Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 2019

Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 2019

Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 85 14.02.2019, 16:06

Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri

Sigmoid kolon - Bu finalde boş bir organkarnın sol tarafında bulunan kalın bağırsak bölümü. Böylece tıbbi veriler, virajlarının doğru hipokondriyuma ya da medyan çizgiye ulaşabileceğini teyit eder. Bu oluşum sindirim sürecinde aktif bir rol oynamaz, sadece dışkı üretir. Sigmoid kolonun çeşitli hastalıklarında bağırsakta ciddi bozukluklar bulunur ve aynı zamanda bir dizi yerleştirilmiş organın normal işleyişini etkiler. Hastalığın bir kısmı (örneğin sigmoid kolondaki malign epitelyal tümör) hastanın yaşamını tehdit eder.

Sigmoid kolon: iltihaplı hastalıklar

Bu hastalık grubu,sigma iltihabı ve kolit çeşitlerinden biridir. Bu patolojinin iki formu tanımlanır: akut ve kronik. Akut sigmoiditin belirtileri, iliak bölgedeki ağrı, dışkının renginin ve yoğunluğunun değişmesidir. Bu sigmoid hastalığın kronik formu, dışkılama sırasında veya sonrasında ağrı ile kendini gösterir, alternatif ishal ile kabızlık oluşur. Çok şiddetli vakalarda hastalar kusma, mide bulantısı ve şişkinlik şikayetinde bulunurlar. Enflamasyonun ana tezahürünü bağırsak tıkanıklığı olduğu için bu cerrahi bir semptomatolojidir. Sigmoid kolonun iltihaplanma süreci devam ettiği zaman bağırsağın bitişik organlarla kaynaşması olabilir.

Sigmoid kolon gibi bir yapı için,Hastalıklar evreleme ile karakterizedir ve bu nedenle alevlenme, sıkı bir diyete bağlılık ile zorunlu yatak istirahatını içerir. Hastaya spazmodik, yatıştırıcı ve antibakteriyel ilaçlar verilir, bitkisel tentür kullanılır. Kronik evrede semptomların şiddeti çok belirgin değildir. Bu durumda, sigmoiditin şekline bakılmaksızın, tamamen iyileşebilir ve bir doktora danışmak faydalı olur, çünkü sabit inflamasyon malign veya benign bir doğadaki kanserli komplikasyonların gelişiminde etyolojik bir faktördür.

Sigmoid kolon: disembriogenesis hastalıkları

Bu hastalık grubu divertiküloz ile temsil edilmektedir. Genç yaştaki bu hastalıklar çok nadirdir, ancak ana belirtiler kendilerini yaklaşık 50 yıl gösterebilir. Hastalar giderek dışkı retardasyonu, karında raspiraniya hissi, gaz gibi anormallikler görmeye başlıyorlar. Bu hastalık bağırsak fonksiyonlarını büyük ölçüde etkiler, özellikle de taburenin doğal geçişini ihlal eder. Zamanında tedavi olmaması durumunda, apse, pürülan peritonit, kanama ve diğer yıkıcı süreçler ortaya çıkabilir.

Hastalık birden fazla vakada ortaya çıkarsahafif bir form ise hastanın hastaneye kaldırılması gerekmez. Evde yeterince tedavi. Antibiyotik belirtin ve daha fazla sıvı içmesi önerilir. Ayrıca sıkı bir diyet ve yatak istirahatına da uymak. Olumlu bir sonuç alınmazsa hasta bir hastaneye gönderilir. Tedavinin prognozu çoğunlukla hastalığın şiddetine ve hastanın yaşına bağlıdır.

Sigmoid kolon: onkolojik doğa hastalıkları

İnsan vücudunun böyle bir yapısı içinsigmoid kolon, patolojiler, özellikle onkolojide doğru olan bir tür etiyoloji ile karakterizedir. Sıvı tükenmiş dışkı ve sigma kanserinin varlığı ile ilişki tam olarak kanıtlanmıştır. Bu hastalığın semptomları karın ağrısı, bağırsak tıkanıklığı, bulantı, şişkinliktir.

Hastalığın tedavisi doğumdan sonra yapılır veTüm testlerin doğrulanması ve hastanın tam bir muayenesi. Tanıda ana rol laboratuvar verileri ve biyopsi ile oynanır. Bütün bunlar, sigmoid kolonun polip veya adenokarsinomunun büyüklüğünü ve tam yerini belirlemeyi amaçlamaktadır. Bu sık rastlanan onkolojik patolojilere ek olarak, sigmoid kolon hastalıkları tümörün kaynağındaki farklılıklar nedeniyle sınıflandırılır. Epitel tabakasından adenom gelişir ve epitelyal astarın submukozundan - sigmoid kolonun polipidir. Kanser tedavisi hem cerrahi hem de farmakolojik yöntemlerle gerçekleştirilir. Kemoterapi, tümör hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olan yardımcı bir ölçü olarak kullanılır.

Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 2019

Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 2019

Related news

 • Boşanmadan mülkün bölünmesine başvurmak için nasıl başvurulur: örnek uygulama, avukat tavsiyesi
 • Yengeç çubuklarının şirin çubukları
 • Neden çocuklar geceleri kötü bir şekilde uyuyor: ana nedenleri
 • Banat Pepee Serisi Diş Fırçaları
 • Dikkat Eksikliği İçin Ne Yapılmalı: Dikkat Eksikliğine Doğal Çözüm

 • Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 6

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri


  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 18

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 69

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 71

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 7

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 2

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 54

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 97

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 41

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 76

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 71

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 50

  Sigmoid kolon: hastalıklar, patogenez, tedavi taktikleri 31