Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 2019

Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 2019

Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 87 08.02.2019, 16:38

Sihirli moleküler mutfaklar: Moskova'nın restoranları

Hiç denedin mi?21. yüzyılın yemekleri-transformatörleri? Moleküler mutfağın herhangi bir modern restoranı size kızarmış cod aromalı dondurma, şeffaf köfte ve yağsız patates (ya da belki de patatessiz) sunacak ... Muhteşem bir romanın menüsü gibi. Bununla birlikte, moleküler pişirme uzun ömürlü bir şekilde hayatlarımızda kurulmuştur.

Moskova'da moleküler mutfağı restoranlar

Moleküler mutfak nedir?

Bu buluş gerçekten hayal gücünü sarsmaktadır. Bazı hileler yardımıyla, moleküler şefler sadece gerekli tadı bırakır, sindirilmeyen elementleri ve ekstra tatları giderir. Çanak, dokunulduğunda soğuk görünebilir, ancak denedikten sonra, yanan ateşi hissedeceksiniz. Görünüşte sıradan bir pizza yediğinizi düşünebilirsiniz, ama tatlı bir kek gibi tadı ...

Moleküler mutfak hem sürprizlerle dolu.gözler ve mide için. Her yemek, gerçek bir şaheser, şok edici ve öngörülemez! Deneyin - ve kesinlikle sihirli moleküler mutfağı seveceksiniz! Moskova'daki restoranlar bu alanda dünyanın en iyileri arasında.

Moleküler Pişirme Tarihi

Bu mutfak fenomeni uzak 1969'da ortaya çıktıMacaristan'da yıl. Çok özgün fikirlere sahip bir bilim adamı, "Mutfakta Fizikçi" başlığı altında bir rapor yazdı ve İngiltere'den gelen bilim adamları tarafından mahkemeye gönderildi. O zaman, onun fikirleri popüler değildi, ancak kısa bir süre sonra çalışmaları gerçek bir keşif olarak konuşmaya başladı.

Moleküler Restoran

Moleküler pişirme algılanmaya başladıCidden sadece 90'larda. İlk yeni trend, hevesli bir Fransız modası tarafından alındı ​​ve aynı zamanda gerçek gurmeler olmak, teknolojiyi neredeyse mükemmelliğe taşıdı!

O zamandan beri dünyanın her ülkesinde ortaya çıkmaya başladıAşçıların kimya laboratuarlarında çalışan gerçek simyacılar olduğu moleküler restoranlar. Hiç gördüyseniz uzmanlar dikkatle moleküler mutfağının dolu sır, muhafaza çünkü moleküler başyapıt oluşturmak için nasıl, sen şanslı bir adamsın. Tabakların fotoğrafları elbette kolayca bulunabilir, ancak pişirme süreci çoğu insan için bir gizem olmaya devam ediyor.

Moleküler mutfağın sırları

Görünüşte muhteşem görünüyor, yemeklerOldukça anlaşılabilir hileler yardımıyla hazırlanır. Ve her gün mutfak kimyacıları, insanlığın moleküler mutfağı sarstığı tüm yeni yolları icat ediyor. Moskova'daki restoranlar da en yeni icatları takip ediyor ve her zevke hitap eden enfes bir başyapıtla gurme yemeye hazır ... kelimenin tam anlamıyla.

moleküler mutfak fotoğrafı

 • Et ile başlayalım. Her ev hanımı, kızartma sırasında, suyun buharlaşması ve protein katlanması nedeniyle ağırlığının% 40-50 oranında kaybettiğini bilir. Moleküler şefler, ete su tutabilen yeni bir maddenin yardımıyla problemle başa çıktılar. Böylece, çanak hacim kaybetmez ve zengin bir tada sahiptir.
 • Hazır keklere biraz rom enjekte etmeyi denediniz mi? Onları daha yumuşak yapmak için mutfak kimyagerleri de aynısını yapar. Ve yumuşak et yapmak için taze sıkılmış ananas suyu yardımcı olur.
 • Sıcak bir dolgulu soğuk bir kekin sırrı da oldukça basittir: kuru stoğa tatlı likör enjekte etmeniz, ardından hızlıca dondurup mikrodalgada ısıtmanız gerekir!

En ünlü moleküler aşçılar

Moskova'da moleküler mutfağı

Zamanımızın tüm moleküler kimyacıları değilama en ünlülerine dikkat edeceğiz. Her şeyden önce, bu moleküler ve fiziksel pişirme üzerine bir tez yazmış olan Ervi Tees. Balıkların elektrikle içebileceğini kim düşünebilirdi! Ervie Tees bu keşfi yaptı ve aynı zamanda soğuk suyla çırpılmış yumurta beyazının daha fazla köpük verdiğini fark etti - bu hile pek çok ev kadını tarafından biliniyor.

İngiltere'de de bir kahraman var - buHeston Blumenthal, şef The Fat Duck - İngiltere'nin en ünlü moleküler mutfağı restoranı. Birçoğu çılgın icatlarından birini denemek için gelir: şekerlenmiş kereviz ile çilekli tatlı, kırmızı soğan garnitürlü mango veya yaseminli karaciğeri ...

Moskova'daki gastronomi restoranları

Moskova'da moleküler mutfağı sundudünya çapında bilinen birçok ünlü restoran. Örneğin, az yağlı gıda konusunda uzmanlaşmış "Anatoly Komm" kurumu, gerçek gurmeler de dahil olmak üzere birçok yabancıyı ziyaret ediyor.

moleküler mutfak

Chateau de Fleurs adlı restoran, eşsizliği ile ünlüdür.yazarın mutfağı ve muhteşem tasarımı. Fransız adıyla çeviren "Çiçek Kalesi" anlamına gelir ve bu isim sadece mükemmel yürütme mekânları olduğunu. Risotto, makarna ya da ev yapımı dondurma: Burada İtalyan ve Fransız yemekleri en ünlü yemekleri tadabilirsiniz. deniz Fanlar midye, peynir sosu ve kaplan karides farklı çeşitleri ile pişmiş ve karamel kaplı takdir edecektir. Japon öküz veya ihale tavşan eti lezzetli bir güveç - Et diyetin Destekleyenler şef böyle Wagyu biftek gibi özel yemekler sağlayacaktır.

Tasarım gelince, restoran 4 bölgeye ayrılmıştır: Her biri kendine özgü ve zarif bir tasarıma sahip kadın, erkek, bahçe ve yemek odası. Yabancı moleküler mutfağı ne kadar lezzetli olursa olsun, Moskova'daki restoranlar "Çiçek Kalesi" ile gurur duyabilir!

Restoran "VARVARI" - moleküler mutfağın dehası

Cebinde çok para varsa ve sen karar verirsinGerçekten yeni ve benzersiz bir şey deneyin - Rusya'nın en iyi lokantası olan Anatoly Komm'in bulunduğu yer olan Strastnoy Bulvarı'na gidin. Şimdi, geleneksel, moleküler mutfakların yerini aldığında, Moskova'daki restoranlara, bu yemek pişirme alanında tartışmasız lider olan "Barbarlar" geliyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu kurumun özü,- Rus mutfağının bir tür alay konusu ya da sadece profesyonel barbarlık. Şefler, geleneksel Rus menüsünü temel alırlar, ancak malzemelerin ve yemeklerin tanınmasının ötesinde değiştirirler! Örneğin, sıvı Borodino ekmeği, sakatat ya da karaciğer şekeri tozu gönderebilir ve tüm malzemeler sadece Rusya'da üretilir.

Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 2019

Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 2019

Related news

 • ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi: Kaşıkçı cinayeti emrini Veliaht Prensin verdiği gün gibi aşikar
 • Vişneli Ekmek Tatlısı
 • IPade dişli rakip
 • Basit Burun Estetiği
 • Bir bedbug rüyası neden Endişelenecek

 • Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 41

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları


  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 18

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 59

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 7

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 44

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 67

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 41

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 33

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 84

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 23

  Sihirli moleküler mutfaklar: Moskovanın restoranları 18