupid), kızın kalbini, dünyadaki en iğrenç ve tükenmiş yaratık için bir sevgiyi aşılamasını istedi.

bir kırmızı çiçek peri masalı nedir

Oracle kralın alması gerektiğini tahmin ettiEn sevdiği kızı mağaraya ve benzeri görülmemiş bir canavarın merhametine bırakın. Prenses itaatkardı ve babasının iradesini yerine getirdi, kocası onun tek bir şeyden talep etti - asla kim olduğunu sorma.

Psyche'nin hayatı sessiz ve mutluydu.Kıskanç kız kardeşler, kocası hakkındaki hikayelerini anlatmamıştı. Prenses çocuğunun hayatı için korkuyordu ve sevgili gerçekten bir ejderha olup olmadığını öğrenmek için cesaret aldı. Geceleri gizlice bir lamba yaktı ve Amur'u canavarın yerinde gördü. Sözü bozan Psyche, kocasından uzun bir süre ayrıldı ve sadece birçok denemenin üstesinden gelmek, ilahi bağışlama ve ölümsüzlüğü hak etti.

Hikaye hikayesi

Masal "Scarlet Çiçek" yazarı restoreNoel için torunu Ole için verilen söz tarih. Bu nedenle, yazar için peri masalı "The Scarlet Flower" ana fikrini küçük olanlar için parlak ve erişilebilir bir biçimde belirtmesi önemliydi. Oğlunun mektuplarına Sergei Timofeevich, kendi çocukluğundan iyi bilinen bir peri masalı yazdığını açıkladı. Aksakov'un anne-babasının mülkünde, gençliğinde, Fars büyükelçilerinin evinde bir hizmetçi olan belirli bir hizmetçi Pelageya vardı. Sadece orada basit ve eğitimsiz bir kadın Doğu ve Avrupa'nın nefis hikayelerini duyabilirdi.

Sergei Timofeevich Aksakov kitaplarını şöyle yazdı:O günlerde ahlaki, çok popüler kaçınarak çocukları, bu yetişkinlerin hem. öyle "yüksek sanatsal" performans hikayeleri ve çocuk okumayı doğrudan öğretim çok sıkıcı - yazar Önemli olan belirtti. Yani çocuklar masal "Scarlet Çiçek", onlar her zaman çok duygusal ve çok isteyerek tarihin olaylarını tekrar anlatmak başlar neyi sorduğunuzda.

Masal "Scarlet Çiçek" arsa ve ahlak

Aksakov'a göre, tüccarın üç kızı sorduuzak ülkelerden hediyeler hayal edin. Hırsızların saldırısından kurtulan tüccar, harika bir saray bulur ve bahçelerinin çiçeklerinde en küçük kızının emriyle. Büyülü mülklerin efendisi, nankör tüccarın eyleminde öfkelendi ve hırsızı idam etmeye söz verdi. Tüccar affedilmek için yalvardı ve kızlarını anlattı, sonra canavar, kızlardan birinin babasının yerine istendiği takdirde, o zaman intikam almayacağına karar verdi.

bir kırmızı çiçek peri masalı nedir

Tüccar çocuklar için maceraları anlattı ve genç olankızı babasını kurtarmayı kabul etti. Büyüleyici sahipliklerinde hayatı sakin ve güvenliydi, sahibin kendisine "itaatkâr köle" deniyordu. Zamanla, karakterler birbirine aşık oldular, behemoth'un korkunç görünümü bile kızı korkutmayı bıraktı. Tüccarın kızı üç gün ve gecede geri dönme koşuluyla eve gitmeyi istediğinde. Büyük kız kardeşler gençlerden kıskanıyordu ve daha uzun bir süre onu aldatıyordu. Geri dönen, kız ölmekte olan bir canavar buldu, ancak aşkının gücü kahramanları kurtardı ve büyüyü yok etti.

aksakov kızıl çiçek kahramanlar

Masal "Scarlet Flower" ın ana fikri, tüm engellerin üstesinden gelmek ve ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkları iyileştirmek için büyük bir sevginin gücüdür.

"Kırmızı Çiçek" Aksakov S.T.

Bir peri masalının kahramanları, sevgiye ve güzele inanır. Tüccarın kızı, tereddüt etmeden, hayatını babasına feda eder. Enchanted canavarı, kıza bağlı olmasına rağmen, onu zorlamaya cesaret edemiyor ve babasına ve kız kardeşlerine gidelim. Masal "Scarlet Flower" ın bir diğer ana fikri, bir kişinin değişme yeteneğidir. Çocuğun babasını korkutup çirkin bir eylemde bulunmuş olsa bile, canavar hala okuyuculardan önce asil ve dürüst görünmektedir. "Scarlet Flower" Aksakova S. T.'nin ana karakterleri, çocuklarda sadece olumlu izlenimlere neden olur.

aksakov kızıl çiçek kahramanlar

Bir peri masalının performansları ve ekran versiyonları

Saf ve ilgisizliğin gücü hakkında güzel peri masallarıAşk her zaman tiyatro yapımları ve film uyarlamalarının temeli oldu. 1952'de, Soyuzmultfilm, çocuk dinleyicileri için "Scarlet Flower" ın mükemmel bir karikatür versiyonunu yaptı. Kaset bu kadar ustaca yürütüldü ve 1987'de restore edilen ve 2001'de yeniden seslenen çocukların ilgisini uyandırdı.

1949'da bir masal üzerine kurulu bir performansın prömiyeri Moskova'daki Puşkin Drama Tiyatrosu'nda yapıldı. Üretim bu güne kadar popüler.

"Alenka" nın iki film versiyonu da var.çiçek "" Scarlet '1977 yılında ve' Çiçek tüccarın kızı Masalı ve bant harika bir oyuncu kadrosunun (Alexander Abdulov ve Alla Demidova ve Lev Durov) eşleşti 1977 yılında 1991 yılında esrarengiz çiçeği", ama kendisi oldukça gaddar çıktı filmi.

Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 2019

Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 2019

Related news

 • Putin’e hakaret eden sunucu Fox News’tan kovuldu
 • İspanyol kadın İstanbuldan Kahireye yürüyecek
 • Yasin suresinden önce ve sonra okunan dua okunuşu ve Türkçesi
 • ACEM KÖFTESİ
 • Mutlu Bir İlişki Yaşamak İçin Hangi Tiplerden Uzak Durmalısınız

 • Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 61

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri


  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 94

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 43

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 46

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 28

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 97

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 94

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 51

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 66

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 11

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 51

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 64

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 65

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 30

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 28

  Sergei Timofeevich Aksakovun peri masalı The Scarlet Flower ın ana fikri 60